Puste Granice

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » wt kwie 25, 2017 6:21 pm

Pita69 pisze:Strasznie lipna ta okładka o ile przód jest jako taki tak tył jest paskudny już by mogli dac jakiś obrazek
No właśnie nie mogli ;)
Mogliśmy dać obrazek smutnego kotka, albo zdjęcie Hadkorowego Koksu. A tak poważnie to w materiałach japońskich nie dostaliśmy jakiejkolwiek grafiki, którą można by wykorzystać na okładce (poza frontem oczywiście).

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt kwie 25, 2017 8:56 pm

Faktycznie, pamiętam że było coś mówione na temat ceny :D Umknęło mi, dzięki.
Tak czy siak na razie sobie odpuszczę KnK i kupię pewnie jak wyjdzie całość. Na razie nadrabiam SAO, bo jestem trochę do tyłu.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt kwie 25, 2017 9:05 pm

maczek, szkoda że nie dało się nic zrobić z tyłem okładki. W porównaniu do przodu wygląda strasznie biednie. No ale z Japonią nie da się dyskutować.
Czekam z niecierpliwością na sobotnie ogłoszenie LN ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr kwie 26, 2017 7:46 am

A ja nie wiem czy kupić od razu, czy jednak poczekać aż wyjdzie całość...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

nekiro
Status: Offline

Post autor: nekiro » śr maja 03, 2017 8:57 pm

Jestem już po lekturze pierwszego tomiku, jestem umiarkowanie zadowolona - wcześniej oglądałam anime i miałam nadzieję w light novel otrzymać trochę więcej treści, tymczasem poza jednym-dwoma niuansami nie znalazłam niemal żadnych dodatkowych szczegółów, żadnych dodatkowych punków widzenia (typu myśli/uczucia bohaterów, które nie zostałyby przedstawione bezpośrednio w anime).
Poza tym jednak czytało się bardzo przyjemnie, w sam raz na dzień wolny ;) Zatrzymałam się tylko w dwóch miejscach: gdzieś mi przeszkodziła literówka (zazwyczaj ich nie dostrzegam, ale jak już jakąś zauważę, to przy każdym czytaniu zawieszę się przy tym wyrazie...), do drugiego potrzebuję się upewnić czy to koszmarny błąd, czy jednak tak miało być:
[spoiler]na 98 stronie Shiki nazywa się afirmacją, a Shikiego nagacją,
na 148 stronie Shiki zostaje nazwany "afirmatywną" jaźnią, a Shiki "negacyjną".[/spoiler]
Biorąc pod uwagę kontekst to wcale nie musi być błąd :roll:

Nie podoba mi się też czcionka, którą zostały zapisane tytuły rozdziałów na dole stron. O ile w krótkim tekście wygląda dobrze, to tytuł drugiego rozdziału już razi mnie w oczy.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw maja 04, 2017 3:48 pm

Przeczytałem właśnie pierwszy tomik. Jakość wydania bez zarzutów. A co z treścią? No właśnie, tu muszę trochę pobiadolić.

Pierwsze 40 stron było dla mnie mordęgą. Tak, nie przeczytaliście źle. Pierwszy rozdział jest według mnie po prostu napisany źle. Najgorzej było z dialogami, przypominały zbiór dygresji, usilnie broniąc się przed ciągłością i logiką. Do tego upchnięto zbyt dużo wydarzeń w zbyt małej ilości tekstu. Takie przeskoki wydarzeń i scen przyprawiały o zawrót głowy, w negatywnym znaczeniu tego słowa. Jako fan byłem bardzo zawiedziony, do tego stopnia że odłożyłem lekturę na następny dzień. Na szczęście później było już tylko lepiej. Znaczenie lepiej.
Drugi rozdział nie miał już tej chaotyczności. Dialogi również bardzo się poprawiły. Mogłem nawet miejscami poczuć ten sam klimat, który towarzyszył mi podczas oglądania filmów. Wyglądało to jakby z każdą stroną Kinoko uczył się pisać coraz lepiej, a pierwszy rozdział był jedynie wpadką początkującego pisarza.
Ostatni rozdział - Echo bólu - czytało mi się równie dobrze jak zwyczajną książkę. Miał on również najwięcej tekstu, dlatego też pomimo dość wiernej adaptacji, zobaczyłem wydarzenia z Fujino w trochę szerszym świetle.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała, nie licząc tych pierwszych stron. Może przy odrobinie wolnego czasu przeczytam ponownie Panoramę, mogłem mieć po prostu gorszy dzień podczas lektury.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt maja 05, 2017 10:46 am

Czy ktoś widział już może tomik w empiku?
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt maja 05, 2017 11:15 am

Witam. Wiadomo czy "Kształt twojego głosu" będzie dostępne w empiku? Patrzyłam na ich sklepie i nie ma tego tytułu. Pytałam też jedną z sprzedawczyń i powiedziała,że tego tytułu u nich nie ma a premiera już była. Proszę o szybką odpowiedź
Komiks będzie w salonach od 9 maja.

Być może z Granicą i pozostałymi pyrkonowymi nowościami będzie podobnie.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob maja 06, 2017 9:18 am

Ja mam zasadniczo dylemat, czy jest sens nazywanie tego light novel. Owszem, gatunkowo i szufladkowo pewnie tak. Inna inszość, że jakoś niespecjalnie to do light novel pasuje. Napisane po ludzku, a nie telegraficznie, z dość rozbudowanymi zdaniami i opisami, czyta się to jak normalną książkę, a nie te powiastki dla ludzi o ograniczonym zasobie słownictwa. Acz nie wykluczam, że to w jakimś sensie zasługa polskiego tłumaczenia.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob maja 06, 2017 11:22 am

A ja mam zasadniczo dylemat czy produkować się po raz setny co do pojęcia(!!! nie gatunku lub stylu, POJĘCIA!!!) light novel, bo już tyle razy mówiłem, że nawet w skali od standardowego dramatu z didaskaliami i chórem(patrz Maou Yuusha) aż do standardowej powieści młodzieżowej(patrz SAO) nie zmieści się wszystkiego. Acz nie wykluczam, że to w jakimś sensie zasługa pewnego recenzenta i felietonisty który cały czas wprowadza w błąd pomimo bycia wielokrotnie korygowanym.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » sob maja 06, 2017 11:23 am

GrisznakIW pisze:czyta się to jak normalną książkę
Bo może to dla tego że, no nie wiem, ln to zwykłe książki? Zaskakujące prawda?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob maja 06, 2017 11:35 am

ravel pisze:
GrisznakIW pisze:czyta się to jak normalną książkę
Bo może to dla tego że, no nie wiem, ln to zwykłe książki? Zaskakujące prawda?
Prawda, to strasznie szokujące odkrycie. :|

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt maja 09, 2017 3:09 pm

Dlaczego Granice są foliowane? Myslaam, że tylko yaoice albo rzeczy 18+ są foliowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 09, 2017 3:13 pm

Durarara też jest foliowana.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt maja 09, 2017 3:24 pm

Orientuje się ktoś, kiedy PG dotrą do sklepu gildia? Bo cały czas widnieje
Dostępność: opóźniona premiera
i nie wiem czy czekać, czy zamawiać gdzie indziej :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 09, 2017 3:29 pm

Ten napis o opóźnionej premierze zawsze jest na gildii gdy minie termin kiedy spodziewali się dostawy. U nich był to 8 maj, więc pewnie na dniach dostaną PG. Ja też czekam.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt maja 09, 2017 3:32 pm

Fani pisze:Ten napis o opóźnionej premierze zawsze jest na gildii gdy minie termin kiedy spodziewali się dostawy. U nich był to 8 maj, więc pewnie na dniach dostaną PG. Ja też czekam.
Dzięki za info, zatem zamawiam :twisted:

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » wt maja 09, 2017 9:41 pm

Shiki pisze:Dlaczego Granice są foliowane? Myslaam, że tylko yaoice albo rzeczy 18+ są foliowane.
Nie tylko. Wszystko co idzie do Empiku jest foliowane. Ponadto część nakładu na potrzeby sklepu internetowego też jest często foliowana (łatwiej wysyłać).

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn maja 22, 2017 10:01 pm

Widziałem kiedyś anime i było bardzo śliczne, dlatego strasznie się zdziwiłem, że w powieści jest tak mało ilustracji. I tylko jedna kolorowa strona, która w dodatku ma grafikę jak na okładce :shock:
Podobnie jak Canisowi, początkowo ciężko mi się to czytało, ale z każdym rozdziałem było znacznie lepiej :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw maja 25, 2017 7:47 pm

Tomik dawno stał na półce, ale dopiero dzisiaj wziąłem się za niego. Gdy zacząłem czytać, to nie potrafiłem oderwać się od lektury. Ja nie miałem żadnego problemu z początkowymi stronami, szybko poszło :P Szkoda ze tak mało ilustracji jest.
► Pokaż Spoiler
Po przeczytaniu tomiku mam ochotę obejrzeć sobie kinówki, tak dla przypomnienia :twisted: Nie mogę się doczekać kolejnego tomu :P
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 3:08 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości