Puste Granice

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Puste Granice

Post autor: Kakaladze » pn kwie 24, 2017 10:03 pm

Obrazek
Ostatnia z naszych pyrkonowych nowości to „Puste granice: Ogród grzeszników” autorstwa Kinoko Nasu.

Przypominamy, że prowadzimy przedsprzedaż wszystkich kwietniowych nowości w naszym sklepie Mangastore.pl do czwartku włącznie.

A w sobotę zapraszamy na Konferencję polskich wydawców, w której weźmiemy udział i ogłosimy nową light novel:
http://pyrkon.pl/2017/program/details/2012/

Do zobaczenia na Pyrkonie.

Ode mnie komentarz: Okładka jest okropna, jeżeli widziałem tylko przód to jakoś mi się podobało, ale teraz? Ten grzbiet, bardzo się cieszę że ten tytuł wyda Kotori i na pewno kupię, ale projekt okładki jest straszny :/. Chociaż nie wynika też to tylko z tego że wydawca się nie postara. Z tego co udało mi się znaleźć dzięki Angu, to oryginały też są brzydkie.

Poza tym polski tytuł "Puste Granice", brzmi bardzo nie fajnie, osobiście sądziłem że zostanie zachowane coś w stylu "Granice Pustki" co brzmi zdecydowanie lepiej i jest bardziej chwytliwe.
Ostatnio zmieniony pn kwie 24, 2017 10:07 pm przez Kakaladze, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn kwie 24, 2017 10:06 pm

Kakaladze, mam takie same odczucia. Ten tył trochę mi Adolfów przypomina. Kurde Kotori mogło się bardziej postarać. Ale tytuł i tak kupię.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn kwie 24, 2017 10:09 pm

:lol: Mocno średnio ten tył wraz z grzbietem wygląda. Jakby się farba rozlała na całość.
Ostatnio zmieniony pn kwie 24, 2017 10:12 pm przez Fani, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn kwie 24, 2017 10:11 pm

Przód okładki ok, ale reszta jest straszna. Jak wyglądała oryginalna okładka?
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn kwie 24, 2017 10:15 pm

miaka88 pisze:Przód okładki ok, ale reszta jest straszna. Jak wyglądała oryginalna okładka?
Ciężko znaleźć całość, ale te fotki pokazują chyba grzbiet i tył

Obrazek
Obrazek

Ogólnie mam takie same odczucia jak powyżej.
Tez lepiej by się imo prezentowało "granice pustki".
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pn kwie 24, 2017 10:20 pm

Okładka tak, reszta nie
Ogólnie grzbiety w nowelkach są problemem, gdyż wydawcy w Japonii je "ustandaryzowali" więc w wydaniach zachodnich trzeba je często projektować od zera ;/
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » pn kwie 24, 2017 10:20 pm

Dla mnie wygląda OK, ale może na tyle jeszcze coś mogło być dorzucone.

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » pn kwie 24, 2017 10:22 pm

Ogólnie to tak trochę meh, to że wydawnictwa japońskie mają zazwyczaj jakieś swoje szablony dla obwolut nowelek to nie powód, żeby to kopiować... No chyba, że tak kazali zrobić, w co powątpiewam.

Przy okazji fotka wyszukana przeze mnie:

Obrazek

kolora
Status: Offline

Re: Puste Granice

Post autor: kolora » pn kwie 24, 2017 10:24 pm

Kakaladze pisze: Poza tym polski tytuł "Puste Granice", brzmi bardzo nie fajnie, osobiście sądziłem że zostanie zachowane coś w stylu "Granice Pustki" co brzmi zdecydowanie lepiej i jest bardziej chwytliwe.
Według Ciebie lepiej dać tytuł, który nie współgra z treścią, ale za to fajniej brzmi? Gratuluję.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn kwie 24, 2017 10:26 pm

Przód jest świetny, za to grzbiet i tył są takie sobie;/ Polski tytuł podoba mi się :P Jakoś trzeba to przeboleć. Ważne ze tytuł znajdzie się na półce :P

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn kwie 24, 2017 10:26 pm

Nie miałem w planach kupować, ale przeczytałem opis z tyłu okładki i zaintrygowała mnie jego druga część. Naprawdę taka niezwykła ta LNka? :roll:

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn kwie 24, 2017 10:28 pm

kolora, Kiedyś na forum była długa dysusja odnośnie tytułu i tu ciebie zaskoczę Granice Pustki też są dobrą interpretacją. Tytuł ten nawet występuje na wiki angielskiej: https://en.wikipedia.org/wiki/Kara_no_Ky%C5%8Dkai

"Boundary of Emptiness"

Poza tym tytuł nigdy nie musi być 1:1 kalką z Japońskiego, bo uwaga tu cię zaskoczę: tak się czasem nie da.

Pozdrawiam cieplutko.

Następnym razem polecam też wejść w dyskusję w miarę normalny sposób, nie zarzucając mi dziwnych rzeczy w ewidentnie negatywny sposób ;).
Ostatnio zmieniony pn kwie 24, 2017 10:33 pm przez Kakaladze, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn kwie 24, 2017 10:30 pm

Trochę smutny ten grzbiet. Żadnej ilustracji ani zabawy kolorami. Już wolałabym takie połączenie bieli z niebieskim, jak w wydaniu japońskim (zdjęcie wstawione przez |||||).
Ale ogólnie nie jestem wielką fanką obwolut od Kotori. Nie wiem, czy to kwestia doboru tytułów, czy faktycznie słabszych grafików. Nie mam też od nich zbyt wiele tytułów, więc może dlatego.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pn kwie 24, 2017 10:34 pm

Kakaladze pisze:kolora, Kiedyś na forum była długa dysusja odnośnie tytułu i tu ciebie zaskoczę Granice Pustki też są dobrą interpretacją.

Poza tym tytuł nigdy nie musi być 1:1 kalką z Japońskiego, bo uwaga tu cię zaskoczę: tak się czasem nie da.

Pozdrawiam cieplutko.
A czy na forum wypowiadał się jakiś tłumacz znający tytuł, czy może sami "pasjonaci języka japońskiego", którzy uczyli się go głównie z anime, a sam tytuł znają głównie z angielskich fanowskich tłumaczeń KnK? Bo jeśli w grę wchodziła tylko ta druga opcja, to dziękuję za taką interpretację.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn kwie 24, 2017 10:41 pm

Długo nad tym myślałaś XD? To co pasjonat języka nie może mieć odpowiedniej wiedzy żeby przetłumaczyć tytuł poprawnie? Anyway, polecam wyłączyć u siebie ewidentnie gburowate zachowanie i przyjąć że nie podoba mi się tytuł, tak samo pewnie wielu osobom tutaj jak i w fandomie. (Tak samo wielu osobom może on się podobać i nic mi do tego)

Nie sugerując nic, chciałbym też zaznaczyć że wydawcy nie są nieomylni.


Tak czy siak nie mam zamiaru z tobą kontynuować tej dyskusji, bo od początku nastawiałaś się na atak, co w sumie lekko bawi :lol: .
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn kwie 24, 2017 11:22 pm

Matii pisze:Ten tył trochę mi Adolfów przypomina.
Ej bez przesady :lol: Tutaj widać, że ktoś miał trochę finezji i poczucie estetyki, Adolfów to będzie ciężko dogonić.
Dla mnie jest po prostu przeciętnie i zwyczajnie, nie wiem czemu aż tak się uczepiliście :lol: Za to dopiero zobaczyłem cenę, która wcześniej mi chyba umknęła. Ktoś mnie uświadomi, dlaczego jest podwyższona? Więcej stron?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn kwie 24, 2017 11:29 pm

Marei pisze:Ktoś mnie uświadomi, dlaczego jest podwyższona? Więcej stron?
Jeżeli chodzi o pierwszy tom to z tego co kojarzę, Kotori za licencje do KNK musiało bardzo dużo zapłacić, przez co muszą to sobie jakoś zwrócić.

Dodatkowo kolejne tomy mają o wiele więcej stron przez co cena wzrośnie jeszcze o 10zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pn kwie 24, 2017 11:36 pm

Marei pisze:Ktoś mnie uświadomi, dlaczego jest podwyższona? Więcej stron?
Według tego co pisali przy ogłaszaniu tytułu 1 tom ma 350 stron, 2 i 3 po 550 stron w wydaniu japońskim
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt kwie 25, 2017 9:04 am

Jak dla mnie okładka nie jest zła, kolorystycznie grzbiet i tył nie odstają bardzo od frontu.

Co do przełożenia tytułu, to tak jak napisał Kakaladze, tłumaczenie "Granice pustki/Granice nicości" też są poprawne. Wydaje mi się jednak że oficjalną angielską translacją miało być Empty Boundaries, podobnie ma się tytuł fanowskiego wydania. Nie mogę jednak znaleźć źródła tej informacji, zniknęło gdzieś w odmętach internetu :(

Pita69
Status: Offline

Post autor: Pita69 » wt kwie 25, 2017 3:23 pm

Strasznie lipna ta okładka o ile przód jest jako taki tak tył jest paskudny już by mogli dac jakiś obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości