Kształt twojego głosu

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: ninna » czw sie 30, 2018 11:16 am

A ja czytałam na bieżąco i nie cierpiałam z tego powodu :D. Zawsze tak czytam, nie wyobrażam sobie kupować "na zapas" i czytać większymi partiami. Oczywiście (jak zawsze w oczekiwaniu na ostatni tom) zrobiłam sobie powtórkę z całości.

Po przeczytaniu wszystkich tomików jestem usatysfakcjonowana. Zakończenie idealne, prawie takie jak chciałam. Co prawda chciałam jeszcze zobaczyć, jak reszta klasy zareaguje widząc
► Pokaż Spoiler
ale i bez tego autorka świetnie zamknęła historię.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Canis » ndz wrz 16, 2018 3:53 pm

Ostatni tomik za mną. Historia zgrabnie domknięta, wątki główne i poboczne pozamykane, wszyscy żyją długo i czy szczęśliwie, to już zależy od nich samych.
W drugiej połowie tomu obawiałem się, że zostanie nam zaserwowane zakończenie "wszyscy jesteśmy przyjaciółmi". Na szczęście Ueno pozostała sobą, serwując nam to co jej na wątrobie leżało. Pomimo że wszystko skończyło się Happy Endem, historia zachowała dużo realizmu, czyli czegoś za co ją polubiłem. Ostatecznie Kształt twojego głosu oceniam bardzo dobrze i z pewnością jeszcze do niego wrócę.

btw. to z cewnikiem to autentyk, nie da się go wyjąć ot tak, realizm, realizm :lol:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Łukasz.T » wt paź 09, 2018 1:41 am

Ostatni tomik za mną ^^
► Pokaż Spoiler
Zakończenie podobało mi się :angel:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Reviolli » wt cze 18, 2019 9:02 pm

Jak patrzę na datę to się zastanawiam jak to zrobiłem że dopiero teraz skończyłem czytać ostanie dwa tomy... Pół roku na półce jak nic.

Trochę nie lubię motywu który był użyty w tomie 6. Ale tu wyszło to naprawdę dobrze. Ale to chyba zasługa dobrej charakternej obsady.

Tomik 7 pędził na złamanie karku i jakoś tak zbyt szybko się tam działo.

Śmiałem się na całe gardło gdy czytałem akcje
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Jestem zadowolony z lektury. Bardzo mocna pozycja do której będę wracać. Główny powód to wyraźni bohaterowie i trudne tematy: znęcania się, problem osób niesłyszących i o nie radzeniu sobie (chodzi o myśli o samobójstwie). Choć muszę szczerze przyznać że jako one shot historia była mocniejsza.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: MrOrochimaru » pt sie 27, 2021 11:13 pm

Właśnie obejrzałem film i kompletnie go pokochałem. Opowie ktoś bez spoilerów jak ma się film do mangi? Bo film jest jeden i to zakończony, a manga ma aż 7 tomów. Duża różnica jest pomiędzy tymi dziełami? Warto kupić mangę?

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Monsterlight » sob sie 28, 2021 2:16 am

Adaptacja jest spoko, ale o ile się nie mylę pominęła kilka scen. I siódmy tom jest "ucięty" (?), tam, gdzie w anime jest już koniec, w mandze jeszcze trochę się dzieje.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Canis » sob sie 28, 2021 9:38 am

MrOrochimaru, w mojej opinii film jest strasznie wykastrowany. Niektóre wątki kompletnie pominięto, co jest zrozumiałe, inaczej kinówka musiałaby trwać 5 godzin.

Ogólnie najbardziej mi brakowało scen z pierwszego i ostatniego tomiku. W mandze przedstawiono o wiele dosadniej gnębienie i przyczyny dla których bohater stał się odludkiem. Tak samo zakończenie jest znacznie bardziej rozbudowane. W filmie pokazano nam tylko ostatni punkt do którego dochodzi fabuła, komiks natomiast poświęca temu zagadnieniu znacznie więcej czasu. No i postaciom drugoplanowym zostaje poświęcone o wiele więcej uwagi, co ironicznie dobrze wpływa na bohaterów, gdyż nie ma się wrażenia że świat kręci się wokół nich.

Ja najpierw przeczytałem mangę, a dopiero później wziąłem się za anime. Skutek tego taki, że zabrakło mi wielu elementów na które czekałem i oceniłem produkcje na 8. Ale poznawanie historii w drugą stronę na pewno będzie dla Ciebie pozytywnym doznaniem. Gorąco polecam zapoznanie się z mangą. :)

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Herocky » sob sie 28, 2021 10:43 am

Chyba również zaopatrzę się w mangę, skoro nie wszystko w filmie zostało przedstawione.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Santroy
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 05, 2022 9:02 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Santroy » sob kwie 23, 2022 1:43 pm

Obrazek

Czy w drugim tomie takie przycięcia to norma?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Yuriko » sob kwie 23, 2022 2:27 pm

Ogólnie to polecam składać reklamacje. Nie rozumiem Kotori, które puszcza takie coś do obiegu.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Sebek » sob kwie 23, 2022 2:29 pm

Yuriko pisze:
sob kwie 23, 2022 2:27 pm
Ogólnie to polecam składać reklamacje. Nie rozumiem Kotori, które puszcza takie coś do obiegu.
A skad przypuszczenie, ze to dotyczylo calego nakladu, a nie pojedynczego/pojedynczych przypadkow?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: ninna » sob kwie 23, 2022 3:04 pm

Przekartkowałam swój tomik i u mnie nie ma tych przycięć. Aczkolwiek na Twoim trzecim zdjęciu zadziało się coś dziwnego: obok słów "Nagatsuka! Co ty tu robisz?!" jest fragment jakiegoś tekstu. U mnie tego nie ma. Mam cały dymek i białą przestrzeń obok. U Ciebie zachodzi on na dymek, zatem u mnie na pewno nic nie jest ucięte. Pytanie, czy obecność tego tekstu to też błąd i w ogóle nie powinno tam nic być? Ku temu bym się skłaniała.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Yuriko » sob kwie 23, 2022 3:18 pm

Sebek pisze:
sob kwie 23, 2022 2:29 pm
A skad przypuszczenie, ze to dotyczylo calego nakladu, a nie pojedynczego/pojedynczych przypadkow
Bo dziwnie często Kotori ma tak przycięte tomy. Wiele osób na to narzeka i ja również posiadam takie egzemplarze. Nawet jeśli nie tak drastycznie, ale wciaz przycięte.

Awatar użytkownika
Santroy
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 05, 2022 9:02 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Santroy » sob kwie 23, 2022 3:43 pm

ninna pisze:
sob kwie 23, 2022 3:04 pm
Przekartkowałam swój tomik i u mnie nie ma tych przycięć. Aczkolwiek na Twoim trzecim zdjęciu zadziało się coś dziwnego: obok słów "Nagatsuka! Co ty tu robisz?!" jest fragment jakiegoś tekstu. U mnie tego nie ma. Mam cały dymek i białą przestrzeń obok. U Ciebie zachodzi on na dymek, zatem u mnie na pewno nic nie jest ucięte. Pytanie, czy obecność tego tekstu to też błąd i w ogóle nie powinno tam nic być? Ku temu bym się skłaniała.
Dzięki wielkie. Napisałem do ich sklepu (tam składałem zamówienie). Zobaczę, jaka będzie reakcja.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: dark_horiko3 » czw kwie 28, 2022 12:25 pm

Santroy pisze:
sob kwie 23, 2022 3:43 pm
ninna pisze:
sob kwie 23, 2022 3:04 pm
Przekartkowałam swój tomik i u mnie nie ma tych przycięć. Aczkolwiek na Twoim trzecim zdjęciu zadziało się coś dziwnego: obok słów "Nagatsuka! Co ty tu robisz?!" jest fragment jakiegoś tekstu. U mnie tego nie ma. Mam cały dymek i białą przestrzeń obok. U Ciebie zachodzi on na dymek, zatem u mnie na pewno nic nie jest ucięte. Pytanie, czy obecność tego tekstu to też błąd i w ogóle nie powinno tam nic być? Ku temu bym się skłaniała.
Dzięki wielkie. Napisałem do ich sklepu (tam składałem zamówienie). Zobaczę, jaka będzie reakcja.

I jak, odpisali Ci?

Awatar użytkownika
Santroy
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 05, 2022 9:02 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Santroy » czw kwie 28, 2022 12:58 pm

@dark_horiko3

Napisałem w sobotę. Niestety odzewu brak do tej pory.

PS: Napisałem teraz jeszcze raz, tym razem przez panel w zamówieniu na ich stronie.
Ostatnio zmieniony czw kwie 28, 2022 1:01 pm przez Santroy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Sebek » czw kwie 28, 2022 12:59 pm

Santroy pisze:
czw kwie 28, 2022 12:58 pm
@dark_horiko3

Napisałem w sobotę. Niestety odzewu brak do tej pory.
Cierpliwosci, to solidny sklep, na pewno odpisza.
Obrazek

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: dark_horiko3 » czw kwie 28, 2022 2:22 pm

Sebek pisze:
czw kwie 28, 2022 12:59 pm
Santroy pisze:
czw kwie 28, 2022 12:58 pm
@dark_horiko3

Napisałem w sobotę. Niestety odzewu brak do tej pory.
Cierpliwosci, to solidny sklep, na pewno odpisza.
Solidny, a moje zgłoszenie reklamacji z dwóch mediów zignorowali :? (poprzez panel w sklepie i na messengerze ze zdjęciami wad)

Pierwsze złożone 12 kwietnia, wczoraj drugie odczytane i brak odzewu

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Yuriko » czw kwie 28, 2022 2:45 pm

Sebek pisze:
czw kwie 28, 2022 12:59 pm
Cierpliwosci
No nie, 2 tygodnie na odpowiedz to trochę zbyt długo.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Kształt twojego głosu

Post autor: Nelinnor » czw kwie 28, 2022 6:13 pm

Takie rzeczy najlepiej załatwia się tradycyjnie przez pocztę elektroniczną, tak też stwierdza regulamin Mangastore podając konkretny email na który preferują składanie reklamacji. Można też od razu odesłać tomik na podany adres z dokumentem sprzedaży i wypełnionym załącznikiem także podanym w regulaminie.

Zazwyczaj jednak dużo lepiej jest napisać najpierw maila, bo w większości przypadków bezpośrednie sklepy wydawnictw nie chcą odsyłania pojedynczych tomików i wysyłają po prostu nowy jeżeli wada jest ewidentnie "fabryczna" jak np. coś z drukiem czy składem.

Raczej odradzam inne kanały komunikacji, nawet panele klienta czy telefon, a już w szczególności PW na portalach społecznościowych czy inne messengery. To nie jest najlepszy sposób na załatwianie takich spraw. Nawet jak sklep poważnie podchodzi do reklamacji, to może nie kontrolować wszystkich kanałów pod tym kątem. Jak coś jest nie tak z towarem to zawsze warto wejść w regulamin, czy dedykowaną sekcję na stronie, i sprawdzić jak dany sklep preferuje załatwiać takie sprawy. W 99% przypadków jest to bezpośrednia wysyłka lub najpierw email (czasami nawet dedykowany pod reklamację) albo jakiś formularz zwrotu na stronie w przypadku większych sieci. Wtedy jest dużo mniejsza szansa, że sklep zignoruje taką wiadomość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości