Najlepsza jedno- lub dwutomówka

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Najlepsza jedno- lub dwutomówka

Post autor: Kuroneko » czw lis 24, 2016 2:36 pm

Dłuższe serie od Kotori są wspaniałe (Zakochany Tyran - genialne tłumaczenie, Totally Captivated, Złamane skrzydła, Finder). Na krótszych mangach raczej się rozczarowywałam.

Chłopak z sąsiedztwa w ogóle mi się nie spodobał. Był nieciekawy i układ rysunków trochę nieczytelny.

W stolicy kwiatów i Seven Days były w porządku, ale liczę, że Ten Count bardziej mi się spodoba. Do Tylko kwiatz wiedzą poprzednie mangi mnie nie zmotywowały.

Jednotomówki od Kou Yoneda były jeszcze najlepsze ze wszystkich jednotomówek, które czytałam.

Warto spróbować inne jedno- i dwutomówki?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw lis 24, 2016 2:54 pm

Z tych wydanych w Polsce bardzo lubię "Merry Checkera" za naturalność rozwoju związku, bohaterów, brak niepotrzebnych dramatów. Jak dla mnie to solidna opowieść o decyzjach zwykłych ludzi.

"Usłyszeć ciepło słońca" jest lekką lekturą pod względem BL, ale poruszającą tematykę komunikacji z drugim człowiekiem i troszkę o ludziach z niedosłuchem. Jej kontynuacja nie obniża poziomu i pojawiają się kolejne postacie z tego typu problemami.

Lubię Nakamurę Asumiko, bo potrafi swoimi rysunkami, kadrami, dynamiką stworzyć naprawdę fajny klimat ze zwykłej historii, więc jeśli nie odtrąca cię jej kreska (nie każdemu musi się podobać) to polecam "Kolegów z klasy" i "Absolwentów".

Wśród jednotomówek Waneko póki co najbardziej podobały mi się "Dziewczyny z ruin", "Na dzień przed ślubem" i "Powóz lorda Bradleya" - w sumie 3 zupełnie inne historie, ale pod jakimś względem jestem zadowolona, że mam je na półce.

Od Hanami w sumie najbardziej siadł mi "Solanin", ale mam od nich jeszcze kilka jednotomówek, których nie czytałam.

Z tym, że musisz wziąć pod uwagę, że"Zakochany Tyran", "Finder" czy "Ten Count" w moim osobistym rankingu koło ulubionych pozycji nawet nie stały :), są wręcz po tej drugiej stronie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw lis 24, 2016 3:28 pm

Z tym, że musisz wziąć pod uwagę, że"Zakochany Tyran", "Finder" czy "Ten Count" w moim osobistym rankingu koło ulubionych pozycji nawet nie stały :) , są wręcz po tej drugiej stronie.
A u mnie stoją w ulubionym (ZT trochę niżej)

Z jednotomówek po za Kou Yeneda to Hotel (chyba, że pytasz tylko o yaoi), Uśpiony księżyc oraz Keep out.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw lis 24, 2016 5:59 pm

Bardzo polecam "Merry Checker". Świetny tytuł.
Możesz też spróbować z Junko. Nie spodziewaj się rewelacji. To ot takie lekkie, słodkie historyjki w sam raz na poprawę nastroju.
"Lovers Doll" był uroczy i bardzo wzruszający.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pt lis 25, 2016 2:29 pm

Pozwólcie że podepnę się pod ten temat (a jeśli nie to post do przeniesienia). Polecicie jakąś pozycje BL wydaną w Polsce osobie która prawie w ogóle nie czyta yaoiców? :v Tylko bez molestowań i nagłych zmian w orientacji.
Jak dotąd z tego gatunku podobały mi się Usłyszeć Ciepło Słońca, Blue Sky Complex oraz Amato Amaro
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lis 25, 2016 2:54 pm

Mormicc, na pewno Koledzy z klasy + teraz Absolwenci. Oprócz tego: Nim rozkwitną kwiaty, Merry Checker, Kochać mimo wszystko, może Labirynt uczuć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt lis 25, 2016 4:38 pm

Mormicc zaczęłam swoją przygodę od Seven Days i polecam. Delikatne shounen ai. Większość nawet od tego zaczynała. :P

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » sob lis 26, 2016 2:14 pm

Dzięki za polecenia :D
Kolegów z Klasy kupię na pewno, prawdopodobnie też Seven Days i Merry Checker a reszta to się okaże :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » sob lis 26, 2016 2:44 pm

Mormicc pisze:Dzięki za polecenia :D
Kolegów z Klasy kupię na pewno, prawdopodobnie też Seven Days i Merry Checker a reszta to się okaże :P
Również polecamy Seven Days. Tytuł chwilowo może być trudno dostępny (skończył się nakład, swoją drogą jak na mangę na prawdę spory), ale jeszcze w grudniu pojawi się kolejny już dodruk :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob lis 26, 2016 5:04 pm

maczek nieźle wam schodzi. :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob lis 26, 2016 10:20 pm

Jak będę miała okazje i więcej kasy to chyba też kupie Seven Days.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości