Overlord

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Overlord

Post autor: Meliona » czw kwie 12, 2018 5:27 pm

fb pisze:Nie lubimy się pastwić, ale nasza doba też ma 24 godziny. Przykro nam, ale praca nad książką wymaga bardzo dużo pracy i nie jesteśmy szybciej wydawać. Kolejne tomy będą w cyklu co najmniej 3-miesięcznym (a może i 4-miesięcznym). Na razie nie będzie też nowych zapowiedzi LN (aż nie skończymy przynajmniej 2-3 wydawanych obecnie serii).
Smuteczek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Overlord

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 12, 2018 6:29 pm

Ehh wielka szkoda :cry:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Overlord

Post autor: KubciO » czw kwie 12, 2018 7:15 pm

No smuteczek. Choć mam tyle pozycji na kupce wstydu, że nie odczuję tego 4-miesięcznego trybu. Przyznać muszę jednak, że Overlorda przygarniałbym jak najczęściej. :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Overlord

Post autor: maczek » czw kwie 12, 2018 7:33 pm

Meliona pisze:
czw kwie 12, 2018 5:27 pm
fb pisze:
Nie lubimy się pastwić, ale nasza doba też ma 24 godziny. Przykro nam, ale praca nad książką wymaga bardzo dużo pracy i nie jesteśmy szybciej wydawać. Kolejne tomy będą w cyklu co najmniej 3-miesięcznym (a może i 4-miesięcznym). Na razie nie będzie też nowych zapowiedzi LN (aż nie skończymy przynajmniej 2-3 wydawanych obecnie serii).

Smuteczek.
Niestety niewiele możemy poradzić. Książki wymagają potężnego nakładu pracy i nie jesteśmy w stanie wydawać 3 LN w miesiącu, a trzeba jeszcze ciągnąć Fate/Zero, DRRR!! i SAO. Poza tym nie chcemy iść na ilość tnąc na jakości. Sami na forum pisaliście, że Overlord i Durarara to najlepiej napisane LN-ki na polskim rynku. Otóż wcale nie są najlepiej napisane, bo w oryginale to jest taka sama "kaszka" jak inne. Po prostu nasi tłumacze, a później redakcja piszą książkę praktycznie od nowa...

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Overlord

Post autor: DarkNighty » czw kwie 12, 2018 8:54 pm

maczek pisze:
czw kwie 12, 2018 7:33 pm
Niestety niewiele możemy poradzić. Książki wymagają potężnego nakładu pracy i nie jesteśmy w stanie wydawać 3 LN w miesiącu, a trzeba jeszcze ciągnąć Fate/Zero, DRRR!! i SAO. Poza tym nie chcemy iść na ilość tnąc na jakości. Sami na forum pisaliście, że Overlord i Durarara to najlepiej napisane LN-ki na polskim rynku. Otóż wcale nie są najlepiej napisane, bo w oryginale to jest taka sama "kaszka" jak inne. Po prostu nasi tłumacze, a później redakcja piszą książkę praktycznie od nowa...
Szczerze mówiąc, wolę rzadziej dostawać tomiki, jednak w takiej jakości jak do tej pory. Oczywiście chciałabym, by tryb wydawania nie był rzadszy niż raz na trzy miesiące, jednak jestem w stanie poczekać, by dostać produkt w tak dobrej jakości. Niestety LN od Waneko i Studia JG (nie czytałam LN do Naruto wydawanych przez JPF) nie prezentują się tak dobrze. Zawsze trudno powiedzieć, na ile to wina tłumaczy i redaktorów, a na ile oryginału, jednak widzę, że Kotori wykonuje kawał dobrej roboty. Uwielbiam czytać DRRR!, ponieważ wcale nie czuję, jakbym czytała light novel, a normalną książkę. Ostatnio myślę również nad rozpoczęciem zbierania Overlord, skoro jest tak chwalony.
Przy czym mnie na przykład cieszy, że może i Kotori faktycznie ograniczyło ilość wydawanych LN (i słusznie, bo ilość pracy przy nich jest nieporównywalnie większa niż w przypadku komiksów), ale zaczęło wydawać znacznie więcej mang. Jak dla mnie w przyszłości mogliby spokojnie wydawać dwie LN w tym samym czasie. I dopiero jak którąś skończą, pomyśleć nad innym tytułem.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Overlord

Post autor: Canis » czw kwie 12, 2018 11:28 pm

Ugh, no nic, trudno. Trzeba zacisnąć zęby i cierpliwie czekać, niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć.
maczek pisze:
czw kwie 12, 2018 7:33 pm
Poza tym nie chcemy iść na ilość tnąc na jakości. Sami na forum pisaliście, że Overlord i Durarara to najlepiej napisane LN-ki na polskim rynku. Otóż wcale nie są najlepiej napisane, bo w oryginale to jest taka sama "kaszka" jak inne. Po prostu nasi tłumacze, a później redakcja piszą książkę praktycznie od nowa...
Maczek-dono, chylę czoła przed tobą i przed całą redakcją Kotori. :) Wszystkim nam tu zleży na produktach wysokiej jakości, doceniamy waszą pracę i starania.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Overlord

Post autor: Reviolli » śr kwie 18, 2018 5:33 pm

Jestem świeżo po lekturze tomiku siódmego, który według internetów jest uważany za najsłabszy (obok czwartego) i niestety według mnie też tak jest.

Główny powód jest taki że w swojej konstrukcji jest bardzo podobny do tomu czwartego, z tym że dla mnie tu nie zagrało to tak dobrze.
► Pokaż Spoiler
Tomik przeczytałem w 6 godzin, więc mimo wszytko dobrze mi się go czytało.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Gagantous » wt maja 01, 2018 1:28 am

Jak dla mnie jeden z ciekawszych tomów, w końcu coś ruszyło do przodu a nie ciągłe działanie z ukrycia. Mam nadzieję, że dostaniemy ósmy tom jeszcze przed premierą trzeciego sezonu anme.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 12, 2018 2:46 pm

Mam mieszane uczucia po 1 epku Overlorda III
1s - tomy 1-3
2s - tomy 4-6
3s - tomy 9-11 :(

Rozumiem 8 tom, bo to 2 opowieści side story dziejące się miedzy 4, a 5 tomem. Jednak 9 tom dzieje się idealnie po najeździe grupy ludzi na Nazarick, a to jest przedstawione w tomie 7.

Może jeszcze jakoś upchną ten nieszczęsny 7 tom, bo nie powiem będzie kijowo...
Pożyjemy zobaczymy.

A wy jakie macie zdanie?

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Overlord

Post autor: Reviolli » czw lip 12, 2018 5:02 pm

Nie wiem nie oglądam czekam na tomiki od koliberka. :)
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Overlord

Post autor: Luchael » czw lip 12, 2018 6:40 pm

Itachi Uchiha pisze:
czw lip 12, 2018 2:46 pm
Mam mieszane uczucia po 1 epku Overlorda III
1s - tomy 1-3
2s - tomy 4-6
3s - tomy 9-11 :(

Rozumiem 8 tom, bo to 2 opowieści side story dziejące się miedzy 4, a 5 tomem. Jednak 9 tom dzieje się idealnie po najeździe grupy ludzi na Nazarick, a to jest przedstawione w tomie 7.

Może jeszcze jakoś upchną ten nieszczęsny 7 tom, bo nie powiem będzie kijowo...
Pożyjemy zobaczymy.

A wy jakie macie zdanie?
Trochę cię nie rozumiem. Nowelkę co prawda dopiero zaczynam, ale z tego co słyszałem to pierwszy odcinek zaadaptował część 8 tomu, który rzekomo obejmuje historie poboczne. Sami twórcy potwierdzili, że trzeci sezon zaadaptuje tomy 7-9. Pewnie za 2-3 odcinki zaczną adaptować tom 7, a po nim 9.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 12, 2018 7:12 pm

Czytałem o tym; ale zwyczajnie po 1 epku uznałem iż bardziej temu do ovki z 8 tomu niż normalnego odcinka... Także tak jak napisałem, pożyjemy zobaczymy; obym tylko nie wykrakał. :P

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Overlord

Post autor: Luchael » czw lip 12, 2018 7:30 pm

Drugi sezon też miał pierwszy odcinek, który właściwie oprócz końcówki nic nie wniósł do fabuły. Zaraz się rozkręci, zobaczysz :P

Przy okazji muszę przyznać, że reklama nowelki w postaci anime po raz pierwszy na mnie zadziałała właśnie w przypadku Overlorda. Pierwszy tom mam kupiony od dawna, ale jakoś po 100 stronach nie chciało mi się go czytać dalej i zapomniałem o nim. Dopiero dzięki drugiemu sezonowi anime zacząłem się bardziej interesować tą serią, a premiera trzeciego ostatecznie skłoniła mnie do dania nowelce drugiej szansy :)

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Gagantous » wt lip 17, 2018 10:49 pm

Czyli jednak najpierw zekranizują 8 tom, który u nas miał się ukazać w czerwcu z tego co pamietam :?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Itachi Uchiha » wt lip 17, 2018 11:38 pm

Gagantous pisze:
wt lip 17, 2018 10:49 pm
Czyli jednak najpierw zekranizują 8 tom, który u nas miał się ukazać w czerwcu z tego co pamietam :?
8 tom wyjdzie u nas dopiero w drugiej połowie sierpnia, więc jeszcze się na niego naczekamy :P

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Gagantous » śr lip 18, 2018 12:38 am

Itachi Uchiha pisze:
wt lip 17, 2018 11:38 pm
Gagantous pisze:
wt lip 17, 2018 10:49 pm
Czyli jednak najpierw zekranizują 8 tom, który u nas miał się ukazać w czerwcu z tego co pamietam :?
8 tom wyjdzie u nas dopiero w drugiej połowie sierpnia, więc jeszcze się na niego naczekamy :P
Skąd takie info?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 18, 2018 11:32 am

Gagantous pisze:
śr lip 18, 2018 12:38 am
Itachi Uchiha pisze:
wt lip 17, 2018 11:38 pm
Gagantous pisze:
wt lip 17, 2018 10:49 pm
Czyli jednak najpierw zekranizują 8 tom, który u nas miał się ukazać w czerwcu z tego co pamietam :?
8 tom wyjdzie u nas dopiero w drugiej połowie sierpnia, więc jeszcze się na niego naczekamy :P
Skąd takie info?
Ee, z ich strony? :P
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Gagantous » czw lip 19, 2018 10:11 pm

No to lipa :(
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Overlord

Post autor: Asumuel » czw lip 26, 2018 3:37 pm

Odpuszczam sobie dalsze zbieranie Overlorda. W 7 tomie czara goryczy została przelana. Z każdym tomem coraz bardziej irytowało mnie to, że główne postacie są takie op, choć na początku było to spoko(myślałem, że może dość szybko napotkają godnych siebie przeciwników, a tu nic takiego się nie stało). Mam dość tego, że ludzie z ciekawymi i fajnie wykreowanymi historiami, ambicjami i różnymi osobistymi problemami nie mają najmniejszych szans z przegiętymi głównymi postaciami. Ainz jest magiem? To nic, i tak nikt nie ma z nim szans, nawet kiedy jest wojownikiem. Nie mogę przeboleć, że w 7 tomie
► Pokaż Spoiler
Nie mam już cierpliwości do tej nowelki.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Overlord

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 30, 2018 5:07 pm

Tak prezentuje się okładka ósmego tomu Overlorda. Książka przechodzi aktualnie ostatnią korektę
i powinna ukazać się na sam koniec sierpnia.
► Pokaż Spoiler
Preorder możecie już zamówić w naszym sklepiku.
https://mangastore.pl/overlord-8-ln-p-2694.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości