Merry Checker

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Merry Checker

Post autor: Angu » pn sie 01, 2016 4:06 pm

Obrazek

Autor: SUZUKI Tsuta
Gatunek: komedia, romans, okruchy życia, yaoi
Cena: 22,90
Premiera: sierpień 2016
Opis: Shiomi, niepozorny pracownik korporacji, w wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem bloga, a od grupowych randek woli spotkania z przyjaciółmi z Internetu. Na jednym z nich poznaje tajemniczą osobę znaną w sieci jako „Miyasio”. Tylko dlaczego zamiast drobnej i niewinnej licealistki, której oczekiwał, staje przed nim rosły facet?

Historia poboczna do Chłopaka z sąsiedztwa. Chłopak... bardzo mi się podobał, więc i to chętnie kupię :3

Jedna osoba z forum stwierdziła, że Merry Checker to prawie jak Merry Christmas - czyli coś, co bardzo dobrze się kojarzy i chętnie kupi na święta.
Ostatnio zmieniony sob wrz 24, 2016 9:43 am przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pn sie 01, 2016 4:52 pm

Nie nazwałbym tego historią poboczną do Chłopaka z sąsiedztwa, powiedziałabym raczej, że dwaj bohaterowie z tych tytułów pracują po prostu w tym samym miejscu - tyle mają ze sobą te historie wspólnego. "MC" jest jedną z moich ulubionych jednotomówek ze względu na brak molestowań, dramatów itd. - dwóch dorosłych facetów podejmuje dorosłe decyzje.


Podoba mi sję polska okładka. W końcu żadnych gradientów :D.

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » wt sie 02, 2016 10:45 am

Otai pisze:"MC" jest jedną z moich ulubionych jednotomówek ze względu na brak molestowań, dramatów itd. - dwóch dorosłych facetów podejmuje dorosłe decyzje.
Dokładnie! Uwielbiam tę mangę.
Na końcu "Chłopaka z sąsiedztwa" (którego kupiłam nie mogąc doczekać sie Merry Checkera) autorka pisze jakby od początku chciała opisać historię z MC, ale jej edytor kazał jej zmienić plany. I cóż, widać czemu "Chłopak" jest taki wymuszony, sztampowy i nudny (przynajmniej dla mnie). Szczególnie jeśli porówna sie go do "historii pobocznej"
Czemu jest tak mało yaoiców o dojrzałych facetach no czemu xD
[center]ヽ( ・∀・)ノ ᴛᴜᴍʙʟʀ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ[/center]

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr sie 03, 2016 9:19 pm

Czy to już nie drugi spin-off, którego łączą tylko postaci występujące w obu mangach? xd
Nie mogłem wyrwać się dzisiaj ze śpiącego otępienia, więc postanowiłem przeglądać mangi. Przeczytałem 2 rozdziały i nie powiem, że jak na yaoi, to tę mangę czyta się całkiem wygodnie, tzn. bez żenuy. Między postaciami coś się rodzi, bo to yaoi, ale w sumie równie dobrze mogłaby to być zwyczajna przyjaźń, mają nawet wspólne zainteresowania i dogadują się ze sobą (w trochę romansidłowy sposób, no ale, ale, yaoistyczki też coś od życia muszą mieć).
Czy potem następuje jakaś tania drama lub rozrywające serce problemy miłosne?

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr sie 03, 2016 11:39 pm

vishaad pisze:Czy potem następuje jakaś tania drama lub rozrywające serce problemy miłosne?
Potem następują seksy. I wspólne jedzenie spaghetti. Z mojego punktu widzenia to drugie ważniejsze.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw sie 04, 2016 8:51 am

Chłopak z sąsiedztwa średnio mi się podobał. To jest lepsze?
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw sie 04, 2016 10:41 am

To jest zupełnie inna manga, inny klimat, inny charakter postaci, inna historia - a skoro historie są do siebie zupełnie niepodobne to ciężko je porównać. Ale jeśli nie podobała ci się tamta historia to jest szansa, że ta ci się spodoba.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob wrz 03, 2016 2:41 pm

I jest
Obrazek

[ Dodano: Sob 03 Wrz, 2016 ]
Znacznie lepsze od Chłopaka. Takie ciepłe, kochane, sympatyczne. A Miyasio jest tak pieruńsko słodko-ciepło-kluskowo-rozkoszny, że aż się rozpływam ^_^

Zauważyliście zmianę papieru? Jakiś taki śliski i błyszczący. Nie podoba mi się. Wolę ten zwykły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz wrz 11, 2016 3:48 pm

Nie wiem od czego zacząć. Ta manga lepsza od swojego spin-offu. Wciąż bez szału, ale jest całkiem przyjemnie. I spokojnie. Uwielbiam spokojne yaoi. Jedyne co mi przeszkadza w tym tytule to to, że pisarz zachowuje się... dziwnie. Rumieni się, ciągle uśmiecha się przyjaźnie, niemal stale ma otwartą gębę (zatkane zatoki?) i płacze z byle powodu. Z tego względu bardzo cieszy mnie brak scen seksu (poza migawkami, po których nie idzie się domyślić co oni robią). Bo sceny seksu z tym bohaterem byłyby dla mnie odpychające. Za to tego drugiego bardzo polubiłam. Ogólne wrażenia mimo to mam pozytywne.

"Klepał swojego Niemca po kasku" to jedno z tych określeń, których w sumie nie chciałam znać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob wrz 24, 2016 9:40 am

Meliona pisze: Ta manga lepsza od swojego spin-offu.
Też tak uważam.
Merry Checker to fajna, lekka komedia. Fajnie coś od czasu do czasu poczytać bez dram (właśnie... czemu Baka taguje to jako dramat? Edytuje pierwszy post i wywalam to :<). Relacja między głównymi bohaterami rozwija się naturalnie, a ich samych też łatwo polubić. Miyasio jest zabawny. :D
SallyCzarownica pisze:Zauważyliście zmianę papieru? Jakiś taki śliski i błyszczący. Nie podoba mi się. Wolę ten zwykły.
Zauważyłam. Jest trochę dziwny, ale nie przeszkadzał mi jakoś bardzo. Druk wygląda na nim dobrze, czerń prezentuje się super. Jak dobrze, że w tej mandze nie ma "łupieżu", bo pewnie byłby bardzo widoczny.

Spostrzegłam też, że kreska się polepszyła (a przynajmniej mi się bardziej podoba) w porównaniu do "Chłopaka z sąsiedztwa". Między tymi dwoma tytułami jest dwa lata różnicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw paź 13, 2016 10:58 am

Historia przyjemna, spokojna. Tylko koniec taki urwany.

Nie ma motywów za którymi nie przepadam np. wymuszony seks.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości