Chłopak z sąsiedztwa

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Chłopak z sąsiedztwa

Post autor: SallyCzarownica » wt maja 17, 2016 8:49 pm

Autor: Suzuki Tsuta
Gatunek: romans, dramat, okruchy życia, yaoi
Ilość tomów: 1
Opis: Mitsuya nie radzi sobie z kobietami. Jego związki prędzej czy później się rozpadają. Niestety, sam jest temu winien. Kolejne partnerki odchodzą, zniechęcone brakiem zaangażowania z jego strony. Być może wszystko przez to, że jeszcze nie spotkał na swej drodze odpowiedniej dziewczyny? A może sercowe problemy Mitsuyi mają źródło w przeszłości, gdy zapałał szczeniacką miłością do przyjaciela swojego starszego brata?

[ Dodano: Wto 17 Maj, 2016 ]
Obrazek

Premiera planowana na 27.05.2016
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2016 8:54 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt maja 17, 2016 8:51 pm

Po opisie brzmi całkiem fajnie, ale czy takie będzie przekonam się po przeczytaniu.
Projekt okładki prosty tak jak przyzwyczaiło nas Kotori.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt maja 17, 2016 9:00 pm

Dziwi mnie, że tu dali niższą cene ale tomik nie wygląda super cienko.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt maja 17, 2016 9:03 pm

Coś tam kiedyś było o tej cenie. A asku chyba, nie pamiętam. Że niby tomik miał być cienki i dlatego niższa cena, a potem okazało się, że jednak ilość stron standardowa, ale ceny już nie podnosili. Jakoś tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt maja 17, 2016 9:11 pm

Podoba mi się ta cena, normalnie nie kupuję jednotomówek ale może zrobię wyjątek :D wygląda fajnie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt maja 17, 2016 9:41 pm

Z 2 tytułów, które od tej autorki mają wyjść u Kotori zdecydowanie wolę Merry Checkera, ale ten kupię w ramach oczekiwań :D.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr maja 18, 2016 4:51 pm

Logo z Wordarta, sasuga Kotori!

Tak tylko chciałem napisać, że tytuł kojarzy mi się z branżą filmów dla dorosłych xD
http://nb.urbandictionary.com/define.ph ... +next+door

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lip 06, 2016 9:26 am

Meh. To takie typowe yaoi pt. "Zmolestuj sobie faceta". Ani to zabawne, ani urocze czy chociaż wciągające. Podczas czytaniu czułam jedynie znudzenie. Ostatni rozdział fantasy nie podobał mi się jeszcze bardziej. Kreska jest ok. Uke ma duże oczy... serio?
Czytałam, że Merry Checker ma być lepszy, ale i tak może wylecieć z moich planów zakupowych. Ogólnie jestem zawiedziona.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob lip 16, 2016 11:55 pm

Ja jestem zadowolona, bardzo mi się podobało, :D i główna historia, i ta dodatkowa. Może i jest typowo, jeżeli chodzi o fabułę i kreskę, ale czytało się bez zgrzytów, facepalmów i nie wkurzałam się na bohaterów.
Molestowania poza tą jedną sceną, jak bohater był w gimnazjum przecież w ogóle nie ma - to już "gorzej" w ten sposób wypadła ta dodatkowa historyjka fantasy, gdzie ten pocałunek między pisarzem a kolesiem pracującym w zajeździe był... taki szybki i niespodziewany.

Podoba mi się jak autorka cieniuje rastrami. ^^"
Tomik jest strasznie cieniutki - rozdziały o Mitsuyim i Noboru zamykają się w 130-paru stronach, ale dało się całkiem zgrabnie opowiedzieć historię. Plus wspomniany dodatkowy chapter, "sen widziany na tafli morza", to kolejne 30-parę stron.
Na minus pojawiający się "łupież", ale przynajmniej (w moim egzemplarzu) nie występuje na wszystkich stronach.

Z chęcią kupię Merry Checkera. Znając moje szczęście - skoro Wam się podoba, mi pewnie mniej przypadnie do gustu xD
A tak to mam nadzieję, że coś jeszcze od tej autorki dostaniemy.
Ostatnio zmieniony ndz lip 17, 2016 12:48 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz lip 17, 2016 12:25 pm

Tomik ma 168 stron ;) Całkiem miło mi się czytało, historia przeurocza. Jedyne co już wcześniej wspomniała Angu u mnie też pojawił się łupież a na niektórych stronach były prześwity z następnej. Najbardziej rzuciło mi się w oczy na kolorowej grafice
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob wrz 03, 2016 2:43 pm

Koszmarne wydanie. Jakieś plamy, łupież się sypie, strony strasznie prześwitują. Albo mam takie szczęście i trafił mi się taki egzemplarz :?
Chociaż w Kochać mimo wszystko też robiło się od łupieżu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob wrz 03, 2016 3:01 pm

SallyCzarownica pisze:Jakieś plamy, łupież się sypie, strony strasznie prześwitują.
Oho, może napisz do Dango, powinni chyba wymienić. Ja żadnych plam czy łupieżu nie miałam. Strony prześwitują niewiele słabiej od tych z Kolegów z klasy, więc fakt, mogło być lepiej, ale jakości Hanami nie oczekiwałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob wrz 03, 2016 3:36 pm

Meliona pisze:Oho, może napisz do Dango

Chyba do Kotori :P

No cóż, słyszałam, że wydanie niektórych osób wygląda tak jak moje (może bez plan), więc założyłam, że pewnie cały nakład jest taki. Nie ma AŻ takiej tragedii (pierwszy tom Skrzydeł jest dużo gorszy), więc nie będę im głowy zawracać. Chciałam się tylko pożalić :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob wrz 03, 2016 3:48 pm

Sorry, pomyłka xD Zależy jak duże są plamy, jak niewielkie to może da się przeżyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob wrz 03, 2016 3:53 pm

Meliona, Na szczęście nie są aż tak duże. Jedna jest na stopce, coś jakby tłusta. Nie wiem od czego to...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości