Durarara!!

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Naama » wt paź 30, 2018 5:58 pm

Przypomni ktoś w jaki tryb przeszła nowelka? Kiedy możemy spodziewać się kolejnego tomu?
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: DarkNighty » wt paź 30, 2018 6:15 pm

Chyba nowelka jest w trybie: "jak skończą pracę, to wyjdzie". Jeśli dobrze pamiętam, to ostatni tomik był w maju, więc trochę to trwa niestety :( Chciałabym, żeby w tym roku wyszedł 10 tomik, ale nie robię sobie wielkich nadziei.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » czw cze 27, 2019 11:32 am

DarkNighty pisze:
wt paź 30, 2018 6:15 pm
Chyba nowelka jest w trybie: "jak skończą pracę, to wyjdzie". Jeśli dobrze pamiętam, to ostatni tomik był w maju, więc trochę to trwa niestety :( Chciałabym, żeby w tym roku wyszedł 10 tomik, ale nie robię sobie wielkich nadziei.
Minął prawie rok, ale i tak odpowiem.
Według mnie mimo słabej sprzedaży Kotori powinno trzymać się tego, co zapowiedziało w 2016 roku, tzn:
fff.png
A słaba sprzedaż Durki faktycznie może wynikać z tego, że jest to dość ciężka seria, z dużą ilością wątków, do tego pisana w charakterystyczny i (często trudny do przyswojenia tak na raz) sposób. Niestety, ale odrzucać może również opis... Taa, Narita-sensei zawsze miał takie odpały. ;D Nie rozumiem jedynie, czemu SAO ma o wiele lepszą sprzedaż, niż Durarara!! mimo dziur w fabule, niespójności.
Znaczenie chyba ma ilość fanserwisu, która w Durce jest dość... no, niezbyt spora w porównaniu do historii, natomiast w SAO... Ahhh.
Istnieje też możliwość, że ludzie głosujący obejrzeli anime, ale książki nie chce im się ruszyć. Niestety, ale w anime nie dostajemy wszystkiego, wiele rzeczy nie zostało poruszonych, do tego DIALOGI w LN są bardziej rozbudowane, a co za tym idzie lepiej można wczuć się w relacje postaci, poznać ich charaktery. Tak okropnie boli mnie, że ludzie nie chcą ruszyć tak wspaniałej historii. I niestety my, fani, oraz Kotori - cierpimy, ponieważ nie dostaniemy kontynuacji oraz serii pobocznych w języku polskim, a wydawnictwo nie będzie miało zysku.
► Pokaż Spoiler
Wah, dziwnie się czuję pisząc w takim starym temacie, ale gdzieś musiałam dać upust rozpaczy związanej z Durką. :D Najprawdopodobniej kupię kontynuację gdy Yen Press się za nią weźmie.
Jeżeli jednak sprzedaż wzrośnie, kochane Kotori, nie omieszkajcie się zapomnieć o dalszych seriach~
Miłego dnia wszystkim. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Fani » czw cze 27, 2019 12:45 pm

Każdego fana Drrr boli zaistniała sytuacja, ale co zrobić. Kotori stara się jak może z LN mimo, że ten dział rynku nie ma się zadobrze . Imo lepiej wszystko dopieścić w tomiku zamiast puszczać buble pełne błędów co dwa miesiące. Od jakiegoś czasu postrzegam novelki jako takie MM. Jak coś wpadnie fajnie, jak nie trudno, poczekam. Ważne by Kotori trzymało się swojego planu wydawniczego, a tam gdzie to możliwe dawać coś ekstra.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » czw cze 27, 2019 3:20 pm

Fani pisze:
czw cze 27, 2019 12:45 pm
Każdego fana Drrr boli zaistniała sytuacja, ale co zrobić. Kotori stara się jak może z LN mimo, że ten dział rynku nie ma się zadobrze . Imo lepiej wszystko dopieścić w tomiku zamiast puszczać buble pełne błędów co dwa miesiące. Od jakiegoś czasu postrzegam novelki jako takie MM. Jak coś wpadnie fajnie, jak nie trudno, poczekam. Ważne by Kotori trzymało się swojego planu wydawniczego, a tam gdzie to możliwe dawać coś ekstra.
Racja, racja, aczkolwiek denerwuje mnie ta rozbieżność, "ten tomik trzy miesiące po tym, a ten siedem miesięcy po". :( Mimo to, cieszę się, że Kotori wciąż wydaje Durkę.

exhz
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: exhz » czw cze 27, 2019 6:16 pm

Na Instagramie pod postem o nowościach czerwcowych napisali coś takiego:
Zdajemy sobie sprawę, że wydanie kolejnego tomu zajmuje nam więcej czasu niż powinno. Niestety, z powodu awarii komputerowe, nasz tłumacz był zmuszony robić przekład drugi raz praktycznie od początku.
No cóż, mam nadzieję, że jak już tom wyjdzie, to na kolejny nie będzie trzeba tyle czekać.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » czw cze 27, 2019 6:18 pm

exhz pisze:
czw cze 27, 2019 6:16 pm
Na Instagramie pod postem o nowościach czerwcowych napisali coś takiego:
Zdajemy sobie sprawę, że wydanie kolejnego tomu zajmuje nam więcej czasu niż powinno. Niestety, z powodu awarii komputerowe, nasz tłumacz był zmuszony robić przekład drugi raz praktycznie od początku.
Współczuję panu tłumaczowi, ale nie zmienia to faktu, że z poprzednimi tomami ociągali się jak... :roll:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Gotenks » sob cze 29, 2019 1:05 pm

Mam nadzieję, że tym razem tłumacz będzie trzymał kopię przekładu w chmurze :) Mi kiedyś padł dysk zewnętrzny i straciłem zdjęcia z USA, dlatego od tamtej pory wszystko regularnie backupuje :angel:
I liczę na to, że mimo wszystko kolejne tomy Durarary będą wychodzić częściej, bo to jedyna LN wydawana w Polsce, której lektura sprawia mi dużą przyjemność. Nowy tom SAO leży nieprzeczytany i zbierał kurz, ale ostatnio zacząłem nim odganiać komary, więc kurz już zniknął :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » sob cze 29, 2019 3:22 pm

Gotenks pisze:
sob cze 29, 2019 1:05 pm
Mi kiedyś padł dysk zewnętrzny i straciłem zdjęcia z USA, dlatego od tamtej pory wszystko regularnie backupuje :angel:
Miałam dokładnie tak samo, tyle że mi przepadły zdjęcia z dzieciństwa mojego i mojej rodziny... :( Teraz wszystko ląduje w chmurce ;D
Aby za bardzo nie offtopować - Durka, Durka, Durka, moja no.1 w light novelach. Szkoda, że nie wydadzą u nas kontynuacji... Pora uczyć się japońskiego i zarabiać większe pieniążki. :x

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Fani » śr sie 14, 2019 11:08 am

Kiedy można tak plus/minus spodziewać się 11 tomu Drrr?

[L] W tej chwili trudno mi rzucać konkretnymi datami, ale na pewno nie wcześniej jak w listopadzie.
Trochę się załamałem...

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Madness » śr sie 14, 2019 12:23 pm

To jest żart? W tym roku nie wyszedł jeszcze żaden tom... Nawet nie kupuję tej serii, ale jestem nieźle zirytowana...
Obrazek

Karlan
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Karlan » śr sie 14, 2019 1:01 pm

Żarty sobie robią. Serio. Aż się odechciewa cokolwiek od nich kupować. Dobrze, że Fate/Zero przynajmniej skończyli, bo tak to poza DRRR!! już nic więcej od nich nie biorę i nie mam zamiaru.
Najgorsze jest to, że na początku te tomiki wychodziły w miarę regularnie, były sporo grubsze niż te obecne, i znalazło się w nich o wiele mniej błędów. Teraz - tomiki wychodzą raz na ruski rok, pomimo tego że są dużo cieńsze od początkowych ich redakcja zajmuje "tyyyyle czasu", a i tak mnóstwo w nich literówek.
Zdaję sobie sprawę z tego, że w tej chwili pluję jadem na prawo i lewo, ale ta sytuacja mnie naprawdę irytuje.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Yuriko » śr sie 14, 2019 1:08 pm

Trochę przesadzają. Pisali gdzieś, że postarają się wydawać 2 tomiki rocznie (co i tak jest tragiczne), a nawet jednego nie potrafią wydać. Nie kupuję żadnych LN od nich, ale naprawdę współczuję osobom, które je zbierają. 3 lata ludzie będą czekać na 3 tomiki Durarary.. heh, śmieszne.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » śr sie 14, 2019 3:46 pm

Gdyby nie to, że już dawno wykupiłam prenumeratę na dalsze tomy, zapewne importowałabym sobie angielską wersję (Yen Press wydaje ostatni tom we wrześniu). Jestem w tym momencie taka wkurzona... Co to ma w ogóle być? Obiecanki cacanki, najpierw dwa miesiące, potem dwie na rok, a zostajemy z jedną nowelą na rok z hakiem... -_- Pewnie jeszcze przełożą premierę na listopad 2020 roku. :lol:

Karlan
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Karlan » śr sie 14, 2019 4:02 pm

nikotynaimalina, mnie najbardziej wkurza jeszcze jedno - tomiki są coraz cieńsze, i teoretycznie wymagałyby mniejszego nakładu pracy, a z tomiku na tomik jest coraz więcej byków. Jakby korektę na kolanie robili (?). Durka to jeszcze nic, za to w ostatnim tomie F/Z to już znalazłam takie kwiatki, że moim zdaniem powinni się wstydzić to wypuszczać do ludzi (zjedzone słówka, w jednym miejscu pomieszali imiona postaci z tego co pamiętam) :| Ja się boję, co będzie w tym 11 tomie.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: nikotynaimalina » śr sie 14, 2019 5:55 pm

Karlan, dziesiąty tom ma 183 strony, z czego 27 stron to ilustracje. A ile czasu zajęło Kotori wydanie tego tomiku? Dziewiąty był wydany w maju 2018 roku, dziesiątka wydana została w listopadzie 2018 roku. Pół roku. Spoko, wyszło dwa tomy na rok; ale momencik...listopad?
Fani pisze:
śr sie 14, 2019 11:08 am
Kiedy można tak plus/minus spodziewać się 11 tomu Drrr?

[L] W tej chwili trudno mi rzucać konkretnymi datami, ale na pewno nie wcześniej jak w listopadzie.
Trochę się załamałem...
Po prostu rzygać się chce. Nagroda dla najbardziej regularnego i nie rzucającego słów na wiatr wydawnictwa ląduje do Kotori.
Tak, wiem, kwas aż wycieka z mojego wpisu, ale... To są chyba jakieś jaja. xD

Karlan
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Karlan » śr sie 14, 2019 6:07 pm

Mnie najbardziej bawi, jak na pytania odnośnie nowelek odpowiadają w stylu "zajmuje nam to tyle czasu, bo chcemy żebyście otrzymali perfekcyjnej jakości wydanie"... i pełno tam byków. Coraz więcej. To razi. Wiem, że narzekają na sprzedaż nowelek, ale to wygląda tak, jakby całkiem położyli na nich laskę, i to jest smutne. Powinni wydać tą serię do końca, i najwyżej nie brać nowych. Zostały trzy tomy. Trzy. Tomy. :D
nikotynaimalina, możemy razem ten kwas powylewać :lol:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: DarkNighty » śr sie 14, 2019 6:17 pm

A najgorsze, że Kotori uważam, że wszystko jest w porządku, że wydają to tak wolno. I nie robią nic, by coś zmienić.
Skoro nie są zadowoleni ze sprzedaży DRRR, to myślałam, że będą się starali, by jak najszybciej wydać te ostatnie tomy i zakończyć kolejną serię. A to się ciągnie i ciągnie... Żadnej inne serii nie traktują w ten sposób, a to jest naprawdę przykre względem fanów tej light novel.
Nie zdziwię się, jeśli wiele osób zrezygnuje z dalszego zbierania właśnie przez częstotliwość wydawania tomów.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Yuriko » śr sie 14, 2019 6:26 pm

DarkNighty pisze:
śr sie 14, 2019 6:17 pm
Żadnej inne serii nie traktują w ten sposób
A Overlord też nie wychodzi 1 tom na rok? Jak się nie mylę, 9 tom wyszedł na początku roku i na tym koniec. Wszystkie nowelki tak cierpią, nawet SAO.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: ociesek » śr sie 14, 2019 6:31 pm

nikotynaimalina pisze:
śr sie 14, 2019 5:55 pm
Po prostu rzygać się chce. Nagroda dla najbardziej regularnego i nie rzucającego słów na wiatr wydawnictwa ląduje do Kotori.
Tak, wiem, kwas aż wycieka z mojego wpisu, ale... To są chyba jakieś jaja. xD
Ludzie, nie przesadzacie czasem? Przynajmniej Wam nie mydlą oczu i mówią, jak jest. Nie uniknęli odpowiedzi na pytanie. Dajcie sobie na luz. Nic Wam się nie stanie, jak przeczytacie parę miesięcy później (tak, to ironia dla zluzowania nastroju).
DarkNighty pisze:
śr sie 14, 2019 6:17 pm
myślałam, że będą się starali, by jak najszybciej wydać te ostatnie tomy i zakończyć kolejną serię.
Po co? Koszty są takie same, jeśli sprzedaje się źle, to regularność wydania za wiele tu nie poprawi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości