Durarara!!

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Ame » ndz wrz 24, 2017 11:54 am

Jest tak źle!? :( Jak skończę niektóre serię to kupię resztę, bo mam tylko 1 tom. :oops:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Fani » ndz wrz 24, 2017 12:35 pm

Znaczy wiedziałem już o tym wcześniej, ale i tak dramat... Dla mnie to jest nie pojęte jak tytuł może wygrać w przedbiegach podczas ankiety i tak słabo się sprzedawać.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Iris » ndz wrz 24, 2017 2:10 pm

Aż dziwne, że taka dobra seria się nie sprzedaje. Pewnie dużą rolę w tej klęsce odgrywa fakt, że wcześniej wydano mangi z tego uniwersum i fani uznali, że nie potrzebują LN, skoro mają komiks.

sambista
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: sambista » ndz wrz 24, 2017 2:11 pm

Nie znam Durarary(za dużo rzeczy do przeczytania za mało kasy i czasu), ale widzę trzy opcje.

Fani mangi/anime Durarara głosowali na ten tytuł bo go lubią...
1) ...a potem przeczytali i zobaczyli różnice(są jakieś?) i przestali kupować bo wolą inną wersję. Ja na przykład dużo bardziej lubię anime Madoki niż mangi.
2) ...ale nie czytają książek. Może myśleli że to też manga? Albo pomylili light novel i visual novel(jest jakaś?).
3) ...i nie znali innych tytułów w głosowaniu(ma ktoś listę?).

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Fani » ndz wrz 24, 2017 2:14 pm

sambista pisze:
ndz wrz 24, 2017 2:11 pm
3) ...i nie znali innych tytułów w głosowaniu(ma ktoś listę?).
Ankieta była otwarta. Każdy głosował na to co najbardziej chciał, dlatego też sprzedaż Drrr tak bardzo dziwi.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Maur » ndz wrz 24, 2017 2:26 pm

No a z Kuroko nie było tak samo? Ja nie rozumiem tych ludzi. Dostają to co chcą, a potem...

Gwathgor
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Gwathgor » ndz wrz 24, 2017 2:49 pm

Nie oglądałam jeszcze całości ani jednego ani drugiego, ale Kuroko i Durarara!! chyba są w całości zekranizowane, prawda? To moim zdaniem mogło odegrać nawet większą rolę od tych mang Drrr!!.
Poza tym, nie wiem, może to tylko moje odczucie, czytałam na razie tylko parę LN-ek, ale w porównaniu z innymi, z którymi miałam do czynienia, Drrr!! jest najmniej "lekka", przy czytaniu trzeba trochę bardziej myśleć i się skupiać. Może to niektórych odstraszyło od tej wersji historii.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Yerdiee » ndz wrz 24, 2017 5:17 pm

Angu pisze:
ndz wrz 24, 2017 11:41 am
Sprzedaż DRRR jest tak słaba, że Kotori nie daje od 7 tomu egzemplarzy do Empiku.
Jakoś mi umknęła ta informacja. :<
Bo chyba nigdzie jej oficjalnie nie podawali, jedynie na ich stronie można było wyłapać komentarz pod zapowiedziami:
Nie, to my zdecydowaliśmy się wycofać ten tytuł z Empiku. Jeśli sprzedaż jest słaba (a tak jest w przypadku DRRR), to Empik zwraca później do wydawnictwa większość nakładu. Nie dość, że dużo takich egzemplarzy jest zniszczonych, to jeszcze za zwrot wydawca ponosi opłatę (od każdego tomu).

Reasumując, Durarara nie będzie już sprzedawana w sieci salonów Empik. Pozostaje możliwość zamówienia przez stronę empik.com z odbiorem w salonie.
Dziwi mnie to strasznie, osobiście uważam DRRR za jedną z lepszych LN i z tego co pamiętam podczas premiery na Pyrkonie tomiki rozchodziły się jak świeże bułeczki...
Jako fanka bardzo ubolewam że (patrząc na tak słabą sprzedaż) szanse na kontynuację, czyli DRRR SH, są teraz zerowe. Mam jedynie cichą nadzieję że po wydaniu podstawy anglojęzyczne wydawnictwo się za to weźmie.

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: kolega335 » ndz wrz 24, 2017 6:05 pm

Yerdiee pisze:
ndz wrz 24, 2017 5:17 pm
Angu pisze:
ndz wrz 24, 2017 11:41 am
Sprzedaż DRRR jest tak słaba, że Kotori nie daje od 7 tomu egzemplarzy do Empiku.
Jakoś mi umknęła ta informacja. :<
Bo chyba nigdzie jej oficjalnie nie podawali, jedynie na ich stronie można było wyłapać komentarz pod zapowiedziami:
Nie, to my zdecydowaliśmy się wycofać ten tytuł z Empiku. Jeśli sprzedaż jest słaba (a tak jest w przypadku DRRR), to Empik zwraca później do wydawnictwa większość nakładu. Nie dość, że dużo takich egzemplarzy jest zniszczonych, to jeszcze za zwrot wydawca ponosi opłatę (od każdego tomu).

Reasumując, Durarara nie będzie już sprzedawana w sieci salonów Empik. Pozostaje możliwość zamówienia przez stronę empik.com z odbiorem w salonie.
Dziwi mnie to strasznie, osobiście uważam DRRR za jedną z lepszych LN i z tego co pamiętam podczas premiery na Pyrkonie tomiki rozchodziły się jak świeże bułeczki...
Jako fanka bardzo ubolewam że (patrząc na tak słabą sprzedaż) szanse na kontynuację, czyli DRRR SH, są teraz zerowe. Mam jedynie cichą nadzieję że po wydaniu podstawy anglojęzyczne wydawnictwo się za to weźmie.

Kotori pisało, że za SH sie nie bierze na 100%.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Naama » ndz wrz 24, 2017 8:13 pm

Ja głosowałam na DRRR i DRRR kupuję :<
Bardzo boli mnie fakt, że tak fajny tytuł, okazał się porażką, bo inaczej niestety, nie można tego nazwać.
Obecnie z LN zbieram tylko DRRR, LH oraz TG. Inne kompletnie mnie nie interesują.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: miaka88 » ndz wrz 24, 2017 9:14 pm

Na DRRR nie głosowałam ale kiedyś chcę kupić ten tytuł. Na MFKiG Kotori też narzekało na kiepską sprzedaż.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Kocurzyca » ndz wrz 24, 2017 10:48 pm

Ja głosowałam na DRRR i kupuję LN (tzn brakuje mi siódmego tomu ale paczkę będę robić dopiero jak wrócę do Krk) jak i mangę kupiłam i totalnie sobie nie wyobrażam, jak sprzedaż może być AŻ TAK słaba? Jaki cudem? D: Pewnie nigdy się nie dowiemy.

Najgorsze w tym wszystkim jest SH. Bardzo chciałam to przeczytać a tak nie ma szans... Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro, ale najgorsze, że to nie wina wydawnictwa przecież. Dramat.

Może sporo ludzi czeka aż wyjdzie całość albo więcej tomów, ale na pewno nie jest to taki odsetek osób które zmieniłyby/zmienią słabą sprzedaż mangi. Czemu zatem ludzie na to głosowali, skoro nie kupują? A DRRR nie jest napisana wcale tak źle, widziałam normalne książki, na dodatek bardzo popularne, które czytało mi się gorzej.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Zugai. » ndz wrz 24, 2017 11:14 pm

Kocurzyca pisze:
ndz wrz 24, 2017 10:48 pm
A DRRR nie jest napisana wcale tak źle, widziałam normalne książki, na dodatek bardzo popularne, które czytało mi się gorzej.
Nie czytałem wszystkich polskich nowelek, ale z tych co mi się udało myślę, że Drrr!! to w ogóle ewenement pisarski wśród LN, żadnej nie czytało mi się tak dobrze i płynnie.

Za to myślę podobnie jakGwathgor, dużą rolę mogły odegrać nowe sezony anime i fakt, że zaadaptowały cały materiał tuż przed wydaniem 1 tomu. Zakładam, że konkluzją dla Kotori będzie pożegnanie się z otwartymi ankietami ( a przynajmniej tymi dotyczącymi LNek ) :( .

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: biB » pn wrz 25, 2017 12:03 am

Zastanawiam się czy w całej tej hecy ze słabą sprzedażą DRRR!! nie ma też swojego udziału Waneko i wydanie przez nich aż 3 serii adaptacji mangowej oraz częste wznowienia sprzedaży starszych tomików w Empikach. Młody czytelnik jak miał do wyboru powiedzmy 6. tom książki albo 1. tomik mangi, to pewnie szybciej skłoni się ku mandze...

Może cykliczne wznowienia sprzedaży pierwszych tomów to byłoby jakieś wyjście? Choć teraz już pewnie i tak można tylko gdybać, bo skoro wycofano się ze sprzedaży nowych tomów, to starych też nie będzie się wznawiać.

Strasznie szkoda, że się ta seria tak źle sprzedaje. :(

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Gotenks » pn paź 02, 2017 7:57 am

W szoku jestem, że tytuł tak słabo się sprzedaje - jak dla mnie najlepsza, najlepiej napisana nowelka wychodząca w Polsce.
Szkoda wielka tym bardziej, że na Baccano raczej nie ma co liczyć :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Ame » pn paź 02, 2017 12:22 pm

Nawet po dobrej sprzedaży Drrr! miałabym wątpliwości, że Kotori wyda Baccano. Z tego co kojarzę ma sporo tomów i wychodzi. I tak byłoby ryzykowne jej wydanie. Sprawdziłam teraz ma 21 tomów i wychodzi.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: NWW_Station » pn paź 02, 2017 3:22 pm

Szkoda, szkoda, ale ja i tak zbieram swoje DRRR!, z którego wydania u nas dalej się ciesze (mam nadzieję, że nie przerwą mi czasem) :P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2792
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Łukasz.T » pn paź 02, 2017 4:32 pm

NWW_Station pisze:
pn paź 02, 2017 3:22 pm
mam nadzieję, że nie przerwą mi czasem
O to nie musisz się martwić. Pisali ze mają zamiar do końca wydać :P

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: DarkNighty » czw mar 22, 2018 10:51 pm

Wstyd się przyznać, że przez tyle czasu regularnie zbierałam tomiki LN, nie czytając ich jednak. Kiedyś, dawno temu przeczytałam połowę pierwszego tomu, a potem już tylko kolekcjonowałam książki. W którymś momencie zaczęłam się zastanawiać, czy nie popełniam błędu, zbierając całą LN tylko dlatego, że to DRRR!!. Uwielbiam anime i bardzo podobała mi się manga, więc LN wzięłam w ciemno...
W końcu zaczęłam czytać i przed chwilą skończyłam trzeci tom. I już teraz żałuję, że na półce mam tylko pięć kolejnych tomów do przeczytania. Wiem, że nadrobię polskie wydanie szybciej niż bym chciała, ponieważ tak bardzo wciągnęły mnie opisane wydarzenia. Zdecydowanie zgadzam się, że DRRR!! jest najlepiej napisaną LN (spośród tych, które wychodzą w Polsce). Każdy tomik czyta mi się świetnie, dodatkowo jakoś dużo bardziej związałam się z postaciami przy okazji LN niż anime. Na przykład w anime Kida był mi zupełnie obojętny, a po trzecim tomie bardzo go polubiłam. Działa to też niestety w drugą stronę, bo Izaya wydaje mi się w LN jeszcze większym draniem niż w anime :D Nie wyobrażam sobie DRRR!! bez Izayi, co nie zmienia faktu, że to niezły skurczybyk :P
Dopiero co zaczęłam czytać czwarty tom. Od razu zwróciłam uwagę na nowy zapis rozmów na chacie. Nie wiem, dlaczego Kotori zdecydowało się na zmianę, ale bardzo im za to dziękuję! Muszę przyznać, że pierwsze trzy tomy czytałam z karteczką, na której wypisałam sobie, że Setton to "[ ]", Kanra to "<< >>" i tak dalej :D Oczywiście szkoda, że nowy zapis pojawił się dopiero w czwartym tomie, ale i tak się cieszę ze zmiany!

Wiem, że LN nie sprzedaje się zbyt dobrze :( Zupełnie nie rozumiem, ponieważ to niesamowicie wciągająca historia. Bardzo złożona i z wieloma interesującymi postaciami. Jeśli ktoś się jeszcze waha, to bardzo zachęcam do kupna! Kotori za to dziękuję za wydanie tak ciekawej LN! Wiem, że nie mam co liczyć na kontynuację, ale cieszę się, że mogę postawić na półce chociaż główną serię.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: mika » pt mar 23, 2018 12:52 am

A to nie w noveli zmienili czat czy jego ustawienia? Coś gdzieś było w którymś momencie. W każdym razie kocham tę zmianę i prawie pamiętam kto jest kim :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość