Durarara!!

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt mar 11, 2016 9:32 pm

Ja dopiero niedawno wziełam się za anime i jestem już na ostatnim sezonie. Manga nie przypadła mi do gustu. A LN na oczy nie widziałam ale oryginał podobno lepszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt mar 11, 2016 11:01 pm

Ja przez kontynuację anime jakoś przebrnąć nie mogę ale 1 sezon wciągnęłam na raz, tak był dobry.
Kupię.
No i niby najlpopularniejsza LN a tu na forum wszyscy są tacy "meh" na te zapowiedź. Troszkę szkoda.
Zastanawia mnie czy ta 2 LN to też jakiś hicior będzie :)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt mar 11, 2016 11:39 pm

Dawno temu obejrzałam chyba ze 4 odcinki anime i porzuciłam. Za LN raczej na pewno się nie wezmę, ale gratuluję wszystkim czekającym na Drrr wytrwałości :)

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » sob mar 12, 2016 12:53 am

Fenek Alfa pisze:Niestety muszę ze wstydem się przyznać że nie oglądałem ani nie czytałem. Tak więc co będzie najlepsze dla świeżaka: LN, manga czy anime?
Anime.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KossteK
Posty: 39
Rejestracja: pt lis 06, 2015 10:41 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: KossteK » sob mar 12, 2016 2:35 am

Jestem na bieżąco z serialem, także nie wiem, czy czytanie powieści nie będzie powtórką z rozrywki, niemniej pierwszy tom z pewnością kupię.
Mój profil na Last.fm http://www.last.fm/pl/user/kosst3k

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob mar 12, 2016 10:42 am

Dla tych co zniechęcili się po pierwszych odcinkach - dajcie temu tytułowi jeszcze jedną szansę :) Pierwsze odcinki to istny chaos, nie wiadomo o co chodzi, nie wiadomo co się dzieje. Ale właśnie o to chodzi :D Mamy przedstawioną historię z perspektywy kilku bohaterów. Jeżeli poznany wszystkie, to zobaczymy obraz fabuły oraz wszystko ułoży nam się w logiczną całość :) W DRRR każdy znajdzie coś dla siebie: mamy szkolne życie, mamy romans, mamy gangi, mamy intrygi przeprowadzane przez szalonego informatora, mamy kolesia rzucającego znakami, mamy śmiesznego doktora działającego w podziemiach, mamy legendy oraz mity o Jeźdźcu Bez Głowy i o Walkiriach, mamy zabójczy miecz, mamy yakuzę, mamy rosyjskie sushi sprzedawane przez czarnoskórego Rosjanina, ba, mamy nawet mafię rosyjską :) Dużo się dzieje i cały czas coś się dzieje :) Oczywiście, nikogo na siłę nie zmuszam :)

Osobiście powiem, że nowe odcinki dla mnie to znowu jeden wielki mętlik, pojawia się dużo nowych postaci, dużo nowych wątków. I dlatego zamierzam kupować LN żeby to sobie wszystko "uporządkować" bo bardzo lubię świat DRRR :) Należę również do osób, którym jak coś im się spodoba, to nie przeszkadza im, że czytają coś kilka razy. Dlatego mangi mi się podobały, anime mi się podoba, to pewnie i LN trafi do moich ulubionych :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob mar 12, 2016 10:54 am

mamy kolesia rzucającego znakami
To świetnie, bo uwielbiam kolesi rzucających znakami! Czy to są znaki drogowe?
Dużo się dzieje i cały czas coś się dzieje
A możesz mi powiedzieć, czy coś się w tej serii dzieje? Bo chcę się upewnić.

Potraktuj powyższe wypowiedzi żartobliwie i z przymrużeniem oka. A do LN udało Ci się mnie zachęcić. :mrafroamerykanin:

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob mar 12, 2016 10:58 am

DzikiDuch pisze:
mamy kolesia rzucającego znakami
To świetnie, bo uwielbiam kolesi rzucających znakami! Czy to są znaki drogowe?
Nie tylko znakami drogowi xd. Rzuca również rowerami, lodówkami, automatami do napoi czy nawet samochodem :P

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob mar 12, 2016 11:04 am

Mój ideał faceta, bierę! <3

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob mar 12, 2016 11:16 am

Hahaha tak, Shizuo-chan rzuca wszystkim czym popadnie :D Bardzo fajna postać, jedna z moich ulubionych, i ma kompleks młodszego brata :P

Ogólnie rzecz ujmując - zbliża się koniec świata! A przynajmniej pewien informator (który to niby kocha całą ludzkość, prócz Shizuo) cały czas dąży do tego, żeby ten koniec nadszedł :P Z kolei pewien Jeźdźca Bez Głowy szuka swojej głowy. A w mieście pojawiają się kolorowe gangi, które walczą między sobą. To taki mocno ogólny zarys historii :D Bo w między czasie pojawia się yakuza, rosyjska mafia i zabójczy miecz. Pełno akcji i zabawy :)
Ostatnio zmieniony sob mar 12, 2016 11:23 am przez Naama, łącznie zmieniany 1 raz.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » sob mar 12, 2016 11:17 am

Szok taki wielki, radość jeszcze większa :D Ja naprawdę uwielbiam anime DRR. Uwielbiam tych bohaterów, uwielbiam humor, uwielbiam... no dosłownie wszystko uwielbiam. Uwielbiam nawet fakt, że przez chwilę, na ułamki sekund pojawiają się tam bohaterowie Baccano. Do mangi podchodziłam sceptycznie. Ale LN jako pierwowzór kupię na pewno.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob mar 12, 2016 11:22 am

A w mieście pojawiają się kolorowe ganki, które walczą między sobą.
Wyobraziłam sobie ganki oddzielające się od domów i naparzające na gołe klaty. :mrgreen:

Wiadomo coś na temat tego, kiedy ta nowelka ma się pojawić?

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob mar 12, 2016 11:23 am

Przepraszam, moja pomyłka, powinno być "gangi" :P

Premiera - Pyrkon! ^^
Zwiększa mi się pyrkonowy szał zakupów :P
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob mar 12, 2016 11:26 am

Dobrze, że się tam nie wybieram, bo wydałabym wszystkie swoje oszczędności.

Tak czy siak kupię na pewno.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » sob mar 12, 2016 11:29 am

Nawiązań jest pełno, nie tylko Baccano. Kwartet otaku wożący się wanem na drzwiach którego jest Miyuki z Mahouki, nieustannie przywołuje inne serie jak SAO, To Aru, czy nawet Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan :D
Shizuo rzucał samochodem? Pamiętam że miał w swoich rękach motocykl (czytaj dosłownie), ale samochodu nie kojarzę :lol:

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » sob mar 12, 2016 11:34 am

Canis pisze:Nawiązań jest pełno, nie tylko Baccano.
Wiem, wyłapuję nawiązania, ale jednak Baccano najbardziej mnie cieszy, bo to seria w ścisłej czołówce moich ulubionych. Anime oglądałam 5 razy i co jakiś czas sobie je odświeżam :D No i jednak Isaac i Miria pojawiają się w anime osobiście. Nadal pamiętam ten swój wybuch radości kiedy ich zobaczyłam po raz pierwszy oglądając DRR... Swoją drogą, czy to był tylko zabieg w anime, czy w nowelce również zastosowali taki recykling postaci?

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob mar 12, 2016 11:35 am

[spoiler]A tak, zapomniałam o duecie Otaku, którzy w mandze przeprowadzali fajne tortury za pomocą różnych tytułów. Padło na Kurosha i "Yes, My Lord" w ich wykonaniu było obłędne :D [/spoiler]

Canis pisze:Nawiązań jest pełno, nie tylko Baccano. Kwartet otaku wożący się wanem na drzwiach którego jest Miyuki z Mahouki, nieustannie przywołuje inne serie jak SAO, To Aru, czy nawet Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan :D
Shizuo rzucał samochodem? Pamiętam że miał w swoich rękach motocykl (czytaj dosłownie), ale samochodu nie kojarzę :lol:

[spoiler]Chociażby jak walczył z tą rosyjską zabójczynią. Najpierw złapał samochód, a potem go sobie podrzucał :D [/spoiler]
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Post autor: NWW_Station » sob mar 12, 2016 11:36 am

Nie no, kolejna świetna LN w Polsce. Co się dzieje? Dajcie mi jeszcze Haruhi, Bakemonogatari i Kara no Kyoukai i będę w niebie ;)

Dobrze, że się zatrzymałem z czytaniem, sięgnie się po wersję PL.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob mar 12, 2016 11:47 am

Miałam kupować ale jak policzyłam ile wydam w kwietniu to mi lekko szczęka opadła. Zobaczę opinie innych o tym jak pan Tomek poradził sobie z tłumaczeniem.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob mar 12, 2016 12:31 pm

O co chodzi z tym "Panem Tomkiem" ? :) czym zapracował sobie na tak pozytywne opinie? :)

I może od razu zaznaczę, żeby ktoś źle nie odczytał mojej intencji: to nie jest żaden sarkazm ani nic, po prostu nie kojarzę tego pana a z tego co piszecie to chyba powinienem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości