Rycerze Sidonii

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw cze 02, 2016 10:24 am

Dlaczego na kolorowej stronie Rycerzy Sidonii tekst jest taki dziwny? Tak miało być specjalnie czy coś się popsuło?
[M] Niestety coś się popsuło. A dokładniej to popsuła drukarnia, której rozjechała się czcionka. Niestety zauważyliśmy to za późno - nakład był już gotowy, a na Pyrkonie miała być premiera :(
Kim jest M? :p
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw cze 02, 2016 11:01 am

"M" nie jest przypadkiem mechanikiem Kotori, który udziela się tutaj na forum, Maczkiem? xD On tutaj podaje suche informacje, odpowiadając na pytani. Widocznie nieśmiały jest. Oj, biedaczek! Wszedłby czasem na forum lub wcisnął swoje 2 grosze w shoutboxie, już y go bardziej ludzie zapamiętali!

Co do kolorowych stron, to ja stwierdziłem, że takiej czcionki będą używać, kiedy jakaś postać będzie prowadzić statek xD

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sie 08, 2016 5:36 pm

Tom drugi podobał mi się już dużo mniej. Po prostu rozwaliła mnie naiwność pokazana w tym tomie.
[spoiler]Jakby nie było czarnych skrzynek czy innych form zapisu...[/spoiler]

Może mam jakoś skrzywiony gust, ale tak słabe zagranie jeszcze łyknąłbym w naiwnej historyjce o rycerzach, smokach i księżniczkach, ale nie tam gdzie mam twarde SF...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Penance
Status: Offline

Post autor: Penance » śr sie 31, 2016 10:28 am

Ktoś się może orientuje, kiedy ma wyjść 3 tom? Na gildii jest data 26 sierpień, a na FB Kotori nie ma Sidonii w zapowiedziach na sierpnień.

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » śr sie 31, 2016 10:59 am

też się właśnie zastanawiałem, ponieważ przez Sidonie wisi mi zamówienie na gildii

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » śr sie 31, 2016 1:29 pm

Kochani, na Sidonię niestety będzie trzeba jeszcze poczekać. Japończycy są w tym przypadku bardzo (kolokwialnie mówiąc) upierdliwi jeśli chodzi o kolorystykę i pewnie trochę to potrwa zanim trafimy w ich gusta. Premiera nie wcześniej niż koło połowy września.

Przy okazji drobna podpowiedź: jeśli jakiegoś zapowiadanego tytułu nie możecie znaleźć w naszym sklepiku mangastore.pl (nie licząc wielotomowych prenumerat) to na pewno tomik jeszcze nie trafił do druku, nie mamy zatwierdzonej okładki lub nie znamy nawet przybliżonej daty premiery.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr sie 31, 2016 3:17 pm

Czy może mi ktoś napisać kiedy jest premiera Overlord? Patrzyłam na stronę Kotori i daty nie mogłam znaleźć...

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » śr sie 31, 2016 4:17 pm

Cavaliere pisze:Czy może mi ktoś napisać kiedy jest premiera Overlord? Patrzyłam na stronę Kotori i daty nie mogłam znaleźć...
Premiera była planowana około 20 września i taką też datę cały czas podajemy w Mangastore. W przyszłym tygodniu się okaże, czy z wszystkim zdążymy i damy info co z tym i kolejnymi tytułami.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr sie 31, 2016 4:58 pm

maczek, Okej, dziękuje za info.
*Przepraszam, że zadałam pytanie tutaj. Dopiero zauważyłam, że temat to "Rycerze Sidonii"*

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw wrz 08, 2016 10:59 pm

Obwoluta #3:
Obrazek

Skąd im się tam wziął ten paskudny róż T-T Ała T-T

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » pt wrz 09, 2016 8:39 am

Alexandrus888 pisze: Skąd im się tam wziął ten paskudny róż T-T Ała T-T
Róż to nie nasz pomysł lecz strony japońskiej. Nie podobały im się nasze wersje okładki, gdzie tył był bardziej wiśniowy (bliższy kolorystyce oryginalnego tomiku) :(

Awatar użytkownika
Hachi1973
Adept
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Hachi1973 » pt wrz 09, 2016 12:25 pm

Nic się nie martwcie. Drukarnia dostanie wytyczne co do kolorystyki, która będzie zgodna z oryginałem. Mamy po prostu wrażenie, że Japończycy mają zupełnie inaczej skalibrowane monitory i każdy z nas widzi co innego. Generalnie kolor różowy używamy przy zupełnie innym gatunku ;)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 09, 2016 12:34 pm

Dlaczego Japończykom nie podoba się wersja bliższa oryginalnej щ(ಥДಥщ)

Edit: Hachi1973, uspokoiłeś mnie, choć i tak bym kupił niezależnie od koloru obwoluty. Po prostu bym miał dodatkowe cierpienie :(

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pt wrz 09, 2016 1:27 pm

Alexandrus888 pisze:Hachi1973 uspokoiłeś mnie,
Paczcie Państwo, Pani Beata została chłopcem! :D Pewnie się cieszy, pytanie co na to mąż :wink:

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » sob wrz 24, 2016 12:18 am

Czytam już drugi tomik sidonii no kishi i wydaje mi się że w formie wydrukowanej przez kotori rysunki są takie grube i mało wyraźne w stosunku do skanów(czytanie tego staje się wręcz nieprzyjemne a sam tytuł bardzo lubiłem w skanach i poraz pierwszy bardziej pasowała mi wersja elektroniczna mangi ) . Czy tylko ja tak mam?

Slepczyk
Status: Offline

Post autor: Slepczyk » sob wrz 24, 2016 2:02 am

Z ciekawości pobrałem tom drugi dla porównania i nic nie zauważyłem. Wydruk jest dobrej jakości, a ostrość była nawet odrobinę lepsza, niż w skanach (1114x1600 .png) na moim 10 calowym tablecie.

Jedyne co wypadało przychylniej to rzecz jasna świetlista biel z wyświetlacza i doskonała czerń.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » sob paź 29, 2016 10:22 pm

Reviolli, te same odczucia i myśli miałem po lekturze drugiego tomu. Po prostu tak, tak, tak..brak mi słów by opisać, jak żenujące to było. Przecież to SF, twarde SF. Niedorzeczne.
Poza tym trzeci tom za mną. Podobał mi się. Podobał mi się bardziej od drugiego - toż to oczywiste. Kolorowe strony miłe dla oka, zwłaszcza strony 2. i 3.
[spoiler]Dodatkowo retrospekcja, karmiąca nas kolejnymi dawkami interesujących faktów, nie do końca jasnych. Wzmianki o ubieganiu się możliwości wspólnej fotosyntezy, akcja z wędką, postać Yuhaty Mirodikawy i sceny z jej udziałem - podobało mi się.[/spoiler]
Z racji, iż nie zahaczyłem o anime, już przebieram nogami na myśl o następnym tomie. :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lis 22, 2016 12:23 pm

Tom 3 dużo lepszy niż poprzedni, ale to nie było wcale trudne.

Mój największy problem z tym tytułem to to że nie jestem za bardzo wstanie rozróżniać postaci... A jest ich tak mało... Zwłaszcza z kobietami mam problemy. Nawet Izana jak jest pokazana sama twarz stwarza mi problemy.

Ja wiem że przedłużanie życia, klony i inżynieria genetyczna przyszłości, ale lubię na pierwszy rzut oka rozpoznać bohatera...

Za pierwszym czytaniem nie od razu skapowałem się że rozdział dotyczy przeszłości... Załapałem że coś jest nie tak po kształcie robotów??, a nie ludzi...

Za to tego blondaska to bym od razu zlikwidował. Bo coś czuje że wyszło byto wszystkim na dobre.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt lis 22, 2016 5:38 pm

Czy ta seria w ogóle się rozkręca? Mamy 3 tom, a to nudne jak flaki z olejem...

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » czw gru 01, 2016 4:50 pm

Co z 4 tomem? Ukaże się jeszcze w grudniu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości