Pod niebem pełnym gwiazd

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Pod niebem pełnym gwiazd

Post autor: SallyCzarownica » sob sty 16, 2016 10:29 pm

Obrazek

Premiera jest przewidziana na 28.01.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz sty 17, 2016 7:20 pm

Dawno nie kupiłam od Kotori jakiegoś yaoica, chyba się w końcu skuszę. Przeglądałam jakiś czas temu skany i historia jest co prawda mocno standardowa, ale nadal przyjemna, a i kreska nie jest zła. W pewnym momencie bałam się, że to kolejne yaoi z [spoiler]miłością poprzez gwałt,[/spoiler] ale na szczęście w odpowiednim momencie to się zatrzymało.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt sty 26, 2016 2:56 pm

Przyjechały tomiki
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz maja 22, 2016 7:24 pm

Widzę, że nikt się nie rozpisał o tym tomiku, to może ja coś skrobnę.

"To mój pierwszy komiks, w którym występuje lekarz" pisze autorka na początku tomiku. Jak widać nie trzeba żadnej wiedzy medycznej by stworzyć historię z lekarzem, bo informacje jakie tam padają, to posiada każdy :P
Historia jest prosta, niezbyt rozbudowana, całkiem przewidywalna i raczej na raz. Mimo to czyta się fajnie. Co poniektórzy bohaterowie mogą denerwować na początku (Kazuhiro), ale jak się w miarę pozna motywy ich działań i sposób myślenia, to jakoś łatwiej ich zrozumieć. Mamy tu całkiem sporo przemyśleń bohaterów i trochę wgłębiania się w ich psychikę.
Kreska jest prosta i przejrzysta. Jak już pojawiają się drzewa, to autorce całkiem ładnie one wychodzą :P

Bardzo podoba mi się wydanie. Jak zawsze tłumaczenie Tomasza Molskiego czyta się mi bardzo płynnie. Podobała mi się stylizacja wypowiedzi osób ze wsi :)
Nie wiem czemu, ale dopiero przy lekturze tej mangi w oczy rzucił mi się całkiem gruby papier (jak sobie porównywałam tomiki od Kotori, to widzę, że chyba już wcześniej się taki pojawiał), który praktycznie nie przebija (Waneko powinno taki stosować...). Nie ma problemów z szerszym otwarciem tomiku - chociaż też nie ma takiej potrzeby, bo są marginesy wewnętrzne i numeracja stron, która występuje prawie na każdej stronie.

Wrażenia pozytywne i w sumie przeczytałabym coś jeszcze od tej autorki. Mam nadzieję, że Kotori coś jeszcze jej autorstwa wyda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn maja 23, 2016 12:21 pm

Sam nie wiem co tu napisać. Standardowe czytadło na raz, przyjemne w odbiorze ale nic ponad to. Historia przewidywalna i raczej nikt nie spodziewa się by było inaczej.
Doktorek trochę mnie drażnił, ale reszta postaci nawet spoko.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości