Tuż za rogiem

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tuż za rogiem

Post autor: Meliona » śr lis 18, 2015 7:32 am

Obrazek
fb Kotori pisze:Tuż za rogiem (Ano Kado o Magatta Tokoro)
autor: Toko Kawai
Premiera: 5 grudnia 2015 na konwencie XmasCon w Krakowie.
Cena okładkowa: 22.90zł
Manga dostępna w przedsprzedaży w mangastore.pl:
http://mangastore.pl/tuz-za-rogiem-p-1408.html
Yuuya Kishimoto marzył o karierze pianistycznej. Niestety, w wyniku wypadku częściowo stracił władzę w ręce i musiał zweryfikować swoje plany na przyszłość. Lecz nie tylko on przechodzi życiowy kryzys. Nauczyciel matematyki, Kazuaki Kiriya, właśnie rozstał się z partnerem. Zupełnie wytrącony z równowagi, błąkał się po mieście i tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności nie skończył pod kołami samochodu. Drogi obu bohaterów skrzyżowały się właśnie w tym dramatycznym momencie. Przygodna znajomość „z ulicy” stopniowo przerodziła się w coś więcej i wszystko było na dobrej drodze, by przeobraziła się w związek, gdyby nie drobny szczegół, o którym Kishimoto zapomniał poinformować swojego przyjaciela.
Może to kupię. Ostatnio jest straszny wysyp jedno- i dwutomówek lgb.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lis 18, 2015 9:09 am

Nie lubię tego odcienia różowego i przez to okładka mi się nie podoba :P
Wyczekuję tego tytułu od chwili ogłoszenia :>
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr lis 18, 2015 7:12 pm

Nie sądziłam, że kiedyś to napiszę ale nie podoba mi się ten różowy :oops: Zielony albo brązowy chyba bardziej by mi tu pasował. No, ale lubię ten komiks więc jakoś przeboleję okładkę.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr lis 18, 2015 8:25 pm

Muszę pomyśleć nad tym tytułem, bo opis wygląda zachęcająco ale mangi nie znam.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn gru 14, 2015 9:56 pm

Już dostałam paczkę z mangą i zdążyłam przeczytać tomik. Jest to opowiastka jakich wiele, pełna schematów (ja je widziałam głównie w szojkach bo mang boys love nie przeczytałam zbyt wiele :wink:), przewidywalna do bólu. Ale pomimo tych wad czyta się ją naprawdę miło. "Tuż za Rogiem" nie udaje czegoś, czym nie jest, nie ma tu jakichś wielkich dramatów i zaskakujących zwrotów akcji. To prosta historia o miłości. Bez trudu możemy domyślić się, jakie trudności napotkają na swej drodze bohaterowie i jaki ich historia będzie miała finał. Czy to lektura na raz? Dla wielu na pewno tak. Ja raczej jeszcze do niej wrócę bo mnie ta opowieść odprężyła i fajnie jest poczytać taką historyjkę np. wieczorem przed snem. No i po raz pierwszy nie czułam się skrępowana oglądając męsko-męskie sceny łóżkowe! Może dlatego, że nie było za wiele widać :P.

Z kreską mam problem. Nie wiem, czy mi się ona podoba, czy nie. Coś mi w niej "nie gra" ale nie wiem co... Jednak na pewno nie jest brzydka. Przeszkadzało mi tylko, że nauczyciel wygląda na młodszego od swoich uczniów :?. Jedynie od dziewczyn wydaje się starszy (ale i tak wygląda jak ich starszy kolega, a nie nauczyciel).

Muszę też pochwalić tłumaczenie. Jest świetne, żarty są naprawdę zabawne i wszystko czyta się bardzo płynnie. Potknięć korekty też nie zauważyłam.

Zakładka była miłym prezentem. Zauważyłam, że jest zatknięta za tylne skrzydełko okładki dopiero jak skończyłam czytać :lol:.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt mar 15, 2016 12:46 pm

A ja dostałem nauczkę że opisy należy czytać do końca (lub być bardziej domyślnym), by się nie zdziwić.

Sama historia należy do tych prostych i przewidywalnych.

Przeszkadzało mi trochę rysunki, bo nie podkreślały wieku postaci.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt mar 15, 2016 3:34 pm

A co takiego cię zdziwiło?

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt mar 15, 2016 5:23 pm

Że tytuł opowiada o miłości [spoiler]nauczyciela i ucznia [/spoiler]- czyli motywu który zeruje moje zainteresowanie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt mar 15, 2016 5:41 pm

Aż musiałam rzucić okiem na opis.
[spoiler]Niby jeden z bohaterów to nauczyciel ale z opisu faktycznie nie wynika, że ten drugi jest uczniem i ile mają lat.[/spoiler]
No to miałeś niespodziankę :P

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » wt mar 15, 2016 8:28 pm

Oj, widzę, że zgubiłeś podręcznik pt. "Typowe zagrania w romansidłach". ;) Yaoice czasami potrafią zaskoczyć swoimi opisami - kiedyś myślałam, że "Tylko kwiaty wiedzą" są mangą fantasy...

Jeśli mam być szczera, komiks jest moim zdaniem przeciętny, ale nie zmienia to faktu, że szybko się czyta i miło spędza przy nim czas. Kiedyś pewnie wrócę do tego tytułu. Myślę, że kreska jest w porządku, widziałam dużo gorsze (w tym momencie zerknęłam kącikiem oka na serię o bardzo niezdecydowanym redaktorze mang). Cieszę się, że padło na akurat tę pracę autorki. "Cut" było tak bardzo przeładowane dramą, że do dziś pamiętam te wszystkie dylematy, krew, pot i łzy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz wrz 11, 2016 6:29 pm

Z jakichś przyczyn ta manga była długo na gildii w promocji -25%. Dwa lub trzy razy dodawałam ją do koszyka, ale zawsze potem wywalałam. W zeszłym miesiącu pod wpływem impulsu postanowiłam jednak ją zamówić. Gdy do mnie przyszła zobaczyłam paskudny grzbiet, a potem tę mimikę postaci... zaczęłam żałować kupna. Jednak gdy zaczęłam czytać mimika przestała mi przeszkadzać. Po kilku stronach przypomniałam sobie, że znam tę mangę. Kilka razy się uśmiechnęłam podczas czytania. Tuż za rogiem to fajny średniak.
Podobało mi się tłumaczenie :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości