Wybranki Jej Wysokości

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt mar 11, 2016 6:29 pm

Dostałem, przeczytałem, odłożyłem.

Podobało mi się, a tłumaczenie genialne, bardzo przyjemnie się czyta, szczególnie kwestie Iono Mito Archeline (Jej Wysokości ^^). Manga była bardzo przyjemną i pozytywną lekturą, przy której łatwo się uśmiechnąć. Nie żałuję ani grosza i kiedyś na pewno wrócę, szczególnie jak będzie trzeba sobie poprawić humor.

Z kwestii technicznych, w drugim tomie zwróciłem uwagę na jedną literówkę ze strony 74 w zdaniu "Miast przejmować się tymi, których tu nie ma" rozumiem że chodziło tu o "Zamiast", z reguły mi takie rzeczy umykają ale tu zwróciłem na to uwagę.

Kreska autora bardzo mnie przekonała, z wielką chęcią kupił bym inne jego mangi, jakby się u nas ukazały ;).
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pt mar 11, 2016 6:50 pm

Kakaladze pisze:Z kwestii technicznych, w drugim tomie zwróciłem uwagę na jedną literówkę ze strony 74 w zdaniu "Miast przejmować się tymi, których tu nie ma" rozumiem że chodziło tu o "Zamiast", z reguły mi takie rzeczy umykają ale tu zwróciłem na to uwagę.
Żadnego błędu nie ma. "Miast" jest używaną formą, archaiczną nieco, ale to nic nie zmienia. Polecam wpisać w sjp.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt mar 11, 2016 7:02 pm

Ahh wiesz, nawet miałem takie myśli, ale kompletnie tej formy nie kojarzyłem, no cóż mój błąd przepraszam, mogłem sprawdzić przed wysłaniem ale jakoś tak nie sądziłem, że jednak może być to prawidłowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn mar 21, 2016 9:37 am

Jestem po lekturze Wybranek, oba tomy przeczytałem w weekend. Mam mieszane uczucia.

Początek mi się nie podobał, uczucie Eto do Iono wydawało mi się sztucznie wyhodowane, niczym bakterie w laboratorium. Ale dalej było już lepiej. Sporo zabawnych scen, lektura bardzo lekka i odprężająca. Postać królowej podobała mi się najbardziej, od nieco archaicznej mowy, po miłowanie konkubin. Ogólnie wrażenie o mandze opisałbym jako dobre, gdyby nie pewien element zakończenia.
[spoiler]Tagoto i Freshe doczekały się dziecka. Wszystko dzięki technologii :? [/spoiler]
Mam się za osobę tolerancyjną. Stwierdzę nawet trochę niekulturalnie, że zwisa mi co inni robią i czego pragną. Jednakże gdy zobaczyłem powyższą scenę, nie mogłem się wyzbyć jednego wrażenia: była ona odrażająca.
Gdyby nie to ohydztwo na końcu, oceniłbym mangę w dziesięciostopniowej skali na 6. A tak dostaje naciągane 5/10.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn mar 21, 2016 10:18 am

Zaciekawiłeś mnie trochę. Wyhodowali [spoiler] jednej z nich penisa[/spoiler], czy co? Bo nic bardziej obrzydliwego do głowy mi nie przychodzi.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn mar 21, 2016 10:42 am

Sztuczne zapłodnienie? teraz nie pamiętam jak to się profesjonalnie nazywało, ale raczej jest to mozliwe.
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn mar 21, 2016 11:12 am

In vitro, tyle że w tym nie ma raczej nic obrzydliwego.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn mar 21, 2016 11:12 am

Chyba chodzi o partenogenezę. Seksmisja się przypomina, tylko że tam było to śmieszne :|
Sayuki78, do in vitro jest facet potrzebny.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn mar 21, 2016 11:14 am

O kurde, dobre sf z tej mangi ;)
Canis, wiem ale mogły skorzystać z banku spermy.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn mar 21, 2016 11:32 am

In vitro
O to mi chodziło
ale mogły skorzystać z banku spermy.
Dokladnie.

Ja to zakończenie jakoś normalnie przyjąłem, nie było to nic dla mnie co mogło by wpłynąć na moją ocenę, tak neutralnie do tego podszedłem.
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn mar 21, 2016 12:46 pm

Forum Waneko - obrońcy moralności i fani SF

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt mar 22, 2016 5:59 pm

Nie jest możliwie utworzenie rozwijającego się prawidłowo zarodka z materiału z dwóch komórek jajowych, prowadzono takie badania.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt mar 22, 2016 6:31 pm

Proszę skończmy z tą biologią. Nie jestem też żadnym obrońcą moralności. Po prostu omawiana scena wywołała u mnie niesmak. Koniec.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt mar 22, 2016 7:15 pm

Po prostu niektórzy podchodzą do wszystkiego zbyt poważnie, racjonalnie, szczegółowo.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt mar 22, 2016 8:28 pm

Przeczytałam tylko I tom i nie przypadł mi za bardzo do gustu. Spodziewałam się czegoś lepszego. Królową najbardziej polubiłam, a reszta ujdzie. Drugi tom kupię tylko po to, aby zakończyć serię.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr kwie 13, 2016 4:40 pm

Niestety drugi tom dużo słabszy od pierwszego. Żadna z postaci się nie wykazała, komedia też się zbyt nie pokazała.

Jestem trochę rozczarowany.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » ndz kwie 17, 2016 8:32 pm

Czy ktoś mógłby powiedzieć czy w drugim tomie na 61 stronie środkowy kadr powinien mieć jakieś rastrowane paski biegnące po pionowych liniach ramki? Trochę to dziwnie wygląda, bo niby nie nachodzi na tekst ale jakby ścina rysunek dlatego zastanawiam się czy to wada czy tak powinno być.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz kwie 17, 2016 8:52 pm

Nie wiem czy to powinno być, ale też to mam. W skanach też to jest.
Obrazek

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » ndz kwie 17, 2016 9:41 pm

Dzięki za odpowiedź, zastanawiałam się czy bawić się w reklamacje, ale skoro to samo jest i w innych wydaniach to pewnie taki urok wydania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości