Blask Księżyca

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt lis 03, 2015 1:30 pm

Marei pisze:Gdzie kupiłeś? Dzisiaj zamierzam wyruszyć na poszukiwania.
Może w sklepie internetowym? Ja też kupiłem już wczoraj, ale przesyłka dojdzie do mnie najwcześniej w czwartek, pewnie w piątek :( więc nie łam się Fenek, nie jesteś sam.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt lis 03, 2015 1:39 pm

Do Empików ma dotrzeć w okolicach środy, więc pewnie w sklepach komiksowych w Warszawie pojawi się już dziś :wink:

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt lis 03, 2015 4:36 pm

A tu was zdziwię: empik w Juniorze(Marszałkowska) bo w Yattcie usłyszałem że ma być dziś lub jutro a pamiętałem że gdzieś widziałem wczorajszą datę. Chyba pierwszy raz w tym roku kupiłem cokolwiek w empiku.

A recenzję prawdopodobnie podrzucę na Coś Japońskiego, zalegam im praktycznie od otwarcia serwisu recenzję pewnego artbooka ale ktoś *ekhem*SekaiProject*ekhem* mi go nie przysłał. A ludzie mi wytykają że się cieszę że Key sam wyda angielskie Tomoyo After i Little Busters zamiast przez nich.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » wt lis 03, 2015 5:09 pm

Sklepy komiksowe powinny mieć książkę w czwartek (dziś i jutro wychodzą od nas dostawy do sklepów). Z Empikami jest trochę inaczej - dostawa do nich idzie bezpośrednio z drukarni, więc mają tytuły nieco wcześniej niż inni. Potrzebują jednak około 2 dni na dystrybucję po salonach. Tym razem widać uwinęli się wyjątkowo szybko.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt lis 03, 2015 5:25 pm

Mnie się nie załapało do przesyłki ;/ Równiez czekam na recenzję bez spoilerów.

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » wt lis 03, 2015 5:50 pm

Jak coś to w empikach już jest ;)

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » wt lis 03, 2015 6:28 pm

tovabrink pisze:Jak coś to w empikach już jest ;)
Prawda. Foto z naszego FB:

Obrazek

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » wt lis 03, 2015 6:35 pm

maczek, ja nie mogę, co za ekspozycja, jestem zbulwersowana :P Mangi się strasznie niszczą na takich półkach.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lis 03, 2015 6:46 pm

tovabrink, dlatego lepiej nigdy nie kupować w empiku, z wielu powodów. :)
Chociaż z drugiej strony... czemu akurat takie ułożenie mang ma je niszczyć? xD

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt lis 03, 2015 6:50 pm

U mnie w dziurze byłam dzisiaj i nie mieli, nic straconego. Jak widzę mangi wciśnięte na za małe półki i przez to powyginane obwoluty to się rzygać chce. Tymczasem poczekam na paczkę z mangusiami. Jestem ciekawa, czy książka mi się spodoba.

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » wt lis 03, 2015 6:57 pm

Grey, bo ten typ półki ma dość ostry brzeg i jeśli manga leży przodem, to wtedy okej, ale jak leży "bokiem" jak niektóre tytuły (np. Madoka która wystaje) to bardzo łatwo je uszkodzić :P

Przepraszam moderację, że robię offtop, już przestaję!

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt lis 03, 2015 6:59 pm

Grey pisze:dlatego lepiej nigdy nie kupować w empiku
(Trochę offtop ) +1, ale jakbym kupował 1 mangę raz na jakiś czas to nawet nie warto odwiedzać sklepów internetowych, wtedy już lepiej wejść do Empiku, osobiście unikam jak ognia ale rozumiem jak ludzie tam kupują (Chociaż kupowanie "hurtowe" w empikach jest nielogiczne.)

Czekam jak Yatta dostanie swoje tomiki i roześlą, mam wielką ochotę przeczytać ten tytuł : )
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lis 04, 2015 7:18 am

Ja dopiero za tydzień kupię.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » śr lis 04, 2015 10:12 am

Mnie recenzja też bardzo ciekawi i również proszę o nierobienie spojlerów. Nie chcę sobie psuć książki. Mój egzemplarz przyjdzie dopiero w styczniu z całą paczką z Gildii...
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr lis 04, 2015 9:47 pm

Jestem świeżo po dość krótkiej(210 stron), ale bardzo pochłaniającej lekturze. Już czuję że trudno mi będzie mi opisać swoje uczucia bez spoilerowania.

Co do błędów - wyłapałem tylko dwa, i do tego na początku. Pytanie tylko czy to wszystko, czy też po prostu dalszych nie zauważyłem. Pierwszy to wyrażenie "hotel miłości"(spokojnie, to nie spoiler) ze strony dwunastej, będące oczywistą kalką "love hotel", które wydaje się dziwne biorąc pod uwagę fakt że istnieje w języku polskim wyrażenie "hotel na godziny". Drugi to zwykła literówka - na stronie 51. zamiast "zazdrość" powinno być "zazdrościć". Skoro o numeracji mowa, trochę zdziwiło mnie że ta kolorowa wstawka liczy się jako 8 stron. Ale trzeba przyznać że jest ładna, tak jak Yoko w pełnej klasie po jej rozłożeniu.

Samą powieść polecam, i mam nadzieję że następne powieści nie tylko od Kotori, ale od wszystkich wydawców również będą tak ciekawe.

P.S.: Weźcie zróbcie w końcu spoilertagi na tym forum, ludzie o nie prosili od dawna, a Gekkou ma spory potencjał na dyskusje które same z siebie będą spoilerami.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lis 04, 2015 10:30 pm

Dorwałem swój egzemplarz, za czytanie wezmę się pewnie dopiero jutro. Wydanie jest bardzo podobne do tego z SAO, bardzo fajna wkładka z kolorowymi ilustracjami w środku :D Zauważyłem w środku, że niektóre strony przebijają, ale nie wygląda to aż tak źle.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt lis 06, 2015 1:23 pm

Zachęcona Waszymi komentarzami przed niespodziewaną podróżą kochanym PKP - 120 km w 2,5h -zakupiłam Blask Księżyca. Swoją drogą moje pierwsze cokolwiek od Kotori, jakoś nigdy wcześniej nie trafili w mój gust.
Na początku trochę się rozczarowałam - nie przepadam za narracją pierwszoosobową, ale ok, przyzwyczaiłam się, w miarę rozwoju fabuły przestałam zwracać uwagę. Język istotnie prosty, niektóre barwne porównania mnie rozwaliły ;P Przeczytałam całość w czasie podróży, po zakończeniu pozostał lekki niedosyt, chciałabym aby pewne wątki zostały bardziej rozwinięte np. kosztem ucięcia niektórych ambitnych przemyśleń głównego bohatera, ale no, jak bez spoilerów to bez spoilerów, oj przydałyby się te spoiler tagi. Ogólnie lekka a jednocześnie wciągająca lektura, na podróż jak znalazł.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pt lis 06, 2015 2:08 pm

Spoiler tagi powstaną jak się forumowicze zrzucą na informatyka, który to umie zrobić - Kuras nie jest w stanie podołać :(

Jak to powiedział Żyd przy formowaniu drużyny pierścienia - moją złotówkę macie. Czy tam szekla.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt lis 06, 2015 2:39 pm

[spoiler]PFFFF...[/spoiler]

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pt lis 06, 2015 2:44 pm

Nie ma to jak wejść komuś na ambicję. Zaraz będzie zrobione :P

<sorki za pociągniecie offtopu, ale nie mogłam nie skomentować :mrgreen: >
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości