Overlord (Light Novel)

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Zablokowany

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
37
53%
Może
18
26%
Nie
15
21%
 
Liczba głosów: 70

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Overlord (Light Novel)

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 14, 2015 11:16 pm

[center]Obrazek[/center]
Tytuł japoński: オーバーロード
Tytuł alternatywny: Over Lord
Autor: Maruyama Kugane (Historia), so-bin (Rysunki)
Gatunek: Akcja, Gra, Fantasy, Komedia, Magia, Przygoda
Publikowana w: Enterbrain
Wydano: 2012
Ilość tomów: 8 [ongoing]
Anime: Premiera 7 lipca 2015

Linki: B-U Okładki

Opis:
Serwery popularnej gry sieciowej Yggdrasil pewnego dnia zostają zamknięte, Momonga jednak postanawia się nie wylogowywać. Nagle świat się zmienia - postacie zaczynają ożywać, wszystko staje się realne. Nie mając rodziny, przyjaciół ani własnego miejsca, Momonga postanawia przejąć władzę nad światem, w którym się znalazł.

Krótka opinia - dlaczego warto:
Kolejna po Log Horizonie opowieść przedstawiająca świat gry, który nagle stał się rzeczywistością. O ile system gry wydawał się strasznie przekombinowany, to w tamtym świecie nie jest to tak widoczne, a postać bohatera dzięki ma wiele ciekawych talentów. Niedługo startuje ekranizacja tej książki, wtedy powinienem dowiedzieć się więcej, ponieważ przeczytałem jedynie pierwsze rozdziały. :)

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz cze 21, 2015 12:13 am

Przytoczony tutaj opis jest dość mylący i zapowiada kolejne SAO. Tak naprawdę seria ta jednak w niczym (oprócz świata gro podobnego) nie przypomina SAO. Główny bohater (a właściwie antybohater(?)) nie jest kolejnym, otoczonym haremem przystojniakiem z mieczem. Jest Litchem - szkieletem magiem specjalizującym się w nekromancji. Do innego świata został on przeniesiony razem z NPC-tami (które po przeniesieniu do innego świata ożyły i stały się normalnymi, myślącymi istotami) i twierdzą, które należały do jego gildii (Kiedyś jednej z najpotężniejszych w grze, gildii PK, składającej się z samych potworów) w grze.
Nie czytałem wielu LN-ek, ale tą czyta mi się wyjątkowo dobrze. Fabuła jest wciągająca, nieschematyczna i... oryginalna. W lipcu zacznie wychodzić anime od studia Madhouse. Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=RuNAPPcjDr4 Obstawiam, że po tym sezonie seria ta stania się równie popularna co SAO, więc są szanse, że wkrótce zostanie wydana (jak nie u nas, to w USA).
Ostatnio zmieniony ndz cze 21, 2015 2:38 pm przez Bajnor, łącznie zmieniany 1 raz.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » ndz cze 21, 2015 12:00 pm

Bajnor pisze:Jest Lichem
Liczem, albo liszem :wink: .

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz cze 21, 2015 12:12 pm

Ine-chan pisze:
Bajnor pisze:Jest Lichem
Liczem, albo liszem :wink: .
A może jest leśnym lichem?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » ndz cze 21, 2015 1:06 pm

GrisznakIW pisze:
Ine-chan pisze:
Bajnor pisze:Jest Lichem
Liczem, albo liszem :wink: .
A może jest leśnym lichem?
Ciąg dalszy sugeruje, że jednak nie:
Bajnor pisze:Lichem - szkieletem magiem specjalizującym się w nekromancji.
Co do samego tytułu, to bym nie kupił. Nad ładnie narysowaną, niedługą mangą pewnie bym się zastanowił, ale w LN nie zamierzam inwestować.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lis 18, 2015 11:57 am

Anime było świetne, z każdym odcinkiem coraz bardziej się wciągałam w świat. Rysunki (i okładki) sa bardzo ładne. Gdyby LN została wydana w Polsce, to z pewnością bym kupiła :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lis 18, 2015 12:11 pm

"Może". Anime bardzo mnie zaciekawiło, tylko jego końcówka trochę mnie zawiodła.
Z racji tego że główny bohater jest chyba antybohaterem więc dałbym szanse i to spore.

Jak było wspomniane opis jest trochę mylący, bo dla mnie to gra została wessana (dodana/wkomponowana) do świata fantasy (takiego standardowego).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lis 21, 2015 7:06 am

Będę kupował wydanie Yen Pressu, mam nadzieję, że ktoś to w Polsce zapowie zanim YP wyda Overlorda :P chciałbym zaoszczędzić kasę więc... wiecie co robić ^^

NoName
Status: Offline

Post autor: NoName » sob lis 21, 2015 11:10 am

Jestem zdecydowanie na nie. Historia o pseudozłym bohaterze (wielki władca ciemności ratujący wioski i dorabiający sobie jako poszukiwacz przygód, aby wszystkim ludziom żyło się lepiej), który co chwila chwali się, jakim to był nolifem i jaki wspaniały ekwipunek mu wydropił/wycraftował. Na animcu praktycznie spałem, zero akcji, sama paplanina o tym, jacy są wielcy i wspaniali, a jak już doszło do jakiejś walki, to oczywiście można było ją porównać jedynie do zgniatania mrówek, bo w końcu Aiz i jego świta to superkoksy i nikt nie jest w stanie ich nawet palcem ruszyć. Anime i LN popularność zawdzięczają jedynie hype'owi oraz temu, że wcześniej nie było serii skupiającej się na tej "złej stronie".

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » sob lis 21, 2015 12:31 pm

Akurat anime było sporo słabsze od LN. Uroku LN nie da się za bardzo przenieść na karty mangi, czy anime. Mocną stroną są tu właśnie punkty widzenia (i przemyślenia bohaterów) z perspektywy różnych postaci. Ta seria nigdy nie była nastawiona na akcje. Jestem na bieżąco z angielskim tłumaczeniem (a z żadną inną serią LN tak długo nie wytrzymałem).
NoName pisze:jak już doszło do jakiejś walki, to oczywiście można było ją porównać jedynie do zgniatania mrówek, bo w końcu Aiz i jego świta to superkoksy i nikt nie jest w stanie ich nawet palcem ruszyć.
Dla mnie to jest akurat mocna strona. Fajnie od czasu jest poczytać coś z poza mainstreamu. Taki zamysł miał autor a mi (i wielu innym ludziom) się to podoba. Widać seria nie trafiła po prostu w Twoje gusta.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » ndz lis 22, 2015 1:57 pm

Jestem na nie, raz że zgadzam się z NoName, a dwa że nie lubię krwawych serii(a podobno LN jest baaaaaaaaaaaaaardzo krwawa).

Galli
Status: Offline

Post autor: Galli » pn lis 23, 2015 6:14 pm

To po prostu musi zostać wydane <3

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt maja 13, 2016 5:26 pm

Kolejna moja propozycja doczekała się wydania ^^, tak więc proszę o przeniesienie tematu, bowiem wydawnictwo Kotori zapowiedziało wydanie tej powieści :D

Zablokowany

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości