Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners (Light Novel)

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
55
69%
Może
8
10%
Nie
17
21%
 
Liczba głosów: 80

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners (Light Novel)

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 14, 2015 9:57 pm

[center]ObrazekObrazek[/center]
Tytuł japoński: 空の境界 the Garden of sinners
Tytuł alternatywny: Kara no Kyōkai the Garden of sinners, Boundary of Emptiness - The Garden of Sinners
Autor: Aneko Yusagi, Takeuchi, Takashi , Type - Moon (Historia i Rysunki)
Gatunek: Horror, Nadnaturalne moce, Przygoda, Romans, Tajemnica
Wydawca: Brak info
Wydano: 1998 - 1999
Ilość tomów: 03 [zakończona] + 01 tomowy sequel Mirai Fukuin
Anime: Tak - 7 filmów + odcinki specjalne

Linki: B-U

Opis:
Główna bohaterka, Ryougi Shiki, budzi się po dwóch latach ze śpiączki, w którą zapadła po wypadku samochodowym. Szybko orientuje się, że zyskała umiejętność widzenia śmierci i przecinania "linii życia" każdej istoty, ale czuje, że w zamian za to, coś straciła...
Shiki miała dwie osobowości, męską i żeńską, tak jak wszyscy w jej rodzinie. Jednak po obudzeniu się, odkrywa, że jej męska część zniknęła i uznaje, że to właśnie ona musiała zginąć w tym wypadku. Jak Shiki poradzi sobie bez niej i jak będzie wyglądało jej dalsze życie?


Krótka opinia - dlaczego warto:
Jestem świeżo po przeczytaniu powieści i wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Historia może jest słabiej przedstawiona niż animowanej adaptacji, jednakże LN ma również swoje plusy: przepiękne rysunki, sposób prowadzenia dialogów, jak to jest z książkami + ilość tomów [ 3+1] co przy tego typu historii jest akuratnie zadowalającą ilością. Dodatkowym plusem jest świetnie wykreowana postać Shiki - nie jest irytująca i można się z nią utożsamiać [Zależy to od osoby czytającej] W moim odczuciu nowelka jest swoistą alternatywną dla filmów [bowiem zawiera miej szczegółową fabułę, ale dalej przyjemną w czytaniu] Komu można polecić - fanom dobrych książek fantasy lub horrorów, nie będą zawiedzeni, a także fanom studia Type - Moon [wiadomo dlaczego]. Jeśli macie wątpliwości czy dać szansę, oglądnijcie animowaną adaptacje - nie będziecie żałować [ Ach ten OST i efekty :D ]
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2015 4:08 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 3 razy.

Dzikusek
Status: Offline

Post autor: Dzikusek » ndz cze 14, 2015 10:11 pm

Opis mnie jak najbardziej zachęcił, plus ma to tylko 3tomy i jest to romans więc jestem na tak ~3~
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2015 10:22 pm przez Dzikusek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Sefnir » ndz cze 14, 2015 10:17 pm

Ej no, jakie dwa tomy? Kara no Kyoukai ma trzy tomy + dodatkowe opowiadanie jeśli się nie mylę (Mirai Fukuin).

edit:
Oczywiście nawet bym się nie zastanawiał nad kupnem, brał bym bez chwili wahania.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 14, 2015 10:26 pm

Sefnir pisze:Ej no, jakie dwa tomy? Kara no Kyoukai ma trzy tomy + dodatkowe opowiadanie jeśli się nie mylę (Mirai Fukuin).
Dzięki poprawiłem :wink:

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » ndz cze 14, 2015 10:44 pm

Itachi Uchiha pisze:Shiki miała dwie osobowości, męską i żeńską, tak jak wszyscy w jej rodzinie.
Chyba nie wszyscy, tylko co jakiś czas się zdarza osoba z takim zaburzeniem i przez to z defaultu zostaje następcą głowy rodziny (ale mogę coś źle pamiętać).

Oczywiście na tak. Nawet jak ktoś nie jest zainteresowany light novel to polecam filmowe adaptacje, kawał dobrego anime.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn cze 15, 2015 7:27 am

Jestem na tak! Uwielbiam to anime :3

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn cze 15, 2015 11:29 am

Pewnie, że tak xD jak wszyscy co ma cokolwiek wspólnego z Type-Moon ;)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn cze 15, 2015 1:01 pm

Wielkie tak! Mój kandydat nr 1 do wydania w Polsce.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn cze 15, 2015 1:31 pm

Liczę, że to będzie pierwsze LN, które kupię po polsku.

parvati
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 13, 2013 8:31 pm
Status: Offline

Post autor: parvati » pn cze 15, 2015 1:40 pm

Na żadne inne wydanie nie czekam tak bardzo jak na to.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn cze 15, 2015 1:56 pm

Dałbym szanse, widziałem anime o chłopaku z taką zdolnością, które mi się podobało. Możliwe że to to samo uniwersum.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn cze 15, 2015 2:55 pm

Reviolli pisze:Dałbym szanse, widziałem anime o chłopaku z taką zdolnością, które mi się podobało. Możliwe że to to samo uniwersum.
Tsukihime to VN od Type-Moonu (i anime na tej podstawie), do której użyto jako podstawy właśnie tej serii książek/opowiadań/LN/cholera wie co to ;) podobnie jak Fate/Stay Night - to też opierało się na powieści/skrypcie powieści którą autor napisał w LO :P

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt cze 16, 2015 9:49 am

Anime które było genialne zachęciło by mnie do zakupu i na pewno bym zbierał, sam fakt że ma to tylko 3 tomy zachęciło by mnie do zakupu całości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt cze 19, 2015 9:43 pm

Anime było świetne jak dla mnie. LN na pewno bym kupił.

Lilith Rose
Status: Offline

Post autor: Lilith Rose » czw lip 09, 2015 3:59 pm

Jestem za na pewno bym kupiła. Anime było genialne.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt sie 25, 2015 8:35 pm

Kupiłabym, uwiebiam serię i jestem ciekawa jak prezentuje się jako Novelka. Kupiłabym w 100% :)

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Atom » wt sie 25, 2015 11:24 pm

Seria animowana była świetna, dlatego też chętnie zapoznam się również z jej pierwowzorem, nawet jeżeli fabularnie jest troszkę od niej słabszy.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sie 25, 2015 11:35 pm

Shiki oraz główny bohater mi się podoba,ale reszta już aż tak nie.Zwłaszcza te nieprzemyślane oraz słabe dialogi,jeśli w nowelce były one lepsze...To nawet wtedy było by za mało,aby sięgnęła po ten tytuł.

Illparazzo
Status: Offline

Post autor: Illparazzo » sob maja 28, 2016 6:50 pm

Zdecydowanie tak, filmy były świetne, więc liczę, że książki przynajmniej im dorównają.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob maja 28, 2016 8:02 pm

Po siedmiu filmach KnK: Po trzech pierwszych spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego, czegoś co wzbudzi mój zachwyt. Niestety. 5 film to była jakaś kpina. Idiotyczna historyjka po której zapaliła mi się czerwona lampka. A potem pojawił się incest i już wiedziałam, że to typowe animu tylko bardziej odważne i udające powagę. Zabrakło porządnego zakończenia, morału, konkluzji. Czekałam na morał, na uzasadnienie do ostatniego filmu. Bardzo się zdziwiłam, że niczego takiego nie dostałam.
Filmy są pozbawione chronologii bez żadnej przyczyny. A przynajmniej ja nie zauważyłam, by była jakaś przyczyna. Ot, ktoś tak sobie wymyślił, albo autor książki losowo to pisał, tak jak akurat wena mu przyszła (o ile w książce jest ta sama kolejność). I tak zostało, bo czemu nie?
Koniec końców ta seria to średniak. Bardzo ładny i z fajną muzyką, ale wiąż średniak.

LN raczej bym nie kupiła. Albo inaczej: Jeśli kupię KnK (o ile wyjdzie w PL) to tylko przez mój zakupoholizm.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości