NightS

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

NightS

Post autor: Meliona » wt maja 12, 2015 12:53 pm

Obrazek
Tomów: 1, zakończone
„NightS”: Masato Karashima jest przemytnikiem. Pracuje na zlecenie grup przestępczych zajmujących się handlem bronią i narkotykami. Podczas jednej z transakcji poznaje Masakiego Hozumi, człowieka, który wzbudza w nim niepokój, ale również wielką ciekawość. Próbując odkryć, kim jest Hozumi, Karashima odkrywa, że coraz bardziej zależy mu na tej znajomości. Jak zareaguje, kiedy dowie się prawdy?

„Reply”: Seki pracuje w warsztacie samochodowym, zaś Takami zajmuje się sprzedażą aut. Mimo że działają w tej samej firmie, nie mieli okazji poznać się bliżej. Pewnego wieczora Seki pomaga Takamiemu w odholowaniu samochodu klientki. Od tamtego dnia zaczynają spędzać ze sobą sporo czasu. Poważny Takami coraz częściej się uśmiecha, a Seki coraz bardziej pragnie oglądać ten uśmiech…

„Spektrum uczuć”: Nakaya cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród dziewcząt. Szczególnie jeden z uczniów wydaje się podatny na jego urok. Kugou, przyjaciel Nakayi, postanawia pomóc chłopakowi zbliżyć się do obiektu jego westchnień. Nieprzewidziane komplikacje sprawią, że pomyślność całego planu zawiśnie na włosku
Na mangastore planowana data wysyłki to 1. czerwiec.

Nienawidzę kursywy na okładkach w tytułach i autorach. To najgorsze co może być.
Planuję kupić tę jednotomówkę. Jak mi się spodoba, to może i inne prace Yonedy Kou kupię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt maja 12, 2015 1:19 pm

Też planuje kupić :) od tej autorki Labirynt mi średnio przypadł do gustu, ale Złamane skrzydła mi się podobają... zobaczymy jak z tą jednotomówką.
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt maja 12, 2015 2:20 pm

NightS kupię na pewno, Labirynt uczuć jest średni, ale Złamane skrzydła całkiem fajne, więc liczę na podobny poziom.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt maja 12, 2015 2:23 pm

Mam nadzieję, że to nie będzie ostateczna wersja okładki bo wygląda szkaradnie :|
Od pani Yonedy łykam wszystko jak młody pelikan, a ten zbiorek wybitnie mi się podobał.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt maja 12, 2015 4:54 pm

Sayuki78 pisze:Mam nadzieję, że to nie będzie ostateczna wersja okładki bo wygląda szkaradnie
Dokładnie, grafik płakał, jak projektował. :lol: Serio, jak można było walnąć taką czcionkę...? Jak rozumiem, miało być minimalistycznie...? Cóż, wyszło paskudnie. :P

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » wt maja 12, 2015 5:19 pm

A to nie jest okładka robocza?

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt maja 12, 2015 5:34 pm

kolora pisze:A to nie jest okładka robocza?
Jest. Aczkolwiek "może" ulec zmianie, ale nie musi. :P

Awatar użytkownika
Hachi1973
Adept
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Hachi1973 » wt maja 12, 2015 7:00 pm

Pierwotna czcionka była inna, ale nie przeszła akceptacji. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie okładki z czcionką odpowiadającą wersji pierwotnej. Okładka polska będzie więc wierną kopią okładki japońskiej.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt maja 12, 2015 9:41 pm

Oo, to fajnie. W japońskiej czcionka jest zdecydowanie lepsza :)

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » wt maja 12, 2015 11:37 pm

patrząc na tę i na angielską np to chyba polska lepsza xD No to git :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw maja 21, 2015 4:40 pm

Obrazek
Przedstawiamy okładkę ostatniej z naszych majowych nowości, która będzie miała premierę 29-go maja, na konwencie Magnificon EXPO.
Manga NightS liczy sobie 246 stron, w tym 10 kolorowych (4 z nich w środku komiksu).

Do 28-maja wszystkie tytuły do nabycia w przedsprzedaży w naszym sklepie MangaStore:
http://mangastore.pl/nights-p-1256.html
W dalszym ciągu nienawidzę kursyw. Ale okładka i grzbiet wyglądają całkiem ładnie.
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw maja 21, 2015 5:39 pm

NightS ma chyba najładniejszy grzbiet ze wszystkich wydań Kotori :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt cze 19, 2015 2:06 pm

OK, jestem po lekturze. Wszystko jest super oprócz jednego strasznego babola. :<
Najpierw pozytywy. Nie byłam wcześniej świadoma ile to ma stron, więc mile się zaskoczyłam. Mamy w sumie trzy opowiadania podzielona na siedem rozdziałów - tytułowe NightS, Spektrum uczuć i najdłuższe (i moim zdaniem najfajniejsze) Reply. Do tego sześć ślicznych stron w kolorze (nie liczę tych, które są całe czarne). Ok, papier faktycznie miejscami trochę przebija, ale mnie w żaden sposób nie umniejszyło to zadowolenia z lektury. Nie będę czepiać się tłumaczenia i wydania, bo byłoby to szukanie na siłę, ALE trafiłam na jeden językowy błąd, który zawsze mnie strasznie wkurza.
Na stronie 120 możemy przeczytać taką wypowiedź:
Idę po najmniejszej linii oporu, nie sądzisz?

Oczywiście poprawna forma brzmi iść po linii najmniejszego oporu. :roll:

Żadnych innych straszydeł nie wypatrzyłam, choć muszę przyznać, że ten błąd tak mnie rozproszył, że wpatrywałam się w kartkę chyba przez kilka minut i nie chciałam uwierzyć w to, co widzę.

Ogólnie cały tom oceniam na duży plus, według mnie to jedno z lepszych yaoi jakie wydało Kotori, a na pewno najlepszy zbiór oneshotów.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt cze 19, 2015 10:05 pm

graczykij, teraz jak tak myślę, to logicznie rzecz ujmując, masz rację ale...
Twojej wersji NIGDY nie słyszałem :) natomiast "najmniejszą linię oporu" słyszałem od wielu, wielu osób. Sam też tak zawsze mówiłem xD więc jesteś pewna, że cała Polska się myli? :P

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pt cze 19, 2015 10:35 pm

Ugh, plz, google nie boli.

hop no tutaj
uwagi:
W mowie potocznej można spotkać przekręconą formę iść po najmniejszej linii oporu, jest ona niepoprawna

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob cze 20, 2015 12:36 pm

Grey pisze:jesteś pewna, że cała Polska się myli?
Kiedyś wszyscy w europie wiedzieli, że ziemia jest płaska... mieli rację? :wink:

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » sob cze 20, 2015 12:56 pm

Nawet jeśli mowa potoczna nie jest poprawna, to skoro jest to forma używana, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bohaterowie mangi też jej używali? W końcu nie każdy musi się wypowiadać poprawną polszczyzną, nawet jeśli jest bohaterem mangi.
Chyba, że rozmawiacie już o poprawności języka dla samej poprawności języka, to wtedy przepraszam.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » sob cze 20, 2015 1:42 pm

Otai pisze:W końcu nie każdy musi się wypowiadać poprawną polszczyzną, nawet jeśli jest bohaterem mangi.
To jest dobry argument i po części się z nim zgadzam, ale w tym wypadku tłumacz musiałby założyć, że odbiorca rozpozna formę błędną (czy potoczną) i uzna ją za część charakteryzacji bohatera (np. za przejaw braku wykształcenia), a nie za błąd tłumacza. W związku z tym uważam, że lepiej użyć formy poprawnej, również po to, żeby oswajać czytelników z poprawną polszczyzną, bo najwyraźniej wg niektórych powszechne = poprawne ;) Inna sytuacja ma rzecz jasna miejsce wtedy, gdy oryginał zawiera celowe błędy językowe.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob cze 20, 2015 2:14 pm

Grey pisze:więc jesteś pewna, że cała Polska się myli? :P
Tak. Albo inaczej - mylą się Ci, którzy używają formy niepoprawnej. Widzisz, ja na przykład słyszę często obie wersje - czyli jednak są ludzie, którzy zauważają różnicę.
Otai pisze:Nawet jeśli mowa potoczna nie jest poprawna, to skoro jest to forma używana, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bohaterowie mangi też jej używali?
Cóż, nie sądzę, że bohater, który przez cały tom wypowiada się poprawnie, nagle w oryginale robi błąd językowy, który jest zamierzoną decyzją autora.
Nie doszukujmy się problemu tam, gdzie go nie ma. Korekta przepuściła brzydkiego babola i tyle.
romanova pisze:W związku z tym uważam, że lepiej użyć formy poprawnej, również po to, żeby oswajać czytelników z poprawną polszczyzną, bo najwyraźniej wg niektórych powszechne = poprawne
Dokładnie, o to właśnie mi chodzi.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » sob cze 20, 2015 4:18 pm

Takie pytanie małe. Bardzo podoba mi się tło okładki, opisy historii też są fajne. Jednak jak manga stoi z gejozą? :D powiem szczerze że nie jestem fanką shon-ai, ani yaoi. Jednak bardzo podobało mi się Seven Days i związku z tym mam pytanie: Czy NightS jest 'mocniejszy'?
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości