Tylko kwiaty wiedzą

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tylko kwiaty wiedzą

Post autor: Meliona » pn mar 23, 2015 6:44 pm

Obrazek
Właśnie dostaliśmy informację o akceptacji okładki pierwszego tomu mangi „Tylko kwiaty wiedzą”, autorstwa Rihito Takarai. Dostawy tomików spodziewamy się na początku przyszłego tygodnia. Do niedzieli, 29-go marca, można kupić w naszym sklepie MangaStore preorder na całą serię. W cenę preorderu jest wliczony koszt wysyłki.
Przykładowe strony możecie obejrzeć na stronie wydawnictwa .
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn mar 23, 2015 7:00 pm

Kurde, podoba mi się. Zwłaszcza tył jest śliczny :D

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » pn mar 23, 2015 7:05 pm

Łał, piękna okładka. Nie przepadam za yaoi, ale dla niej mogłabym kupić tą mangę :o

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn mar 23, 2015 7:09 pm

Też nie lubię yaoi ale ten tytuł kupię. Opis jest ciekawy, okładka bardzo zachęcająca, a seria krótka.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pn mar 23, 2015 7:13 pm

Zaciekawiona przeczytałam skany i manga bardzo mi się podoba wiec jest na mojej liście zakupów. A okładka po prostu cudowna. :mrgreen:
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pn mar 23, 2015 7:24 pm

To mój ulubiony tytuł tej autorki i mus na półce (a nie wszystko od niej przypada mi do gustu), mam nadzieję, że tym razem nie trafi mi się żadna wypadająca strona, ani wylewający klej, bo przy tym tytule bym chyba tego nie przeżyła. Jeśli miałabym polecić jeden tytuł tej autorki to właśnie ten, albo coś, co nie jest BL (np. Torikagosou no Kyou mo Nemutai Juunintachi). Tylko jakoś ostatnio nie przypadają mi do gustu czcionki tytułów (i w "Księciu Przepisów" i tutaj).

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn mar 23, 2015 8:04 pm

Mangę kupię. Okładka bardzo ładna, zwłaszcza tył. Uroczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn mar 23, 2015 8:06 pm

Okładka jest ładna, ale czcionka tytułu jakoś bardzo mi nie podchodzi. No cóż, nie można mieć wszystkiego.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » pn mar 23, 2015 8:06 pm

Tytuł mi się średnio podoba, jakiś taki dziwny ten kolor i czcionka, i umiejscowienie, i w ogóle. Ale ogólnie okładki Kwiatów uwielbiam, więc jest na plus :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn mar 23, 2015 8:29 pm

Moim zdaniem mogli lepiej zrobić tytuł.No,ale może być.
Otai nie spodobało się Seven Days :shock:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn mar 23, 2015 8:32 pm

Kolor czcionki średnio mi się podoba. Lepszy byłby szary i mniejszy tak jak krzaczki japońskie.
Obrazek

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » pn mar 23, 2015 8:54 pm

miaka88 pisze:Kolor czcionki średnio mi się podoba. Lepszy byłby szary i mniejszy tak jak krzaczki japońskie.
Na pierwszym tomie faktycznie delikatniejsze i szare/czarne literki byłyby ładniejsze (takie projekty też mieliśmy). Kłopot w tym, że tytuł ma 3 tomy. Dwa kolejne mają ciemniejsze i mocno upakowane szczegółami ilustracje, przez co to co pasowałoby w tomie pierwszym, tam zupełnie ginęło.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pn mar 23, 2015 8:54 pm

Ame pisze:Otai nie spodobało się Seven Days
Lubię "Seven Days", ten tytuł jakoś po dłuuugich latach nie tykania się gatunku przekonał mnie do powrotu do czytania gatunku i poszukiwań lepszych/lżejszych tytułów, ale na dłuższą metę nie jest to mój ulubiony tytuł autorki ;)

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pn mar 23, 2015 9:10 pm

Może to tylko moje wrażenie ale jesteście za marudni i krytyczni co do tytułu. W moim odczuciu zarówno czcionka jak i kolor pasują do tej pozycji. Ale to moja opinia. (nic nie poradzę, że uwielbiam wszystkie odcienie błękitu :p)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn mar 23, 2015 10:02 pm

usagisensei pisze:(nic nie poradzę, że uwielbiam wszystkie odcienie błękitu :p)
Ja też uwielbiam, ale coś mi jednak nie gra w tym tytule. W sumie ciężko powiedzieć, czy to kolor czy czionka... Tak czy siak, wygląda interesująco, ale jako że to nie jednotomówka to nie kupię na pewno nówki.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » wt kwie 07, 2015 10:50 pm

Dotarł dziś do mnie mój tomik. Jestem naprawdę zachwycona. Ta prostota ujęła mnie. W dodatku ten mat jest taki przyjemny w dotyku. Tomik czytało się bez zgrzytów, płynnie. Niemniej wyłapałam 1 mały błąd: strona 132 - pusty dymek. Całe szczęście, że wewnątrz powinna być ino pierwsza sylaba imienia Misaki ( tak przynajmniej wynika ze znalezionych na necie skanów). Niemniej zwróciło to moją uwagę. :wink: :P
ps. To co na grafice wyglądało na odcień błękitu na wydruku bardziej mi na zieleń wygląda. Bardzo pasuje do kompozycji. :)

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » wt kwie 07, 2015 11:15 pm

Również mam już swój egzemplarz. Co prawda nie czytałam jeszcze ale ta okładka jest piękna... =D>

Awatar użytkownika
Hachi1973
Adept
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Hachi1973 » śr kwie 08, 2015 10:37 am

usagisensei pisze: Niemniej wyłapałam 1 mały błąd: strona 132 - pusty dymek. Całe szczęście, że wewnątrz powinna być ino pierwsza sylaba imienia Misaki ( tak przynajmniej wynika ze znalezionych na necie skanów).
Nie to, że nie przyznaję się do błędu, ale generalnie to "Mi" tam jest, tylko stwierdziło, że ma klaustrofobię i woli otwarte przestrzenie :)

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Post autor: Abrakadabra93 » śr kwie 08, 2015 11:09 am

Hachi1973 pisze:"Mi" tam jest, tylko stwierdziło, że ma klaustrofobię i woli otwarte przestrzenie
XD Nie mogę się doczekać swojego tomiku. Muahahah xD Zabawa w "Znajdź Mi" :D

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr kwie 08, 2015 4:18 pm

Dostałam dzisiaj swój tomik... Po rozpoczęciu czytania musiałam aż odstawić, bo miałam nerwa, ale w końcu udało mi się go skończyć. Otóż... może niektórych denerwuje brak marginesów wewnętrznych w różnych mangach, mnie natomiast dla odmiany krew zalewa jak zadziała kombo skład-drukarnia i obcinają mi dialogi po stronie wewnętrznej. Serio, jak już płacę na ten komiks ponad 20 zł to miło by było mieć pełne dialogi :P. Już nie proszę o to, żeby nos bohaterowi został na kadrze, wystarczą mi literki, w Kurobasie od 2 tomu się zlitowało kombo skład-drukarnia, więc może i tu od drugiego tomu ktoś się lituję ;-;? Naprawdę okropnie za tym nie przepadam, a co 2-3 strony wygląda to tak:
Obrazek Obrazek

W sumie z największych wpadek, jakie ja zauważyłam były polskie znaki na książkach ;)
Obrazek

Poza tymi nieszczęsnymi ucinanymi często gęsto (przynajmniej w moim egzemplarzu) dialogami wydanie byłoby całkiem w porządku. Samą historię bardzo lubię i z tych boys love, do których przyczyniła się Rihito Takarai chyba tę historię lubię najbardziej, tak, że czekam na kolejne tomy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość