Porównanie wydań SAO od YP i Kotori

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn gru 15, 2014 3:53 pm

Ktoś ostatnio chciał widzieć porównanie wydania SAO i Sagi o Ludziach Lodu (tym razem wydanie Faktowe, nie to z 1993)

Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn gru 15, 2014 5:03 pm

Łoooo rany xD mam nadzieję, że lupa była w zestawie :P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn gru 15, 2014 5:16 pm

Wszystkie sagi tego typu mają podobny format, akurat Saga o Ludziach Lodu ma czcionkę takiej samej wielkości co SAO, a przypominam, że duża cześć czytelników to emeryci :lol: I jakoś nie mają z tym problemu.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn gru 15, 2014 6:12 pm

Przechodziłam dzisiaj koło empiku, więc wstąpiłam obejrzeć tomik. Format jak na książki dziwny - w mangach jest fajny, jednak tutaj jakoś mi niezbyt pasował. Według mnie tom powinien być wyższy. Czcionka rzeczywiście maława, jednak bez tragedii.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn gru 15, 2014 6:21 pm

Marei pisze:a przypominam, że duża cześć czytelników to emeryci :lol: I jakoś nie mają z tym problemu.
Też kiedyś będziesz stary :P

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn gru 15, 2014 7:38 pm

Też kiedyś będziesz stary :P
I właśnie wtedy będzie czytał teksty z małą czcionką i nie będzie miał z tym problemu xD

Tamal
Status: Offline

Post autor: Tamal » pn gru 15, 2014 7:38 pm

Dobra, moje wrażenia po czytaniu dziś tomiku.

Poza tym co do poprawki poleci to czyta się naprawdę fajnie, wygodnie mi się trzyma tą książkę jak się jedzie tramwajem, zero problemów. Może też dlatego, że przyzwyczaiłem się do małego formatu książek i preferuje coś co schowam do kieszeni płaszcza.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt gru 16, 2014 1:29 pm

Dostalam w koncu swoj tomik i zaczelam go czytac. Wielkosc literek jakdla mnie jest naprawde w porządku, a wady wzroku nie mam takiej małej. Tomik wygodnie sue trzyma, nie rozpada mi sie, nawet jak go rozginam. Marginesy też są akurat. Nie mocuje sie takze z grzbietem, normalnie mi sie czyta tekst ze srodka tomu.
I tu dochodze do dziwnego wniosku - albo to ze mna jest cos nie tak i mam naprawde male wynagania, albo ktos tu sie na siłę dopatruje nie wiadomo czego. Ale nevermind, kazdy moze miec wlasne zdanie. Ja tam jestem zadowolona ze swojej pierwszej LNki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt gru 16, 2014 1:47 pm

Shiki, zamawiałaś prenumeratę na stronie kotori (list zwykły) czy w innym sklepie jak np. yatta?

Mój tomik jeszcze nie dotarł. Coraz mniej widze sensu w przedpłatach lub prenumeratach :( .
Obrazek

Tamal
Status: Offline

Post autor: Tamal » wt gru 16, 2014 2:08 pm

Może po prostu nie masz szczęścia. Ja jako osoba, która pracowała przy tomiku otrzymałem rano w poniedziałek swój.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » wt gru 16, 2014 2:11 pm

Ja składałam zamówienie na Yatta.pl na większa paczkę juz jakiś czas temu i dzwoniłam wczoraj do nich czemu nadal nie wysłana. Zamówienia na SAO przekroczyły grubo to co dostali od Kotori i czekają na kolejną dostawę tomików (przynajmniej stan na wczoraj), stąd opóźnienie w paczkach z Yatty.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » wt gru 16, 2014 2:44 pm

miaka88, ja z Gildii i nie narzekam :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt gru 16, 2014 3:18 pm

Ja zamawiałam samo SAO na Yatta z przesyłką w RUCHu i w ten poniedziałek o 8:30 już była do odbioru :)

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt gru 16, 2014 5:28 pm

Z prenumeratami jest różnie. Raz jakiś Another lub Ito szedł do mnie 2,5 tygodnia, a taka Madoka wydana na początku tygodnia pojawiła się już w piątek w skrzynce.

Przeglądałem tomik w empiku, nawet 2 razy i też nie doszukałem się większych wad, które by mi przeszkadzały podczas czytania. Chociaż rozumiem, że w takim zestawieniu tomik może wypaść źle, bo zagraniczne wydanie może być po prostu lepsze.
Zgadzam się, że literki mogą są małe, ale czytałem mniejsze i nie doznałem uszczerbku na zdrowiu. Poza tym bardzo podobały mi się kolorowe strony, ale dla nich nie zamierzam kupować tej serii, szczególnie że są na nich postaci, których nie potrafię zdzierżyć. Patrząc na te wątpliwej jakości zdjęcia mogę tylko stwierdzić, że przydałbym się mniej biały papier - to dla mnie na wielkie znaczenie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt gru 16, 2014 7:29 pm

vishaad pisze:Z prenumeratami jest różnie. Raz jakiś Another lub Ito szedł do mnie 2,5 tygodnia, a taka Madoka wydana na początku tygodnia pojawiła się już w piątek w skrzynce.
:shock: :shock: :shock: miałem w życiu tylko 2 prenumeraty. Każda paczka znajdowała się u mnie na drugi dzień po premierze... widać miałem szczęście :P
vishaad pisze: Patrząc na te wątpliwej jakości zdjęcia mogę tylko stwierdzić, że przydałbym się mniej biały papier - to dla mnie na wielkie znaczenie.
Mogę Cię uspokoić - papier nie jest biały :) ... co moim zdaniem to wada no ale każdy ma swój gust :lol:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt gru 16, 2014 8:59 pm

Ja jako iż jestem antyfanem SAO tylko zajrzałam do tomiku dzisiaj w empiku bez kupowania i nieco się zdziwiłam tym niebiałym papierem. No ale cóż, może to i lepiej, śnieżnobiały daje po oczach. Format dla mnie nie jest zły, mam kilka kieszonkowych Agat Christie i wydaje mi się że albo są mniejsze albo mają mniejszą czcionkę, a jakoś je przeczytałam bez większego problemu. No ale ja to ja, często czytam książki w okropnym stanie i okropnie wydane w najróżniejszych okropnych warunkach, pozycjach i oświetleniu więc pewnie bym nawet nie zauważyła, że czytam coś małego.
Ilustracje kolorowe okej (chociaż nie mogłam się pozbyć odczucia irytacji na sam widok Kirito - moja awersja do tej postaci stoi na aż takim poziomie) chociaż czarno-białe wydały mi się, nie wiem, trochę za ciemne? Tak czy inaczej były trochę mało wyraźne.

Nie widziałam na oczy wydania YP.

Gdyby inne LNki były wydane w podobnym standardzie (skrzydełka Kotori kocham, w ogóle kocham wszystko co nie jest obwolutą) i cenie to nie narzekałabym i kupowała.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt gru 16, 2014 9:25 pm

vishaad pisze:Z prenumeratami jest różnie. Raz jakiś Another lub Ito szedł do mnie 2,5 tygodnia, a taka Madoka wydana na początku tygodnia pojawiła się już w piątek w skrzynce.
Z prenumerat/przedpłat mam tylko Lovelessa i ostatni tomik szedł mi 4 dni robocze tzw. w czwartek wysłane a we wtorek przyszło.

Mam nadzieje, że aż tyle nie będę musiała czekać. Bo jak widać płacisz cenę okładkową (preordery SJG czy JPF) a dostajesz później niż sklepy lub zwykli klienci kupujący po premierze. Kupiłam bo była okazja na 4 tomy - 16 zł za jeden tomik i wysyłka pocztą.

Jak ktoś narzeka na małą czcionkę to polecam wydania lektur Grega. Ostatnio dla przyjemności czytałam Proces Kafki. Dobrze, że cienkie bo już nerwowo nie wyrabiałam przy tej wielkości liter.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt gru 16, 2014 9:51 pm

miaka88 pisze: Jak ktoś narzeka na małą czcionkę to polecam wydania lektur Grega. Ostatnio dla przyjemności czytałam Proces Kafki. Dobrze, że cienkie bo już nerwowo nie wyrabiałam przy tej wielkości liter.
Rzeczywiście :shock: jednak większym format + biały papier dużo daje, nawet nie zauważyłem że w Procesie jest taka mała czcionka :shock:
A do Kotori'owskiego SAO już się w miarę przyzwyczaiłem xD zawsze to jakieś nowe doświadczenie, we wszystkim trzeba znajdować plusy :P

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr gru 17, 2014 12:41 pm

Rzeczywiście :shock: jednak większym format + biały papier dużo daje, nawet nie zauważyłem że w Procesie jest taka mała czcionka :shock:
Ja już wole przy takich małych literach mniejszy format. Wygodniej się czyta.

Kiedyś parę tomów starego wydania Ludzi lodu czytałam. Jeśli czcionka będzie też tej wielkości i rozmiar mang kotori to na komfort czytania nie będę narzekać (czekam cały czas... na sao swoje).
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr gru 24, 2014 10:36 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję pierwszego tomu SAO.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości