Sword Art Online

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz mar 05, 2017 11:24 am

Łukasz.T pisze:Oczywiście musiał zakończyć ten tomik w takim momencie xD Cholernie nie mogę doczekać się kolejnego tomu :twisted:
Dokładnie. Też nad tym ubolewam. Właśnie skończyłem czytać 13 tom i chciałbym już sięgnąć po tom 14 xD Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość bo premiera jest dopiero pod koniec marca.
[spoiler]Jestem strasznie ciekaw jak potoczy się walki Kirito i Eugeo. Ten grubas powinien zginąć. Chociaż mam nadzieję że zginie i nie będzie już go :P [/spoiler]
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt mar 07, 2017 1:37 pm

Okładka 14 tomu. Premiera 27 marca.
Obrazek

Cholernie nie mogę się doczekać :twisted:

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt mar 07, 2017 2:43 pm

Tak dużo czekania jeszcze, a ja tak bardzo chciałbym go już przeczytać xD Będę wytrwale czekał :P
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Post autor: aqila » ndz mar 19, 2017 5:20 pm

Cześć, mam pytanie jak to jest z Alicyzacją.

Czy to jest ciąg dalszy historii, czy też nowa całkowicie odrębna historia. Co z Asuną, można ją tam spotkać ? I czy warto kupic ? Bo mam aktualnie pierwszych 6 tomów i się zastanawiam nad zakupem kolejnych, ale to 200 zł więc się waham.
Ostatnio zmieniony ndz mar 19, 2017 8:28 pm przez aqila, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » ndz mar 19, 2017 7:34 pm

aqila pisze:wacham
Proszę cię, popraw to.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt mar 31, 2017 12:32 pm

Tomik 13 przeczytany. Był bardzo słaby, dla mnie taki zapychacz. Ale nie zmienia to faktu że czyta się to dobrze szybko i przyjemnie.

Co do treści to jakoś tak bez rewelacji, potoczyło się to tak jakoś jak się spodziewałem (lub sobie gdzieś zaspojlerowałem).
Sam nie wiem jak to napisać. To było tak pewne? spodziewane? oklepane że nawet nie jestem rozczarowany. Mam nadzieje że w 14 tomiku autor się bardziej postara i w jakiś bardziej nie standardowy sposób rozwiąże tą sytuacje. Znaczy ten pojedynek i sprawę grubasa.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt kwie 04, 2017 7:26 pm

Właśnie skończyłem czytać 14 tomik. Bardzo podobał mi się ten tomik :P KTO NIE CZYTAŁ, TO NIECH NIE CZYTA TEGO SPOJLERA :P
► Pokaż Spoiler
Ehh i znów musiał w takim momencie skończyć tomik :twisted: Cholernie nie mogę doczekać się kolejnego tomu :twisted: No to został mi już tylko Overlord do przeczytania ^^
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 2:58 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt kwie 14, 2017 8:12 am

Ja też mam już 14 za sobą. Bardzo mi się nie podobał.
Bardzo nie lubię kiedy wyrzynane jest 80% obsady.
Bardzo nie lubię kiedy wyrzynane jest 80% obsady tak kretyńsko.
Bardzo nie lubię kiedy wyrzynane jest 80% obsady tak kretyńsko i nie potrzebnie...

Autor zaszalał. Uwaga mega spoiler
[spoiler]Pająk padł tak nie potrzebnie że masakra (pajączka polubiłem bo była to taka lepsza wersja Yui), Cardinal to czysta głupota (ale pasuje to tego jak została stworzona, co nie zmienia faktu że to mega głupota), Eugeo i mała Alice... ja zdaje sobie sprawę że to musiało się jakoś tak potoczyć, ale nie podoba mi się to wcale.[/spoiler]

Chyba największy ból mam taki że autor wyzerował Alicyzacje. Lekką rączką pozbył się tego co było unikatowe dla tej sagi. I jak sam w posłowiu napisał [spoiler]zakończyła się pewna cześć przygód w Podziemie.[/spoiler]
[spoiler]Gdyby jeszcze Eugeo był tym który to wszytko zakończy, to jeszcze mogło by być, ale tak nuda.[/spoiler]

W sumie zapomniałem napisać że tomik bardzo dobry, wciągający i pełen emocji.
Co prawda wolałbym inne emocje, ale cóż zrobić.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt kwie 14, 2017 5:56 pm

A mnie się podobało, że w końcu autor miał na tyle odwagi, żeby jakieś ważne postacie zginęły, bo o ile się nie mylę, do tej pory przez wszystkie tomy umarła tylko dziewczyna z 7 tomu i czlonkowie dawnej gildii Kirito. Przyda się tej serii trochę poważniejszych klimatów, choć GGO było w sumie dość ciężkie. Nie umiem za to zrozumieć wciskania wszędzie na siłę tego karykaturalnego Chuderkina, ależ denerwująca to i sztampowa postać.


[spoiler] Mam wrażenie, że Eugeo musiał umrzeć, bo za bardzo zbliżył się do Kirito, a przecież wtedy Asuna waifu traci swoje miejsce. Zazwyczaj nie bawię się w dziwne shipowanie i raczej denerwują mnie fujoshi, ale Kirito x Eugeo to jest to ;) A tak poważnie, to ich relacja była po prostu bardzo głęboka i w 14 tomie Kirito sam w myślach stwierdza, że nie miał jeszcze takiego towarzysza, a przecież to Asuna ma być jedyną słuszną partnerką i bratnią duszą. Naprawdę ciekawi mnie, jak Reki Kawahara widzi powrót Kirito do swojego dawnego życia, może i Podziemie zostanie zniszczone, ale przecież i tak Kirito jest już inną osobą, mentalnie ma prawie dwadzieścia lat. Ciekawi mnie, co dokładnie będzie dalej z Alice. Polubiłam ją. [/spoiler]

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: Meliona » śr maja 03, 2017 4:51 pm

Zaczęła nudzić mnie Alicyzacja. 14. tom czytało mi się dość ciężko, bez zainteresowania. Ożywiłam się dopiero przy kilku ostatnich stronach, na wielkim zwrocie akcji i cliffhangerze i teraz czekam na kolejny tom. Już wiadomo czemu ostatnio nie było żadnych scen z realnego świata. Autor wie co zrobić, by utrzymać zainteresowanie czytelnika.
Jakoś nie byłam przywiązana do postaci z tego arcu, więc
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz sie 20, 2017 11:25 am przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

7leo7
Status: Offline

Post autor: 7leo7 » śr maja 24, 2017 7:06 pm

No cóż śmiało mogę powiedzieć, że ''pierwsza część'' (tomy 9-14) alicyzacji mimo wielu nudnych jak dla mnie momentów jest zdecydowanie lepsza niż aincrad, ALO, czy też GGO, walki są zdecydowanie lepsze oraz dłuższe i potrafią wywołać emocje szczególnie te
[spoiler]kiedy Kirito i Eugeo dotarli do tej wieży Kościoła Aksjomatu i kolejno zaczęli pokonywać Rycerzy Integralności i na końcu wreszcie zmierzyli się z ich głównym celem, czyli Administrator, szkoda trochę Eugeo, bo wreszcie Kirito nie kręcił się tylko i wyłącznie wokół dziewczyn i miał powodzenie wręcz u każdej, a teraz z tego co się okazuje znów jego kompanką zostanie kolejna dziewczyna (Alice), podobało mi się również w Alicyzacji to, że Kirito nie był też AŻ TAK OP, nie miał czegoś wyjątkowego czego nie miał nikt inny, posiadał jedynie doświadczenie z SAO, każde zwycięstwo odnosił z bólem, bo w tym nowym świecie w porównaniu do poprzednich gier ból jest odczuwalny jak w prawdziwym świecie, więc mam nadzieję, że i w kolejnych tomach walk na takim poziomie nie zabraknie, w porównaniu do poprzednich odsłon SAO to jeśli chodzi o ekranizację Alicyzacji to wyczekuję jej z niecierpliwością[/spoiler]

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr lip 05, 2017 6:28 pm

15 tom znów został przeniesiony z 11 lipca na 17... Pewnie gdy będzie zbliżała się data wydania to pewnie zostanie przeniesiony na koniec lipca.

Awatar użytkownika
Hachi1973
Adept
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Hachi1973 » czw lip 06, 2017 12:53 am

Tomik jest już w drukarni, więc nie powinno być kolejnych opóźnień.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 3:06 pm

15 tomik już za mną :twisted: Znalazło się trochę literówek, spis treści pochodzi z 14 tomu ^^ Kto nie czytał tego tomiku, to niech nie czyta tego spojlera :P
► Pokaż Spoiler
No to teraz się zacznie :twisted: Cholernie nie mogę doczekać się kolejnego tomu :twisted:
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 6:34 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: KubciO » śr lip 26, 2017 3:35 pm

Okładka rewelacyjna! Aż mnie korci, by w końcu wziąć się za zbieranie SAO. :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: Arst » śr sie 09, 2017 9:19 pm

Się pochwalę (muszę ponadrabiać novelki) :D
Moja kolekcja SAO

rorek
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: rorek » czw sie 17, 2017 3:37 pm

Jestem w połowie 15 tomu i mam takie pytanie
► Pokaż Spoiler

7leo7
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: 7leo7 » czw sie 17, 2017 9:17 pm

Odpowiadam na powyższe :
► Pokaż Spoiler

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: kazuya » pt sie 18, 2017 11:35 am

@rorek
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Sword Art Online

Post autor: Yerdiee » pt sie 18, 2017 11:06 pm

Okładka 20 tomu, premiera w Japonii we wrześniu:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości