Złamane skrzydła

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw mar 10, 2016 5:52 pm

Jeszcze 3 nie wydali a ja chcę już 4 tom :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 10, 2016 6:19 pm

Akurat wczoraj przeczytałam, po raz kolejny, poprzednie tomy i teraz mam ogromnego smaka na trójeczkę. Jeszcze ten opis <3 byle do kwietnia, byle do kwietnia...
Ostatnio zmieniony czw mar 10, 2016 9:50 pm przez SallyCzarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw mar 10, 2016 8:15 pm

Podoba mi się okładka. Dobrze, że wyjdzie jeszcze w tym miesiącu (a zamówię go dopiero w kwietniu..)
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn mar 21, 2016 8:53 pm

Dostałam dziś info, że wysłali mi trzeci tom :D Więc chyba dostali go kilka dni wcześniej :D

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2016 ]
Ja tu tylko przyszłam się pochwalić, że tomik przyszedł :3
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn mar 21, 2016 9:01 pm

A ile stron ma ten tom? Postawisz zdjęcie wszystkich trzech i pokażesz? Mój będzie dopiero pod koniec kwietnia.
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn mar 21, 2016 9:03 pm

No to czekam, aż się w stacjonarnej Yattcie pojawi albo w Komikslandii :D

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn mar 21, 2016 9:15 pm

Trzeci tomik jest najcieńszy z dotychczasowych :( Nie licząc stron z reklamami:
1 tom 219 stron
2 tom 247 stron
3 tom 204 strony
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn mar 21, 2016 9:19 pm

Dzięki za zdjęcie. Już jak pokazywali okładke odniosłam wrażenie, że jest cieńszy ten grzbiet.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn mar 21, 2016 9:22 pm

Takie może głupie pytanie: Warto kupować? Czytałam po angielsku i np nie bardzo zrozumiałam relację między głównymi bohaterami oraz tym doktorkiem. Jak również, kim oni dokładnie są. Rozumiem, że jakaś yakuza itp, ale co dokładnie robią :) I na czym opiera się główny wątek? Można oznaczyć wszystko jako spoiler.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Hachi1973
Adept
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Hachi1973 » wt mar 22, 2016 1:35 am

Osobiście uważam, że to nasz najlepszy komiks boys love. Może komentarze z LUBIMY CZYTAĆ Cię przekonają.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/236996/z ... skrzydla-1

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt mar 22, 2016 2:35 am

Tez uwazam, ze to jedna z lepszych pozycji BL, jaka u nas wyszla. Nie ma tej typowej cukierkowatosci, nie ma tez przesadnej dramy, dostaniemy za to ciekawe relacje miedzy bohaterami i troche dobrze przedstawionych problemow psychicznych.
(Az szkoda, ze do paczki z ksiazkami nie moglam dodac tego tomu :x)

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » wt mar 22, 2016 11:38 am

Ja w skanach też sie gubiłam, nie wiem czy to wina tłumaczenia czy co, ale po polsku czytało mi sie o wiele lepiej. W każdym razie to jedno z moich ulubionych yaoi pod względem fabuły i postaci, nie ma przesady, nie czuje że coś jest przyspieszane na siłę "żeby tylko był seks pomiędzy głównymi bohaterami". na pewno jest to pozycja wyróżniająca się na polskim rynku. kupiłam w ciemno i nie żałuję.
[center]&#12541;(&#12288;&#65381;&#8704;&#65381;)&#65417; &#7451;&#7452;&#7437;&#665;&#671;&#640; | &#655;&#7439;&#7452;&#7451;&#7452;&#665;&#7431;[/center]

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt mar 22, 2016 1:08 pm

Również polecam. Jak dla mnie jest to najlepsze BL jakie u nas wychodzi. Ogólnie lubię słodkie komedyjki, ale czasami mam ochotę na coś poważnego i Kou Yoneda w pełni mi tego dostarcza. Wcześniej nie znałam tego tytułu, kupiłam w ciemno (bo autorka, teraz jedna w moich ulubionych, poznana dzięki Kotori) i nie zawiodłam się. Czytałam kilka razy i z każdym kolejnym razem coraz bardziej mi się podoba. Siedzę jak na szpilkach i tylko czekam, aby dorwać w końcu trzeci tom.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt mar 22, 2016 7:30 pm

Może ja się wypowiem z trochę innej perspektywy, bo ktoś się może przejechać tak jak ja. Lubię ten tytuł, lubię Yonedę, ale po zakupie i przeczytaniu uznałam, że jest to dla mnie póki co historia do przeczytania na raz. Wątki yakuzowe są naprawdę interesujące i ubarwiają mangę, natomiast to, co mi nie podchodzi to przypadłości i dewiacje głównych bohaterów - wiem, że częściowo mają one podłoże psychiczne i swoje uzasadnienie, ale nie do końca mnie one kupują. Albo inaczej - Doumeki mnie kupuje, Yashiro raczej nie do końca. Z resztą budowa psychologiczna bohaterów tej mangi budzi skrajne emocje - dla jednych jest "realistyczna i przełamująca schematy" jak w opiniach na lubimy-czytać, dla innych jest to materiał na pisanie długich notek na temat tego jak bardzo jest dziurawa. Kwestia osobista też jest taka, że wolę w romansach (nieważne czy są to BLe, GLe, shoujo, seineny itp.) budowanie związku na zdrowych relacjach (nie umiem tego inaczej określić, ale myślę, że dobrym przykładem jest planowany przez Kotori "Merry Checker"). Co prawda mam kilka gangsterskich tytułów, które o dziwo mi pasują (scenariusze Aidy Saki na przykład), ale "Saezuru..." jest dla mnie tak jak wspomniałam - świetną lekturą na raz, ale nie czymś do czego będę często wracać. Chociaż muszę przyznać, że im dalej w las, tym manga robi się coraz ciekawsza i w sumie 1/2 tom uważam za najsłabsze w porównaniu do kolejnych wydarzeń. Jeśli manga się zakończy i mnie usatysfakcjonuje zakończenie dopiero wtedy zdecyduję się na to czy ją kupić czy nie. Polskie tłumaczenie też nie do końca zgrało się z tym co miałam w głowie podczas czytania, np. jakoś nie wyobrażałam sobie, że główni bohaterowie będą prowadzili dialogi o fiutkach. Zastanawiam się też czy w moim przypadku nie będzie lepsze kupienie wersji japońskiej z obwolutą, bo kiedyś trzymałam tomiki w ręce u znajomej i zrobiło na mnie dobre wrażenie.

Nie chcę się tu za bardzo wdawać w żadne głębsze dyskusje, napisałam posta, bo pomyślałam, że inne spojrzenie na serie też się może komuś przydać, a może zamiast się przejechać, to potem się dzięki temu pozytywnie zaskoczy.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt mar 22, 2016 8:25 pm

Ogolnie na temat przedstawienia problemow psychicznych bohaterow mozna sie spierac, bo to jest bardzo dyskucjogenny temat. Zetknelam sie w zyciu z roznymi osobami po przejsciach, traumami (takze seksualnymi) i raczej patrzac przez pryzmat takich prawdziwych przypadkow moge powiedziec, ze bohaterowie mangi sa dosc wiarygodni. Mnie odwrotnie niz Otai, bardziej kupuje watek naszego szefa mafii, choc reakcje otoczenia sa juz nieco gorzej przedstawione.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt kwie 05, 2016 10:33 pm

Trójeczka za mną. Ło matko kochana, co tam się dzieje! Doumeki, Ty szatanie :twisted:
Mam straszny niedosyt. Jak tu teraz wytrzymać do następnego tomu?
Co do wydania, to trafiły mi się dwie bardzo prześwitujące strony, mianowicie 180 i 184. Na 184 musiałam się bardzo dokładnie przyjrzeć, aby wiedzieć co jest co. Ktoś też tak ma w swoim egzemplarzu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr sie 31, 2016 5:54 pm

To jest chyba okładka 4 tomu (jeśli jednak nie, to się poprawię):
Obrazek
Obrazek
Nie podoba mi się, ale pszenica (?) fajna.

Jednak takie kupowanie krótkich, niezakończonych serii jest torturą. Czekasz, czekasz i czeeekaaasz na kolejny japoński tomik, a potem miesiące do premiery polskiego...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr sie 31, 2016 6:09 pm

Nie czytam, ale mi się okładka podoba. Ładna sceneria.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr sie 31, 2016 6:15 pm

Dziwna ta okładka, taka nietypowa przez to zboże :P ale kolorystyka ładna.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr sie 31, 2016 7:11 pm

Ładna, ale jakoś tak nie pasuje mi do serii. O ile to w ogóle będzie okładka.
Meliona pisze:Jednak takie kupowanie krótkich, niezakończonych serii jest torturą. Czekasz, czekasz i czeeekaaasz na kolejny japoński tomik, a potem miesiące do premiery polskiego...

O to to.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości