Exitus Letalis

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt sie 25, 2015 4:17 pm

Interesuje mnie to między innymi z punktu najnormalniejszej w świecie ludzkiej przyzwoitości, a dlaczego nie lubię podejścia "jest w internecie, więc jest za darmo" to już pisałam kilka postów wcześniej :).

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr sie 26, 2015 12:34 am

Czy jak zrobię sobie fotę jak po prostu stoję na tle białej ściany to już nikt nie będzie mógł narysować w mandze stojącego bohatera bez tła? bo jak dla mnie to już trochę przesada posądzać o plagiat bo bohater ma tak samo uniesioną rękę. rozumiem plagiat gdy całe sceny kompozycja jest identyczna ale zwykła poza? przecież takiego plagiatu można doszukać się w co drugiej mandze shojo bo wszędzie bohaterowie muszą stać na dworze/dachu i wyznawać miłość/dawać kosza.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr sie 26, 2015 8:51 am

Jeśli chodzi o temat KL to ludzie bulwersują się właśnie dlatego, że nie tylko pozy, kompozycje itp. są podobne, ale posiadają też dokładnie te same proporcje względem siebie, a jak kadry z mang/zdjęcia/rysunki można na siebie nakładać i wszystko "pasuje" - jest to dla niektórych kontrowersja, zwłaszcza, że w momencie zwrócenia uwagi autorce niektóre osoby na jej fanpage zostały zablokowane (dlatego teraz tym bardziej gorliwie wyszukują porównania, co jest ciekawe, ale ogólnego zachowania na tym ich fp nadal nie pochwalam).
(Co do samego blokowania ludzi przez KL, to akurat nie mam zdania, uważam, że autor powinien otrzymywać krytykę, ale przez zaufane/przygotowane do tego osoby, bo gdyby rzeczywiście miał sobie brać do serca każdą uwagę fana, to nie dość, że by zwariował, to jeszcze nie ma żadnej gwarancji, że poprawiłby się na lepsze)

Jeśli chodzi o używanie tych samych póz, czego się używa i dlaczego istnieją podobne sceny, to jest już na ten temat osobna dyskusja, żeby nie było offtopu i tam pewnie znajdziesz część odpowiedzi na swoje pytania:
http://forum.waneko.com.pl/viewtopic.ph ... 642#171642

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt wrz 18, 2015 1:31 pm

Otai pisze:Co do samego blokowania ludzi przez KL, to akurat nie mam zdania,
Dopóki wypowiedzi trzymały poziom i nie polegały na bezmyślnym rzucaniu w aŁtorkę mięsem to absolutnie żałosne. Obiło mi się to o uszy, ale nie sądziłam, że to faktycznie miało miejsce. :roll:
Nie popieram tego. Po szybkim przeczytaniu pierwszego tomu byłam załamana, ale chciałam dać temu szansę... A teraz jakoś nie mam ochoty dokładać się ze swojej kasy do tego interesu.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2015 ]
Przekartkowałam trzeci tom w Empiku, bo akurat jeden był odfoliowany. I na pierwszej stronie, która mi się otworzyła, zobaczyłam wyrażenie: "fuck mać". FUCK MAĆ?! Albo "fuck" albo "ku*wa mać", a nie takie potworki... Kto to puścił do druku? A może według ałtorki to jest tak niesamowicie zabawne, że nie pozwoliła zmienić?
O nie, nie ma mowy, żebym na coś takiego wydała pieniądze.

Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » wt wrz 22, 2015 12:40 pm

Ja się poważnie zastanawiam czy zbierać dalej,dialogi tego typu mnie śmieszyły 2 lata temu.Teraz raczej nie robią na mnie wrażenia,wręcz momentami irytują :/
Ogólnie wersja,która była kiedyś dostępna online była lepsza-Katt teraz chyba na siłę wszystko zmienia i się w tym gubi.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt wrz 22, 2015 12:57 pm

Reira20 pisze:Ogólnie wersja,która była kiedyś dostępna online była lepsza-Katt teraz chyba na siłę wszystko zmienia i się w tym gubi.
Czyli już nie jest dostępna? To zrozumiałe, skoro wychodzi w tomikach... A szkoda, aż z ciekawości bym zerknęła.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt wrz 22, 2015 3:54 pm

Bardzo lubiłam jej prace, ale tylko Online. Zajrzałam kiedyś do tomu "Exitus Letalis" (Raz w Empiku a potem pożyczyłam od koleżanki) i początek strasznie mnie nużył... Było nudno, a główna bohaterka mnie irytowała. Jej teksty nie uważam, aż za tak tragiczne, ale też niezbyt mi sie podobały. Kreske ma niezła (Lubie narysowane przez nią postacie męskie ^^/) ale mimo wszystko nie zachęca mnie to do kupna jej mang.
PS. zobaczyłam jej prace na centrum-mangi. Bardzo lubiłam "ArtificialPeople" i patrze, że też zlicencjonowane. Mimo, iż lubię nawet bohaterów i tytuł nie kupiłabym mangi.

MizuKi23
Status: Offline

Post autor: MizuKi23 » śr mar 30, 2016 7:01 pm

Sorry że pytam, ale dlaczego ten komiks jest od 18 lat? Aż tak straszne rzeczy? :-\

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr mar 30, 2016 7:45 pm

MizuKi23, raczej cycki i żarciki o podtekscie seksualnym, ale poprawcie mnie, jeśli jest tam coś jeszcze.
Obrazek

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » śr mar 30, 2016 9:48 pm

Shiki pisze:MizuKi23, raczej cycki i żarciki o podtekscie seksualnym, ale poprawcie mnie, jeśli jest tam coś jeszcze.
Np. scena tortur.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr mar 30, 2016 11:04 pm

Jeszcze przeklinają.

MizuKi23
Status: Offline

Post autor: MizuKi23 » czw mar 31, 2016 12:02 pm

Dzięki za odpowiedzi ;-)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw mar 31, 2016 12:57 pm

No, czyli wypisz wymaluj typowe polskie gimnazjum :lol:

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw mar 31, 2016 11:03 pm

Mój znajomy przyznał się, że kupił dwa tomy tej mangi. Stwierdził, że to była najgorsza decyzja jego życia.

Ja jednak z ciekawości chyba sięgnę po twórczość Katt. Chyba skuszę się na "Prize".

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » czw mar 31, 2016 11:32 pm

DzikiDuch pisze: Ja jednak z ciekawości chyba sięgnę po twórczość Katt. Chyba skuszę się na "Prize".
Nie idź tą drogą, sprawdzałam zawartość i to jest koszmarne :P To jak Michalak mangowego światka... Zwłaszcza kiedy widzę coś takiego:
"Pochylił się nad nią, a wtedy kropla krwi...
- Oj...?
... kapnęła Prize na czoło."

Samotna łza już jest passe.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt kwie 05, 2016 11:40 am

A jednak postanowiłam zaryzykować i kupiłam. Podejrzewam wprawdzie, że to będzie kawał złej literatury, ale nie lubię wypowiadać się na temat czyjejś twórczości, nie mając jej nawet w dłoni.

W razie czego sprezentuję "Prize" Niezatapialnej Armadzie Kolonasa Vaazona. :mrgreen:

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt kwie 05, 2016 6:04 pm

DzikiDuch pisze:W razie czego sprezentuję "Prize" Niezatapialnej Armadzie Kolonasa Vaazona.
BŁAGAM, ZRÓB TO.

A co do Exitusa, to naprawdę wystarczyłoby przejrzeć nieofoliowany tomik w Empiku. Ja przy każdym przypadkowym kartkowaniu trafiałam na koszmarki. :(

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt kwie 05, 2016 6:44 pm

Mixik pisze: DzikiDuch napisał/a:
W razie czego sprezentuję "Prize" Niezatapialnej Armadzie Kolonasa Vaazona.

BŁAGAM, ZRÓB TO.
Podbijam + jestem ciekawa twojej opinii na temat tej LN. Czy jak przeczytasz to napiszesz co sadzisz o novelce? :)

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt kwie 05, 2016 8:02 pm

Oczywiście, że napiszę. Chociaż słyszałam, że ta akurat novelka jest najlepszą w dorobku Katt. :)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt kwie 05, 2016 8:11 pm

DzikiDuch pisze:Chociaż słyszałam, że ta akurat novelka jest najlepszą w dorobku Katt.
Ale było podkreślone, że nadal to nie jest nic dobrego, więc mało pocieszające. :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości