Seven Days

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Seven Days

Post autor: Ame » czw cze 19, 2014 10:24 am

Obrazek
Tytuł oryginalny: Seven Days: Friday-Sunday
Rysunek: TAKARAI Rihito
Scenariusz: TACHIBANA Venio
Rodzaj: manga
Gatunek: dramat, shounen-ai, okruchy życia, romans
Opis:Shino znany jest z tego, że mówi to, co mu ślina na język przyniesie. Dziewczęta doceniają jego urodę i chętnie się z nim umawiają, lecz przy bliższym poznaniu czar pryska. Przypadkiem Shino dowiaduje się, że Seiryou Touji, uczeń tej samej szkoły, w każdą niedzielę kończy kolejny związek, a pierwsza osoba, która w poniedziałek go o to poprosi, zaczyna z nim chodzić.. Zaintrygowany Shino postanawia sprawdzić, ile jest w tym prawdy…

Moim zdaniem manga zasługuje mieć swój temat.Jeszcze nie kupiłam wydania od Kotori,ale mam nadzieję,że prezentuję się tak dobrze jak Keep Out.Większość osób,chyba od tej mangi zaczynała swoją przygodę z shounen-ai :P
Ostatnio zmieniony czw paź 23, 2014 5:55 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » czw cze 19, 2014 1:24 pm

kusi mnie ta manga jak cholera, ale boję się że wyjdę na tym jak na acid town - zakończyłam zbieranie po pierwszym tomie :D Jest warta zakupu?
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw cze 19, 2014 1:45 pm

MrocznyCzajnik pisze:Jest warta zakupu?
tak, tak i jeszcze raz tak.
Powiem ci szczerze że ja też odpuściłam sobie acid town po 1 tomie- dramat z dramatem polany tragedią i żeby nie było mało dorzucają trochę patologii z depresją. Jak dla mnie za dużo.

Zdecydowałam się na kupno Seven days bo wszyscy wychwalali, choć nie byłam na początku zbyt przekonana. No bo mamy chłopaka który co tydzień ma nową dziewczynę i sobie myślę że pewno będzie jakimś cwaniakiem wykorzystującym te laski a potem pozna tego chłopaka i to będzie ten jedyny. Ale tak NIE jest :) Zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona bohaterowie są bardzo sympatyczni i ludzcy, a ich przemyślenia ciekawe, nawet jeśli nie do końca się z nimi zgadzamy, ja polubiłam obydwu od razu. Kreska jest miła dla oka. Nie ma tu wyskakujących znikąd sparkli, nie ma też scen łóżkowych (nie wiem czy w 2 tomie się coś pojawia bo nie czytałam).
Polecam ten tytuł wszystkim nawet osobom nie do końca lubiącym się w shonen-ai. To naprawdę wspaniale stworzone okruchy życia. Mam nadzieję ze 2 tom nie zawiedzie, ale po tak świetnym początku, jestem dobrej myśli.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw cze 19, 2014 1:53 pm

gg gonia pisze:nie ma też scen łóżkowych
I nie będzie :D .
Mi się bardzo spodobała.Dlatego zamierzam ją kupić mimo,że już ją dawno przeczytałam.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw cze 19, 2014 2:04 pm

Czekam z wytęsknieniem aż wrócę po sesji do domu, rozpakuję paczkę i wyciągnę Seven Days. To będzie świetna inauguracja wakacji.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw cze 19, 2014 2:35 pm

Ame pisze:
gg gonia pisze:nie ma też scen łóżkowych
I nie będzie :D .
Uff! :D. To bardzo dobrze. Nie lubię scen gejowskiego seksu, nie podoba mi się to.

Mnie też "Seven Days" bardzo się podoba. Dodam, że yaoi/shounen-ai nie lubię i unikam takich tytułów. Ten przeczytałam kiedyś w skanach (a teraz kupiłam) głównie ze względu na pozytywne opinie nawet tych osób, które tak jak ja nie przepadają za tym gatunkiem. Duża w tym zasługa bohaterów. To dwaj zwykli chłopcy, a nie że jeden z nich jest "laską bez cycków" :?. Brak też w "Seven Days" zbędnego dramatyzowania i nie wiadomo jakich traum z przeszłości. Tzn. niby jeden z bohaterów miał jakieś niemiłe doświadczenia ale nie użala się nad sobą i nie płacze po kątach. Te parę yaoi, które kiedyś próbowałam czytać cierpiały na takie przypadłości.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr lip 30, 2014 12:44 pm

Nikt nie wkleił okładki drugiego tomiku? :f
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr lip 30, 2014 1:58 pm

Ja chciałam, ale coś nie wyszło. Okładka całkiem milutka, no i kolorki bardzo w moimi guście ;)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob sie 23, 2014 5:14 pm

Całe "Seven Days" już za mną. Jestem bardzo zadowolona z lektury, naprawdę przyjemnie się to czytało i z pewnością nie raz wrócę do tego tytułu. Moje nastawienie do shounen ai/yaoi się po lekturze tej mangi nie zmieniło, ale może jeszcze kiedyś dam szansę czemuś z tego gatunku.

Naprawdę ładna opowieść o miłości. Z sympatycznymi bohaterami, bez dram i angstowania, taka "optymistyczna" i poprawiająca humor. I w ogóle nie przeszkadza mi, że obie strony związku to chłopcy :wink:.

W drugim tomiku znalazłam tylko jeden mały błąd - "od tak" zamiast "ot tak". Poza tym nie mam się do czego przyczepić.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob sie 23, 2014 5:51 pm

Ja skończyłam lekturę drugiego tomiku wczoraj. Też mam jak najbardziej pozytywne odczucia.
Pomysł na historię fajny, bohaterowie w porządku, kreska ma swój urok :)
Do wydania nie mam się co przyczepić. Druk jest wyraźny, nie ma żadnych białych paprochów jak to ostatnio u Kotori się zdarzało. Tylko dwie drobniutkie uwagi co do 2 tomu - na okładce słowa "scenariusz" i "rysunek" strasznie zlewają się z tłem.
Na stronie 123 zostawiono pusty dymek na dole. Patrząc na skany to powinno tam być coś w stylu "...uh". Niby nic ale podczas czytania ten pusty dymek jakoś wpadł mi w oko :P

No i na forum Kotori wspominano o str 125 - powinno być "odpowiedz" zamiast "odpowiedź".

Mangę jak najbardziej polecam jeżeli ktoś jeszcze się nie zapoznał. Naprawdę urocze shounen-ai :)
Obrazek

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » ndz sie 24, 2014 12:54 am

gg gonia pisze:nie ma też scen łóżkowych
generalnie shounen-ai = brak scen łóżkowych

Kupiłam tę mangę z sentymentu, bo pamiętam, że kiedyś bardzo mi się podobała. Teraz podoba mi się nieco mniej, ale wciąż zachwycam się kreską i okładkami - są prześliczne, jedne z najładniejszych na polskim rynku. Tylko te wielgachne szyje bohaterów. :lol:

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » ndz sie 24, 2014 7:09 am

ja mam jeden zarzut do tej mangi, obaj bohaterowie to klony, są identyczni, ciężko mi się to czytało, trudno ich rozróżnić z wyglądu i charakteru, narracja też jest tak prowadzona, że niełatwo się domyślić, który dymek czyim jest dialogiem... do teraz nie pamiętam ich imion, nie potrafię ich dopasować :mrgreen:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz sie 24, 2014 1:29 pm

Dahlia pisze:ja mam jeden zarzut do tej mangi, obaj bohaterowie to klony, są identyczni
Z tym się zgodzę. Jak im zakryć włosy to wyglądają tak samo. Przez pierwsze rozdziały mi to przeszkadzało ale potem jakoś nauczyłam się ich odróżniać (głównie po kolorze włosów :wink:).

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz sie 24, 2014 3:59 pm

ninna pisze: Naprawdę ładna opowieść o miłości. Z sympatycznymi bohaterami, bez dram i angstowania, taka "optymistyczna" i poprawiająca humor. I w ogóle nie przeszkadza mi, że obie strony związku to chłopcy :wink:.
Brzmi jak, wypisz-wymaluj, Dziewczyny. Aż mnie zachęciłaś, by przełamać mój strach przed zmniejszeniem narządu rozrodczego i przeczytać przy okazji :wink:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz sie 24, 2014 6:26 pm

Przesadzacie.Podczas czytania nie miałam z tym żadnego problemu.Bez trudu można ich rozpoznać.Jedynie w School Rumble nie mogłam rozpoznać niektórych bohaterek :x

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » wt sie 26, 2014 7:02 pm

Manga jest tak samo dobra, jak wtedy kiedy czytałam ją po raz pierwszy. Najsympatyczniejsza historia shounen-ai jaką kiedykolwiek miałam w łapkach.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt sie 26, 2014 7:55 pm

Sporo miłośników nie-BL polecało ten tytuł, więc jakiś czas temu postanowiłam przeczytać przynajmniej rozdział i ... tak mnie odrzucił, że przez kilka miesięcy nie mogłam ani patrzeć, ani słuchać o BL... a wcześniej (dzięki staraniom Dej) miałam raczej przychylny stosunek do tego gatunku. XD

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt sie 26, 2014 8:01 pm

A z jakiego powodu odzrucił?

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: ageha » śr sie 27, 2014 3:03 am

Też jestem ciekawa co dokładnie spowodowało tak gwałtowną reakcję.

Sama w polskie wydanie jeszcze się nie zaopatrzyłam, ale prędzej czy później na pewno kupię, mam sentyment do tej mangi :)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr sie 27, 2014 11:34 pm

Hmm... dobre pytanie. Myślę, że chodzi o całokształt i moje oczekiwania względem tego tytułu. Spodziewałam się czegoś lepszego/ciekawszego. Gdyby shoujo miało taką fabułę, to większość osób narzekałaby na to, że jest głupiutkie, a zachowania postaci nierealistyczne. XD Postacie bez ikry, pomysł na siedmiodniowy układ, który w normalnym życiu nie dość, że byłby z pewnością problematyczny ( emocje sprawiają, że bezkonfliktowe zrywanie przypomina autorską utopię) , ich zachowania ( nierealność samego początku ich związku... zwykły chłopak wycofałby się z tego układu w ciągu kilku sekund, a nie mówił "A co tam... zobaczę, jak będzie" XD ) i cała przedstawiona historia złożyły się na to, że nie dość, że mnie nie zainteresowało, to jeszcze odrzuciło od gatunku. XD
Chociaż muszę przyznać, że sama się zdziwiłam, że taki niepozorny tytuł może wywołać taką reakcję. Tym bardziej, że angielski szlifowałam na opowiadaniach SasuNaru, a z ich poziomem różnie było... XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości