Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: mammawhy » wt lut 12, 2019 1:06 pm

Ja słyszałem o tym we wrześniu na mfk, że jeszcze im trochę to zajmie, oby jak najszybciej poszło

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ame » pt lut 15, 2019 7:23 pm

A będzie prenumeratura tylko na 1 tom Spiczastych Kapeluszy? Bo tak dziwnie daliście tylko w pakiecie 1-4. :x Zdecydowałam przez edycję limitowaną, ale nie wezmę od razu wszystkich. Tylko 1 na spróbowanie, a potem się zobaczy.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ninna » pt lut 15, 2019 7:31 pm

Ame, przecież można kupić tylko pierwszy tom w edycji limitowanej. Sama wczoraj go zamówiłam ze względu na booklet :D.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ame » pt lut 15, 2019 7:34 pm

Serio,ninna, ? Nie widzę. https://mangastore.pl/prenumeraty-c-341.html Są tylko pakiety.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ame » pt lut 15, 2019 8:04 pm

Dzięki niksz, zauważyłam już, ale tak jakoś dziwnie zrobili. ;/

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt lut 15, 2019 8:44 pm

Tylko ten 1 tom w formie prenumeraty jest bez kosztów wysyłki, a prenumerata na 1-4 tomy ma wliczoną wysyłkę, więc kupując pojedynczo i tak cena byłaby podobna.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KubciO » pt lut 15, 2019 8:48 pm

niksz pisze:
pt lut 15, 2019 8:37 pm
że ten pojedynczy tom nie jest w formie prenumeraty
Jeden tom i prenumerata? Nie bardzo.
niksz pisze:
pt lut 15, 2019 8:37 pm
Ciekawe, czy jednak to zmienią czy jest to celowe i czy ten pierwszy tom "nie w prenumeracie" będzie się różnił jakimiś dodatkami (bo booklet ma w ofercie) :/
Raczej nie. Wydaje mi się, że zamawiając dany tomik w preorderze, otrzymamy te same dodatki, co w ramach prenumeraty.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ame » pt lut 15, 2019 8:58 pm

Kurczę błąd jest. Nie mogę się zalogować. Pokazuję się komunikat "Zostałeś pomyślnie zalogowany" i klikam na panel użytkownika czy na stanę główną i nic się nie dzieje. Ciągle jestem na stronie logowanie do sklepu. :evil:
KubciO pisze:
pt lut 15, 2019 8:48 pm
Jeden tom i prenumerata? Nie bardzo.
Niby jak nie? A jednotomówki? Yotsuubę też można było zamawiać pojedynczo.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KubciO » pt lut 15, 2019 9:05 pm

Ame, ale to chyba wtedy jest po prostu preorder. Prenumerujemy większą liczbę numerów/tomów.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ninna » pt lut 15, 2019 9:12 pm

Ej, bo już nie rozumiem. Może głupie pytanie ale czym się (w tym przypadku) różni pre-order od prenumeraty? Do tej pory sądziłam, że prenumerujemy coś co ma więcej tomów i że pojedynczych tomów tak się nie da. Nawet w google wpisałam zapytanie i też mi tak podpowiedziało.

Przepraszam za offtop.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Kilgore Trout » pt lut 15, 2019 9:37 pm

Ame, ja mam od pewnego czasu to samo. Myślałem, że to u mnie się coś z przeglądarką dzieje. :/
ninna, każda prenumerata jest pre-orderem, nie każdy pre-order jest prenumeratą. :) Prenumeraty obejmują pewien okres lub liczbę kolejnych publikacji. Pre-order to kupno produktu przed jego pojawieniem się na rynku. To tak po mojemu, nie googlowałem, więc może głupoty piszę. ;)
niksz, podejrzewam, że na yatta.pl chcieli rozdzielić zamówienia na pre-ordery i prenumeraty, ale się z tego wycofali. Wszystkie tomy SJG zamawiane przedpremierowo lądują w zakładce prenumerat. "Pre-ordery" to pusty odnośnik na ich stronie.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Mormicc » pt lut 15, 2019 9:47 pm

Analogicznie gry się preorderuje, a magazyny prenumeruje. :wink:
W Sklepie Waneko na jeden to jest przedpłata (czyli preorder), a na wiele prenunerata. Na Mangardenie są tylko preordery na pojedyncze tomy. I jak są dodatki do jakiegoś tomu to je dostaniesz z tym tomem, niezależnie od wybranej opcji, więc pewnie tu jest tak samo.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » pt lut 15, 2019 10:01 pm

Oooo <3 Wam też psuje się mangastore? A myślałam, że ja to jakiś dziwny wyjątek :lol: Spoko, mam ten błąd od ponad roku, jeśli nie dłużej i dalej mogę tam zamawiać. Zdradzę Wam mój sekret - wystarczy wyczyścić ciasteczka. I już. Działa. Tylko pamiętajcie, żeby zaraz po usunięciu zamówić, co chcecie, bo dzień później, za drugim wejściem na stronę, będziecie prawdopodobnie musieli powtórzyć tę czynność.

Te preordery na pojedyncze tomy są tańsze, bo są bez wliczonych kosztów wysyłki. Z wysyłką wyjdzie chyba taka sama cena, ale nie mogę sprawdzić, bo nie mogę się zalogować, a czyszczenie ciastek jest uciążliwe, bo mnie wylogowuje ze wszystkich stron, a ja to leniwy człowiek jestem. Przepraszam za to zdanie wielokrotnie złożone :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ociesek » pt lut 15, 2019 10:21 pm

Meliona, jest łatwiejszy sposób - wejdź na stronę w trybie incognito. Wtedy powinno być okej :)

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Kilgore Trout » pt lut 15, 2019 10:26 pm

Dzięki, Meliona. Zadziałało. Jakby co można czyścić ciasteczka tylko dla mangastore. :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » pt lut 15, 2019 10:29 pm

Dzięki za rady, są pomocne :D
Obrazek

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: maczek » sob lut 16, 2019 11:14 am

Witajcie. Widzę, że pojawiło się trochę rozkminek dotyczących naszego sklepiku mangastore.pl. Chętnie pomogę jakby co, bo to moje "dziecko" ;)

1. Jak już się to wyżej pojawiło, rozróżniamy podział na "preordery" (pojedyncze tomy) i "prenumeraty" (kilka tomów z serii).
Nie chodzi tylko o nazewnictwo, ale też o sposób sprzedaży.
- Prenumeraty mają tylko dwie formy wysyłki: list zwykły w cenie i polecony/biznes (w zależności od gabarytu) za dopłatą i wymagają przedpłaty,
- Preordery to zwyczajne oferty, tyle że z przyszłą datą dostępności i tym samym mają pełen wachlarz form dostawy (DPD, Poczta, Ruch, Inpost) jak i płatności (mogą być za pobraniem). Można je łączyć w zamówieniu z dostępnymi ofertami.

2. Co do problemu z logowaniem... Jeśli przy logowaniu nie pojawia się żaden komunikat, tylko sklep przerzuca na stronę główną, to znaczy, że hasło było prawidłowe. Taki objaw świadczy o problemie w komunikacji między przeglądarką internetową i naszą stroną. Przeglądarki standardowo zapisują fragmenty odwiedzanych stron w cache na komputerze klienta i dzięki temu przy kolejnych wizytach strona może zostać wyświetlona szybciej. Czasami jednak dane te mogą powodować nieprawidłowe ładowanie strony. W takiej sytuacji należy odświeżyć cache i cookies. Albo jak ktoś ma więcej przeglądarek w komputerze to odpalić jakąś inną :)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob lut 16, 2019 10:34 pm

Kilgore Trout pisze:
pt lut 15, 2019 10:26 pm
Dzięki, Meliona. Zadziałało. Jakby co można czyścić ciasteczka tylko dla mangastore. :D
Chrome miało ostatnio jakieś aktualizacje po których dla tuzina stron musiałam bawić się z cookies, to też mogło być winą.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Grey » pn lut 18, 2019 7:08 pm

Widzę, że gruuuubo po czasie się dowiedziałem <lol>
Progressive kupowałem od Yen Pressu i pomimo stosunkowo wysokich cen planowałem kupować dalej (pomimo tego że w przypadku zwykłego SAO zatrzymałem się w połowie Alicyzacji i nie chce mi się tego czytać xD ) więc myślę, że wezmę. Podobnie z artbookiem.

SAOP mocno gryzie się z oryginalnym SAO, stanowi de facto zupełnie osobną historię ale wyszło to nawet na plus. Mam od Yen Pressu bodajże 4 tomy i wszystkie czytałem z naprawdę wielką przyjemnością, ostatni również mimo iż otworzyłem go już w czasach gdy uznałem, że chyba odechciało mi się czytać LNek.
Więc polecam. Jeśli ogólnie lubicie SAO tylko z jakiegoś powodu główna seria Was znudziła, SAOP stanowi bardzo interesujące nowe otwarcie. Przyjemna rzecz :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ame » pt lut 22, 2019 3:27 pm

Kiedy dodacie prenumeratę na kolejne tomy Yotsuby?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości