Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » ndz wrz 09, 2018 9:38 pm

Chyba Kotori zapomniało o zapowiedzi. Też bym nie pamiętała, gdyby nie post Fani :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Mormicc » ndz wrz 09, 2018 11:18 pm

Mają jeszcze około pół godziny, może zdążą xD
Pewnie jakieś kwestie licencyjne im się przesuneły, wiadomo jak to z japończykami jest
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Kuroneko » wt wrz 11, 2018 3:48 pm

Z aska:
Co z zapowiedzią seinena?
about 1 hour ago
[L] Pracujemy nad tym. Za niedługą chwilę powinno pojawić się ogłoszenie :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Matii » wt wrz 11, 2018 4:42 pm

Niedługą chwilę? Czyli jeszcze dziś jak dobrze myślę ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: SallyCzarownica » wt wrz 11, 2018 5:09 pm

Yoneda Kou znana jest z tego, że potrafi świetnie wykreować postacie oraz linię fabularną w swoich komiksach. Do tej pory jej ulubionym gatunkiem było boys love, ale tym razem wydamy jej pierwszego seinena, kryminał „Op: Yoake Itaru no Iro no Nai Hibi„. Dzięki temu szersze grono czytelników będzie miało okazję poznać twórczość tej niezwykłej autorki.

Szczegóły wydania polskiego:

tytuł roboczy: „Bezbarwne dni Itaru Yoake”
format: 130 x 182 mm
okładka: miękka ze skrzydełkami
gatunek: dramat, okruchy życia, kryminał, tajemnica
cena okładkowa: 22,90 zł
liczba tomów: 1+
termin wydania: tom 1 – listopad 2018

-------------------

Itaru Yoake ma trzydzieści osiem lat i jest po rozwodzie. Pracuje jako detektyw na zlecenia firm ubezpieczeniowych. W trakcie prowadzenia jednej ze spraw pod jego opiekę trafia chłopak imieniem Kuro, który od samego początku okazuje wobec Yoake jawną niechęć. Zmaganie się z humorami bojowo nastawionego nastolatka w chwili, gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, jest dla detektywa najgorszym z możliwych scenariuszy. Dopiero pewne słowa wypowiedziane przez Kuro spowodują, że dochodzenie ruszy z miejsca, a wydarzenia nabiorą rozpędu.
► Pokaż Spoiler

Jestem bardzo zainteresowana. Yoneda to jedna z moich ulubionych autorek. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » wt wrz 11, 2018 5:13 pm

No i fajno. A myślałam, że to będzie jednotomówka.
Jestem prosty człowiek, widzę nazwisko Yonedy Kou na okładce, to kupuję. Złamane skrzydła to najlepsze yaoi, jakie istnieje :D A reszta jej prac jest bardzo spoko, chociaż zapominam fabułę tych jej jednotomówek na miesiąc po tym, jak je przeczytam. Są tego zalety - zawsze mogę je czytać na świeżo. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KubciO » wt wrz 11, 2018 5:45 pm

Ja akurat z autorką nie miałem do czynienia wcześniej. Nie wiem, czy się skuszę na tego seinena. Nie mówię, że nie, ale muszę się zastanowić. Do premiery jeszcze trochę czasu.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Matii » wt wrz 11, 2018 5:48 pm

KubciO pisze:
wt wrz 11, 2018 5:45 pm
Ja akurat z autorką nie miałem do czynienia wcześniej. Nie wiem, czy się skuszę na tego seinena. Nie mówię, że nie, ale muszę się zastanowić. Do premiery jeszcze trochę czasu.
Mam dokładnie takie samo podejście. Możliwe że poczekam też na pierwsze opinie na forum i wtedy zdecyduje.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Cavaliere » wt wrz 11, 2018 6:05 pm

Kurcze, szkoda, że ni dla mnie. Wciąż czekam na jakieś nowe LN od nich. (Licze na Rokka no Yuusha w sercu ^^)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 11, 2018 6:10 pm

Autorka yaoi + opis... mam wrażenie, że ta historia zmierza ku jednemu. Na razie mnie to stopuje. Poczekam na więcej tomów i jakieś opinie.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: pittegawll » wt wrz 11, 2018 7:37 pm

Też chyba nie dla mnie. Może kiedyś jak wyjdzie więcej tomów, ale obecnie nie jestem zainteresowany.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: miaka88 » wt wrz 11, 2018 8:59 pm

Mam inne tytuły tej autorki więc i ten tytuł do mnie przyjdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Fani » wt wrz 11, 2018 9:15 pm

Aha, czyli jednotomówka z statusem ongoing od pani rysującej BL. Powiedzieć, że jestem sceptyczny to mało. Opis brzmi jakby w każdej chwili autorka mogła zrobić z tego yaoi. Dziękuję, postoję.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » wt wrz 11, 2018 9:37 pm

Nieee, nie spodziewam się, by wyszło z tego yaoi. Ten młodszy jest no... za młody, a pani Yoneda chyba nie rysuje shoty (chyba, bo jej dj nie znam).

Zajrzałam do skanów i niestety do gatunków trzeba dopisać "fantasy", bo panowie posiadają supermoce.
Jeden od kilku lat nie czuje żadnego bólu, a drugi widzi emocje ludzi w postaci kolorów na ich twarzach xD Oczywiście moc tego drugiego nie działa na tego pierwszego ;) Ech. Tak czy siak kupię, bo prace tej autorki poniżej pewnego akceptowalnego poziomu nie schodzą.
Szkoda, że główny bohater wygląda jak starszy Doumeki (bohater Złamanych skrzydeł) z nieco dłuższymi, potarganymi włosami :x A nie, przepraszam, po przyjrzeniu się dostrzegam różnicę w ich wyglądach - detektyw ma pieprzyk na brodzie, a Doumeki nie.

Edit: Trzeci tom Viva la fifa nie wyjdzie nakładem Kotori, autorka zbiera na selfpub
► Pokaż Spoiler
https://tictail.com/kapitanllp/vivalafifa3
Obrazek

Awatar użytkownika
Miwa_
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 16, 2018 5:28 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Miwa_ » śr wrz 12, 2018 9:44 am

Meliona pisze:
wt wrz 11, 2018 9:37 pm
Zajrzałam do skanów i niestety do gatunków trzeba dopisać "fantasy", bo panowie posiadają supermoce.
Jeden od kilku lat nie czuje żadnego bólu, a drugi widzi emocje ludzi w postaci kolorów na ich twarzach xD
Czemu od razu fantasy? Przecież synestezja, którą ma chłopak, może i rzadko występuje, ale jest normalną choroba. Co prawda częściej spotyka się odmiany z widzeniem kolorów wokół liter czy podczas słyszenia muzyki, ale jest zanotowany przynajmniej jeden przypadek osoby, która przypisywała emocjom kolory oraz widziała kolorowe "aury" wokół ludzi (dla zainteresowanych polecam poczytać o pacjencie TK). Co prawda przypadek u Yonedy jest trochę wyolbrzymiony, ale chyba można jej to wybaczyć :)

I to samo tyczy się nieodczuwania bólu u drugiego bohatera. Zazwyczaj jest to choroba genetyczna, ale zdarzają się przypadki niewrażliwości na ból po uszkodzeniu nerwów czuciowych. Tak więc do fantasy bym tego od razu nie zaliczała :wink:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » śr wrz 12, 2018 10:02 am

Tjaaa, to jest magia tylko wyjaśniona tym, że "no, panie, ale tak może być i w realu!". Czego muszę przyznać, że nienawidzę :P Wolę, gdy supermoce są uznawane za supermoce w fabule.
I nie wierzę, że istnieją ludzie, którzy widzą kolory ludzkich emocji i wiedzą dokładnie czy ktoś kłamie, czy nie :P Chyba że jest spokrewniony z Kłamliwą Kotką :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ninna » śr wrz 12, 2018 2:48 pm

Zapowiedź w ogóle mnie nie przekonała.
Alexandrus888 pisze:
wt wrz 11, 2018 6:10 pm
Autorka yaoi + opis... mam wrażenie, że ta historia zmierza ku jednemu.
Też o tym pomyślałam. Nie mam nic przeciwko boys love ale jednak kupując kryminał, chcę mieć kryminał. Bez "dodatków".
Fani pisze:
wt wrz 11, 2018 9:15 pm
Aha, czyli jednotomówka z statusem ongoing
To też nie zachęca do zakupu. Wyjdzie jeden tom i potem nie wiadomo ile czekania na kolejny. Mam bodajże dwie takie serie ("Historia o Miłości" i kontynuacja "Ciepła Słońca") i jednak jest to uciążliwe. Nawet pomimo tego, że te serie są słabe (bo chcę przeczytać drugie tomy by podjąć decyzję, czy to porzucić).

Ja jestem na nie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Angu » śr wrz 12, 2018 3:39 pm

E tam, narzekacie imo :p "rysowała tylko gejozę, to zapewne w seinenie będą geje"!
Wielu artystów próbuje sił w różnych gatunkach.

Opis brzmi ciekawie, ale kupię jak będzie wiadoma ilość tomów, albo jak wyjdzie całość... Nie lubię pchać się w tak krótkie, niezakończone mangi.
Obrazek

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KortezProPlayer » śr wrz 12, 2018 3:51 pm

Nie dla mnie, czekam, aż wydadzą light novele bardziej wpadającą w mój gust... Khe...! Konosuba...! Khe...! Mondaiji...! Khe...! (Ach, ten kaszel...) 8-)
Ostatnio zmieniony czw wrz 13, 2018 10:19 pm przez KortezProPlayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: SallyCzarownica » śr wrz 12, 2018 3:56 pm

ninna pisze:
śr wrz 12, 2018 2:48 pm
Alexandrus888 pisze: ↑11 wrz 2018, 17:10
Autorka yaoi + opis... mam wrażenie, że ta historia zmierza ku jednemu.
Też o tym pomyślałam. Nie mam nic przeciwko boys love ale jednak kupując kryminał, chcę mieć kryminał. Bez "dodatków".
Nawet gdyby chciała zrobić z tego BL, to raczej by nie mogła. W końcu obowiązuje ją jakąś umowa z wydawcą. Zobowiązała się do zrobienia seinena, tworzy dla konkretnego magazynu. Nie może sobie ot tak zmienić gatunku.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości