Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: maczek » czw paź 26, 2017 8:45 am

Fani pisze:
śr paź 25, 2017 7:33 pm
Ale co się dzieje z Kotori? Prawie koniec miesiąca, a oni ani rozpiski nie pokazali, ani żadnych okładek. Informacji o wydaniach też brak :?. Trochę się niepokoję. Cały plan na październik leży odłogiem :? (czekam na KTG i Drrr).
Nic złego się u nas nie dzieje. Po prostu pora powiększyć zespół bo się nie wyrabiamy z pracą. Niestety przez to też kuleją aktualizacje na stronie wydawnictwa i FB - to biorę na klatę, bo akurat najczęściej ja to robię.
Co do nowości to SAO #16 będzie w terminie, kilka dni może się spóźnić Kształt twojego głosu #3 (jest w drukarni). Niestety DRRR zanotuje sporą obsuwę (dlatego w sklepiku nawet nie mamy jeszcze preorderów) :(

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Fani » czw paź 26, 2017 1:23 pm

maczek, dzięki za wyjaśnienia. Szkoda Drrr :( , ale mówi się trudno. Będziecie jeszcze aktualizować zapowiedzi na ten rok?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Łukasz.T » czw paź 26, 2017 5:27 pm

maczek pisze:
czw paź 26, 2017 8:45 am
Co do nowości to SAO #16 będzie w terminie
No to dobrze.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Kilgore Trout » czw paź 26, 2017 6:37 pm

O Rycerzach Sidonii ani słowa, a spodziewałem się wysyłki na początku listopada. :( Szkoda, że znowu największa obsuwa z DRR i (zapewne) RS.
Tak czy inaczej, powodzenia w pracy nad tomikami. :)

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: pittegawll » sob paź 28, 2017 7:08 pm

Dobrze, że przynajmniej Kotori wie że ma za mało rąk do pracy i trzeba więcej ludzi, aby stabilnie ogarniać plan. Mam tylko nadzieję, że to przełoży się na realne zatrudnienie kogoś. Na Rycerzy Sidonii nastawiam się raczej na koniec listopada. Nie wiem jaka jest sytuacja aktualnie w JPF, ale jakieś pół roku temu ktoś powiedział, że wcale nie chcą więcej wydawać i nie potrzebują więcej ludzi. To chyba jednak już niezbyt aktualna teza. Ciężko uwierzyć, że opóźnienia powstają tylko z powodu strony japońskiej czy drukarni. Mam nadzieję, że to się u wszystkich wydawnictw jakoś wyrówna po nowym roku. Zrobienie paczki na Gildii to ostatnio loteria i ciągłe rozdzielanie zamówień, albo czekanie 2 tygodnie na opóźnione mangi. Kotori ma jednak przy swojej ofercie niestety wyjątkowego pecha.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Skolopendrokot » ndz paź 29, 2017 9:10 am

Mnie również cieszy ta szczerość i mam nadzieję, że zostanie zatrudniony ktoś dobry, kto skończy z przekonaniem, że mangi w Polsce mają słabą redakcję i korektę, bo nie są traktowane tak poważnie jak książki (a taką opinię kiedyś usłyszałam).

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Naama » ndz paź 29, 2017 5:21 pm

maczek pisze:
czw paź 26, 2017 8:45 am
Niestety DRRR zanotuje sporą obsuwę (dlatego w sklepiku nawet nie mamy jeszcze preorderów)
Też czekam na DRRR i cały czas składam wielkie podziękowanie za ten tytuł :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 02, 2017 5:38 pm

Wie ktoś może, o ew. premierze Kształtu twojego głosu #3 (Koe no Katachi). Powinien ukazać się w październiku, a tu dalej cisza, a tomik blokuje mi wysyłkę :cry:

"Niestety data premiery tego tytułu opóźnia się - w chwili obecnej wydawca nie podał nowej daty premiery, jak tylko to się stanie zaktualizujemy dane produktu"

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Fani » czw lis 02, 2017 5:43 pm

Itachi Uchiha, znam ten ból. Też dostałem maila od gildii w tej sprawie. Co do daty premiery KTG to na asku znalazłem:
Czy w tym wyjdzie planowo 7 tom Sidonii, 3 tom Kształtu twojego głosu i 6 tom Durarary? Robię większe zamówienie i nie wiem czy ryzykować z kupnem tych tytułów…

[M] Kształt twojego głosu #3 powinien być do 10 listopada, Sidonia #7 dopiero w drugiej połowie listopada. Niestety Durarara #8 będzie miała mocną obsuwę.
Niektóre sklepy internetowe dodają nasze nowości wcześniej niż my w naszym sklepiku mangastore.pl. Zasada jest taka, że jeśli czegoś nie ma w naszym sklepiku, to znaczy, że data premiery nie jest jeszcze określona i taki tytuł może Wam wstrzymywać zamówienie. Sprawdzajcie daty w naszym sklepiku - to najpewniejsze źródło.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 02, 2017 6:23 pm

Fani, dzięki za info, cóż, skoro ma pojawić się do 10 listopada, jakoś tę zwłokę przeboleje. :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Fani » czw lis 09, 2017 12:56 pm

Z aska:
Dacię rade wydać Fate w listopadzie i PG w grudniu zgodnie z planem? Czy trzeba nastawić się na poślizgi :|

[L] F/Z czeka właściwie na akcept okładki i druk. Do połowy przyszłego tygodnia będzie gotowy do druku Overlord (ale również czeka na akcept okładki). DRRR kończy drugą redakcję (tu mieliśmy gigantyczny poślizg z powodów technicznych), a zaraz po niej bierzemy się za redakcję PG. Przy tym ostatnim tytule - z racji grudnia i jego specyficznego "klimatu" (święta, dni wolne, drukarnia nie pracuje albo ma masę innych zleceń) - może nastąpić przesunięcie. Na razie jednak liczymy na to, że mimo wszystko uda nam się wydać PG w terminie.
Nastawiam się na PG w nowym roku i trzymam kciuki za Drrr.
a zapowiedzi nie gejowe?

[L] Dostaliśmy właśnie draft na shojkę. Ale o tym, co to dokładnie za tytuł, napiszemy, jak już dostaniemy do ręki papiery.
Narzekanie na brak shoujo chyba daje jakieś efekty. Czekam z nadziejami na fajny tytuł :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: DarkNighty » czw lis 09, 2017 1:04 pm

Fani pisze:
czw lis 09, 2017 12:56 pm
a zapowiedzi nie gejowe?

[L] Dostaliśmy właśnie draft na shojkę. Ale o tym, co to dokładnie za tytuł, napiszemy, jak już dostaniemy do ręki papiery.
Narzekanie na brak shoujo chyba daje jakieś efekty. Czekam z nadziejami na fajny tytuł :)
Cieszę się na myśl o szojce. Szkoda tylko, że to pewnie coś krótkiego :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Łukasz.T » czw lis 09, 2017 1:34 pm

Tak samo nastawiam się na PG w nowym roku :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » czw lis 09, 2017 1:47 pm

nie gejowe zapowiedzi Kotori bardzo dotąd do mnie trafiały. Liczę na kolejny strzał w 10 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Angu » czw lis 09, 2017 1:54 pm

Zastanawiam się czy nowa shojka też będzie z około yaoicowych klimatów skoro Kotori wcześniej nie chciało ich wydawać. :P
Może fudanshi? https://www.mangaupdates.com/series.html?id=122178
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » czw lis 09, 2017 1:57 pm

Fudanshi byłabym zainteresowana, ale ten tytuł w żaden sposób jest "nie gejowy", także raczej odpada.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Skolopendrokot » czw lis 30, 2017 6:58 pm

maczek, w jaki sposób można się z Wami skontaktować? Napisałam jakiś czas temu w ważnej sprawie i do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: pittegawll » pn gru 04, 2017 4:36 pm

Kotori mogłoby coś zrobić z tą swoją stroną. Nie chodzi mi tu o wygląd, ale jakieś w miarę regularne aktualizacje zapowiedzi i wydanych tytułów. Nic tam się nie zgadza. Nie chcę marudzić, ale jak się ma takie duże opóźnienia, to przynajmniej na stronie to powinno być widoczne. Nie dziwi potem fakt, że w komentarzach ludzie pytają o tomik, który wyszedł ale nikt od 2 miesięcy nie wrzucił grafiki. Aż tak źle z czasem i zatrudnieniem w Kotori? Wiem, że newsy są na fb i jest strona sklepu, ale mnie takie braki nieco irytują. Taki głupi pedantyzm. I czekam na nową shojkę. Chcę już kupić ;) Kiedy jakieś zapowiedzi?

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Skolopendrokot » pn gru 04, 2017 5:06 pm

Mnie bardziej martwi fakt, że ponad tydzień temu wysłałam im ważnego maila i do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi. Miałam nadzieję, że po napisaniu na forum ktoś zainterweniuje w mojej sprawie, ale widzę, że jednak nie. :(

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KubciO » śr gru 06, 2017 8:03 pm

Ze strony wydawnictwa:
Pierwszy tom naszej nowej light novel Fate/Zero jest już w drukarni. Premiera powinna mieć miejsce zgodnie z datą jaką od kilku miesięcy podajemy w naszym sklepiku mangastore.pl, czyli 18 grudnia.
W niektórych sklepach komiksowych i w Empiku powinniście książkę znaleźć dosłownie przed samym Bożym Narodzeniem.
► Pokaż Spoiler
:)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości