Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: GreX » pt cze 21, 2019 8:55 pm

Co tu dużo pisać. Biorę :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KubciO » pt cze 21, 2019 8:55 pm

Miaka88, ten sam - 14,5 x 20,5 cm.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Łukasz.T » pt cze 21, 2019 11:09 pm

Świetnie! Oczywiście biorę twardą :twisted:

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: pittegawll » pt cze 21, 2019 11:48 pm

Kolejny świetny tytuł zawitał na nasz ryneczek Lidla :D Gratulacje dla Kotori, że trzymają poziom. U mnie chyba miękka wystarczy.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: amsterdream » pt cze 21, 2019 11:56 pm

Czytałem Osiedle promieniste, Solanina i Dziewczynę znad morza i żadna z tych mang mi się nie podobała. Jakoś twórczość Asano zupełnie do mnie nie trafia.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: DarkNighty » sob cze 22, 2019 3:26 am

amsterdream pisze:
pt cze 21, 2019 11:56 pm
Czytałem Osiedle promieniste, Solanina i Dziewczynę znad morza i żadna z tych mang mi się nie podobała. Jakoś twórczość Asano zupełnie do mnie nie trafia.
+1
Mam podobnie.

Może ktoś mógłby się odnieść jak Punpun ma się do innych wyżej wymienionych tytułów? Mi też Solanin i Dziewczyna znad morza nie przypadły do gustu, więc obawiam się, że tak samo byłoby z Punpunem.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Thoreline » sob cze 22, 2019 7:25 am

Przejrzałam Punpuna i mnie w nim nic nie zaciekawiło.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ajsza » sob cze 22, 2019 10:27 am

Mi się Solanin bardzo podobał, pozostałe jego tytuły już znacznie mniej. Punpuna kiedyś próbowałam, ale mi nie podszedł, więc pas.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ramsey Ka » sob cze 22, 2019 10:41 am

I stało się, w końcu kupię coś od Kotori :D Biorę w twardej, fajnie by było jakby przy prenumeracie całej serii był jakiś rabat. Cieszy też fakt że Hanami tego nie wyda i będą mogli zaserwować jakaś inna perełkę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Angu » sob cze 22, 2019 10:58 am

Ramsey Ka pisze:
sob cze 22, 2019 10:41 am
Cieszy też fakt że Hanami tego nie wyda i będą mogli zaserwować jakaś inna perełkę
Też sobie rano pomyślałam, że dobrze, że Hanami tego nie wyda, ale to dlatego, że ich wydania czasem pozostawiają wiele do życzenia. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: miaka88 » sob cze 22, 2019 11:00 am

Osiedle, Solanin czy Dziewczyna średnio mi się podobało ale Punpun bardzo! Chyba przez ten absurdalizm i zestawienie rodziny punpuna (rysunki i charakter) z resztą społeczeństwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ninna » sob cze 22, 2019 1:35 pm

Uwielbiam Punpuna i zapowiedź bardzo cieszy. Jednak mam już całość po angielsku na półce więc daruję sobie polskie wydanie. Ale jak ktoś nie ma to jak najbardziej polecam. Chociaż pierwszy tom, bo to jednak dość specyficzna rzecz.

Jak się ma Punpun do innych mang Asano? Moim zdaniem we wszystkich jego tytułach, które czytałam, można znaleźć wspólny mianownik: wszechobecny surrealizm, taka "psychodelia". Wszędzie to było, nawet w dość "zwyczajnym" (jak na Asano :wink:) "Solaninie". W "Punpunie" jest tego pełno. Wystarczy spojrzeć na sposób przedstawienia głównego bohatera i jego rodziny - najbardziej oczywisty przykład, żeby nie spoilerować.
Ponadto autor nie stroni od tematów trudnych, co może niektórych zniechęcić (jak było chociażby z "Dziewczyną znad morza"). Chyba każda z postaci jest w jakiś sposób "skrzywiona" przez życie, nie wszyscy dają się lubić. Mamy też trochę scen seksu.

Ja w tej psychodelii i "ciężarze" historii Asano zakochałam się od razu. Ale nie są to komiksy dla każdego.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: ociesek » ndz cze 23, 2019 8:11 am

Mam całość po angielsku i tamta wersja ma większy format, więc raczej nie będę dublował, ale jak najbardziej na plus!

Hairen
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Hairen » ndz cze 23, 2019 9:17 am

Wyjaśni ktoś, co tak dobrego jest w Punpunie? Przeczytałem pierwsze 2 tomy i w ogóle "nie czuję" tej mangi.

Cieszę się bardzo, że ów komiks wyda Kotori, bo znając życie u Hanami czekalibyśmy pięć lat na kolejne tomy, w dodatku specjalnie nie gustuję w niedopieszczonych tłumaczeniowo i drogich edycjach tego wydawnictwa.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Kocurzyca » ndz cze 23, 2019 11:08 am

Mi ta manga się wcale nie podobała, męczyłam ją niemiłosiernie. Wcale nie uważałam tego, co przedstawiał autor za jakąkolwiek psychodelię i sama fabuła w wielu miejscach była jakaś taka chaotycznie poprowadzona. Więc ja odpadam. Pewnie nawet jakbym dostała za darmo to był odsprzedała bo jakoś nie mam ochoty wracać do tego tytułu <D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Kuroneko » ndz cze 23, 2019 12:10 pm

Wreszcie Kotori zaktualizowało swój plan wydawniczy i mamy w lipcu Zakochanego Tyrana 11, a we wrześniu Złamane Skrzydła 5 oraz Finder 9. Mam nadzieję, że dostaniemy booklet do Findera :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Akiho » ndz cze 23, 2019 12:55 pm

Nic dla mnie, i zaliczam się do grona osób którym po prostu ten tytuł nie leżał i porzuciłam w pewnym momencie męcząc się po prostu. Cieszę się jednak ze szczęścia innych, bo wiem że sporo tutaj osób chciało ten tytuł. Wydanie 2 w 1 jak najbardziej na plus jak i w dwóch oprawach do wyboru. Pozostaje mi póki co czekać na kolejne zapowiedzi, zwłaszcza że nie są przewidywalne ;)
Obrazek

exhz
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: exhz » ndz cze 23, 2019 2:59 pm

W końcu! Dziękuję Kotori. Fajnie, że dwa tomy w jednym, w dodatku z twardą okładką. Wiadomo, cena dość spora, ale warto.
Hairen pisze:
ndz cze 23, 2019 9:17 am
Wyjaśni ktoś, co tak dobrego jest w Punpunie? Przeczytałem pierwsze 2 tomy i w ogóle "nie czuję" tej mangi..
Mnie niemal od samego początku się podobało. Niesamowite postacie, ich sposób bycia, rozwój i historie, pokazanie jaki człowiek jest naprawdę (czasem trochę za bardzo), w dodatku fajnie obserwowało się dorastanie Punpuna i jego zderzenia z rzeczywistością.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ginny » ndz cze 23, 2019 3:55 pm

Tak patrzę na ten plan wydawniczy i widzę, że wychodzi w czerwcu 7 tom Ku Twej Wieczności, a kolejny w sierpniu, czy nawet wrześniu już nie (chyba, że coś źle patrzę). Dogoniliśmy już Japonię tym tomem? Choć z tego co znalazłam, wyszło już 10 tomów.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » ndz cze 23, 2019 4:09 pm

Ginny pisze:
ndz cze 23, 2019 3:55 pm
Tak patrzę na ten plan wydawniczy i widzę, że wychodzi w czerwcu 7 tom Ku Twej Wieczności, a kolejny w sierpniu, czy nawet wrześniu już nie (chyba, że coś źle patrzę). Dogoniliśmy już Japonię tym tomem? Choć z tego co znalazłam, wyszło już 10 tomów.
Też się nad tym zastanawiam, dlaczego nie ma 8 tomu Ku twej wieczności w planach. Teoretycznie powinien być w sierpniu, ale jak spojrzałam na plan jeszcze przed zaktualizowaniem, to myślałam, że pojawi się we wrześniu, ale również go nie ma. Dziwne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości