Seven Days

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
12
57%
Może
0
Brak głosów
Nie
9
43%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seven Days

Post autor: Tallulah » śr mar 21, 2012 5:33 pm

Obrazek

Autorzy: Takarai Rihito (rysunki) & Tachibana Venio (scenariusz)
Wydawca: Taiyo Tosho (jap), June (eng)
Ilość tomów: 2 (zakończona)
Gatunki: shounen-ai, okruchy życia
Opis: Pewnego poniedziałkowego poranka, przy szkolnej bramie, Yuzuru Shino spotyka swojego młodszego kolegę z koła łuczniczego - Seryou Toji’ego. Seryou, który jest niezwykle popularny wśród dziewcząt, ma nietypowy zwyczaj umawiania się z każdym, kto jako pierwszy poprosi go o chodzenie na początku tygodnia, by potem pod koniec tygodnia niemiłosiernie tę osobę rzucić. Plotki głoszą, że to może być ktokolwiek, a Seryou mimo to przez ten tydzień będzie tej osobie niezwykle oddany. „Kimkolwiek” może stać się również Yuzuru Shino, który z ciekawości aby sprawdzić, czy pogłoski są prawdziwe prosi chłopaka o chodzenie. Nie mając oczywiście w planach bawić się w jakiś poważniejszy związek…

Niezwykle udane, delikatne shounen-ai, które uniknęło schematyczności. Tzw. "scen" oczywiście brak. Bardzo ładna kreska oraz cudna, lekka i romantyczna historia. Tomy tylko dwa, w dodatku ma duże szanse się sprzedać (w USA pierwszy tom jest już doszczętnie wyprzedany - jego kupno aktualnie graniczy z cudem).
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 10:55 am przez Tallulah, łącznie zmieniany 1 raz.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr mar 21, 2012 6:05 pm

Waneko nie jest zainteresowane tym gatunkiem.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » śr mar 21, 2012 6:09 pm

Serio? A Yami no Matsuei?
Pozwól, że zaczekam na wypowiedź kogoś z wydawnictwa w tej kwestii :roll:

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr mar 21, 2012 6:21 pm

Kocham ten tytuł, niestety na pierwszy tom się nie załapałam (a koleżanka ma i nie chce odsprzedać, grrr >.<), drugi w sumie i tam zamawiam ang., ale po pl tez bym kupiła i chyba dała na mszę dziękczynną.
Piękne, krótkie, wzruszające, zapadające w pamięci.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr mar 21, 2012 6:23 pm

Tallulah pisze:Serio? A Yami no Matsuei?
Pozwól, że zaczekam na wypowiedź kogoś z wydawnictwa w tej kwestii :roll:
Nowa jesteś, poczytaj forum.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » śr mar 21, 2012 6:28 pm

Quithe pisze:
Tallulah pisze:Serio? A Yami no Matsuei?
Pozwól, że zaczekam na wypowiedź kogoś z wydawnictwa w tej kwestii :roll:
Nowa jesteś, poczytaj forum.
Przeczytałam mnóstwo wątków - konto mam od dziś, ale forum śledzę od dłuższego czasu. Jakoś, oprócz wylewającej się niechęci ze strony męskiej części forum, nigdzie nie zauważyłam, aby wydawnictwo zabroniło podawania tytułów z tego gatunku. Ba, inne, podobne tematyką propozycje również znajdują się w tym dziale i nie zawierają podobnych uwag.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr mar 21, 2012 6:36 pm

A czy napisałem, że ktoś broni podawać propozycje?
wataken któregoś razu napisał, że yaoicami nie są zainteresowani, obstawiam, że chłopięce miłostki też się do tego zaliczają. A na konkretną odpowiedź możesz czekać, ale rzadko przy danym tytule się pojawiają.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » śr mar 21, 2012 6:45 pm

Twoje poprzednie posty na to wskazywały.
Spoko, nie liczę za bardzo na reakcję - chciałam podać propozycję to podałam.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr mar 21, 2012 6:48 pm

Nowa jesteś, to Cię poinformowałem. Wróżką nie jestem, żeby wiedzieć, od kiedy przeglądasz forum z ukrycia. I nie, posty na to nie wskazują, dokonałaś nadinterpretacji, bo treści Ci się nie spodobała :)

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » śr mar 21, 2012 6:56 pm

Tallulah pisze: Jakoś, oprócz wylewającej się niechęci ze strony męskiej części forum,
Tak, bo wszyscy faceci są źli, głupi (chyba, że lubią się trzymać za *ekhem*).

Co do pozycji, osobiście nie jestem zainteresowany. Wydawnictwo też nigdy nie wykazywało zainteresowania tego typu pozycjami.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » śr mar 21, 2012 7:05 pm

Quithe pisze:Nowa jesteś, to Cię poinformowałem. Wróżką nie jestem, żeby wiedzieć, od kiedy przeglądasz forum z ukrycia. I nie, posty na to nie wskazują, dokonałaś nadinterpretacji, bo treści Ci się nie spodobała :)
W takim razie dziw bierze, że podobnych uwag zabrakło przy innych tematach z tytułami z gatunku shounen-ai [;
A tak całkiem poważnie - fajnie, że chciałeś mnie uprzedzić, ale wychodzę z założenia, że próbować (proponować) zawsze trzeba (jednocześnie mając pełną świadomość tego, że szanse są marne), toteż Twój pierwszy post wydał mi się po prostu zbędny. No ale kwestię tego i jasnowidzenia mamy już za sobą.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr mar 21, 2012 8:09 pm

Takie gatunki wydają mi się na maxa zboczone :P Ale wiem, że miłośniczek shonen-ai, yaoi jest wiele... Ja jestem na nie.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr mar 21, 2012 8:16 pm

Hmm..., czemu nie? Opis zachęcający, w dodatku niedługa seria :) Oczywiście, że na tak :P

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » śr mar 21, 2012 8:37 pm

Sayuki78 pisze:Hmm..., czemu nie? Opis zachęcający, w dodatku niedługa seria :) Oczywiście, że na tak :P
jak wyżej :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr mar 21, 2012 8:40 pm

Nadzieja fanek pocierania dwóch mieczy umiera ostatnia :mrgreen:

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr mar 21, 2012 8:57 pm

Quithe pisze:Nadzieja fanek pocierania dwóch mieczy umiera ostatnia :mrgreen:
Żebyś się nie zdziwił ;)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr mar 21, 2012 9:10 pm

Takie pozycje się nie sprzedają, dlatego nigdy nie będą wydawane.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr mar 21, 2012 9:13 pm

Przepraszam bardzo, ale skąd to wiesz?

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr mar 21, 2012 9:15 pm

Jakoś nie widzę wysypu tego typu pozycji u nas, więc to chyba oczywiste.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr mar 21, 2012 9:22 pm

Ja nie widzę wysypu JAKICHKOLWIEK tytułów, w porównaniu z tym co jest za granicą. Poza tym, najwyraźniej żadne wydawnictwo nie chce dać temu gatunkowi szansy (o Omikami nie mówię, bo nie wydało żadnego tytułu BL, jak na razie). Choć obiło mi się o uszy, że te dwie jednotomówki shounen-ai od StudiaJG schodziły lepiej niż przewidywano.

Zablokowany

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości