Seven Days

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
12
57%
Może
0
Brak głosów
Nie
9
43%
 
Liczba głosów: 21

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr mar 21, 2012 9:34 pm

Jak na wielkość naszego rynku mangowe to 3-4 nowe pozycje w przeciągu pół roku to już jest wysyp.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr mar 21, 2012 10:09 pm

Quithe pisze:A czy napisałem, że ktoś broni podawać propozycje?
Nie, ale świadomość, że pewne typy komentarzy skutecznie wzbudzają w chętnych odruch wymiotny i niechęć wszelaką trochę pomaga, nie? :P

Musiał mi umknąć koment waneko, w którym mowa, że jednak nie, po tym jak wcześniej kazali sobie podać propozycje (yaoi wars, anyone?). Oh, well.
OgóreKiszony pisze:Jak na wielkość naszego rynku mangowe to 3-4 nowe pozycje w przeciągu pół roku to już jest wysyp.
Po czym nie bedzie nowości przez następne półtora :P
OgóreKiszony pisze:Jakoś nie widzę wysypu tego typu pozycji u nas, więc to chyba oczywiste.
Wonder why xP

Milczeć jednak będę, bo mi się już to wszystko przejadło i mam po dziurki w nosie debat na ten temat. Enyłej, sam tytuł jest lekki, łatwy i przyjemny, także podpieram.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » śr mar 21, 2012 10:44 pm

baka-oni-ri pisze:yaoi wars, anyone?
Taaaak, najwięcej do gadania zawsze mają homofoby i anty-fani z "prawdziwego zdarzenia", którzy nigdy na oczy żadnego yaoi nie widzieli, ale jak usłyszą o dwóch miziających się facetach to zaraz pierwsi do rzucania obelg. :roll:

Sam tytuł bardzo mi się podoba. Kreska śliczna i delikatna, a sama fabuła niby nic, ale bardzo przyjemnie się czytało. Lubię takie romanse. Oczywiście bardzo chętnie bym kupiła, bo niestety nie zdążyłam kupić pierwszego tomiku od DMP, a drugiego tomu nie opłaca się nabywać bez jedynki.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr mar 21, 2012 11:22 pm

e, nie XD pod hasłem "yaoi wars" kryje sie dyskusja sprzed kilku miechów, gdy Waneko rzuciło "to podajcie propozycje jednotomówek yaoi i yuri". Co to się wtedy działo... :roll:

Bardzo mi sie spodobał tekst w Dzienniku Konrada w AOO ś.p. Omikami XD o tym, że zagorzali heterycy są zagorzali, bo się boją, że im się to nie daj boże spodoba :P

ide sobie, branoc.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw mar 22, 2012 12:44 am

baka-oni-ri, kolejna nadinterpretacja? Podanie stanowiska wydawnictwa (jeśli się mylę, niech to sprostują) nie jest mnie przejawem hejterstwa. Przewrażliwione jesteście, bo post niczym się nie różnił od np. rzutu - "do JPF-u z tym, oni się Clampem zajmują" ;)
A żeby było śmieszniej, robiłem korektę do Sensitive Porgnograph. Czy mi się podobało? Nie. Dlaczego robiłem? Bo taki jestem proamatorfansuber :P

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw mar 22, 2012 4:31 pm

co gdzie jaka nadinterpretacja? :P zapytałam grzecznie o post w którym wanek mówi o stanowisku, bo mi naprawdę musiał umknąć, jeśli mówisz, że wanek powiedział, że yaoi się zajmować nie bedzie po tej całej kilku(nasto?)stronowej dyskusji o tytułach :P
Akurat SP mi sie też nie podobał xD no big deal

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw mar 22, 2012 4:36 pm

baka-oni-ri pisze:
Quithe pisze:A czy napisałem, że ktoś broni podawać propozycje?
Nie, ale świadomość, że pewne typy komentarzy skutecznie wzbudzają w chętnych odruch wymiotny i niechęć wszelaką trochę pomaga, nie? :P
Proszę, tutaj :P "nie? :P" jest bardzo wymowne.
Z resztą jest jak napisałaś, nie ma tam nic wywrotowego ;) Później poszukam tego postu, co pewnie nie będzie łatwe xD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw mar 22, 2012 5:32 pm

Coz, wymowność komentarzy "do jpfu z tym" też jest oczywista, tylko ton jest taki niefajny XD o ile clamp to grupa wymagająca jednego wydawcy, a yaoi to obszerny gatunek który nie musi się ograniczać do jednego wydawcy (którego już właściwie nie ma :P ), to teoretycznie można propozycje rzucać wszędzie, tyle że każda taka kończy się komentarzami "wynocha z tym", no kaman :P

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw mar 22, 2012 5:48 pm

O ludzie, uroki tekstu i odczytania przekazu oraz emocji w nim zawartych xD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw mar 22, 2012 6:22 pm

prawda? x)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw mar 22, 2012 9:40 pm

Prawda ;)

Przekopałem wszystkie posty watakena od infa z prośbą o tytuły y/y (styczeń 2011) i się nie dokopałem. Jedyne co było, to cisza w tym temacie. Wiem, że gdzieś było. Wychodzi na FB, ale przez niego przekopywać się już nie będę xD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw mar 22, 2012 10:21 pm

no leń normalnie, no xD

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn mar 26, 2012 10:31 am

Była taka informacja, ale nie na forum, tylko w księdze gości, gdy jeszcze istniała.
Wydawnictwo oznajmiło, że w związku z powstaniem omikami, nie zamierza starać się o licencje żadnych mang o tematyce yaoi/shounen-ai. Teraz, gdy nie wiadomo co z omikami, być może stanowisko Waneko się zmieni, ale śmiem wątpić.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn mar 26, 2012 1:40 pm

O, to, to. Dzięki, Ine :D Kojarzyło mi się, że omikami miało związek z tą odpowiedzią.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn mar 26, 2012 4:57 pm

Jawna dyskryminacja :P Jak do człowieka z trądem podchodzicie ;D

W zależności od tego kto wygra spór, omikami będzie wydawać bl, albo bedzie kolejnym shonenowoshojowym wydawnictwem. Także uśmiechać się do waneko nie zawadzi :)
Przeżyjecie :P

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn mar 26, 2012 6:45 pm

Wiesz co, baka-oni-ri, jeśli dostaniecie od Waneko yaoica, to my chcemy guro z morderczą pandą :P

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn mar 26, 2012 7:06 pm

widzisz? i tu sie różnimy, ja wam nie powiem "do wydawnictwa, które wydaje mordercze pandy z tym" XD mogę powiedzieć, że kupię albo nie, ale jeśli panda miałaby popyt, to co do tego czytelnikom, którzy by jej nie kupili? :P

swoją drogą, to mogłaby być ostra schiza XD

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn mar 26, 2012 8:11 pm

Z Omikami, to widzę, że coraz lepiej, bo mają 2 strony internetowe. A co do tytułu to jestem na nie.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » pn mar 26, 2012 9:50 pm

Ine-chan pisze:Była taka informacja, ale nie na forum, tylko w księdze gości, gdy jeszcze istniała.
Wydawnictwo oznajmiło, że w związku z powstaniem omikami, nie zamierza starać się o licencje żadnych mang o tematyce yaoi/shounen-ai. Teraz, gdy nie wiadomo co z omikami, być może stanowisko Waneko się zmieni, ale śmiem wątpić.
Czy tylko ja myślę, że Omikami nie uda się nic wydać?
Cóż, decyzja Waneko byłaby dla mnie całkowicie zrozumiała, gdyby Omikami rzeczywiście z BL cokolwiek by wydało lub gdyby wszystkie te plany były wiarygodne. Ale nie wydało.
Wiesz co, baka-oni-ri, jeśli dostaniecie od Waneko yaoica, to my chcemy guro z morderczą pandą :P
Wtrącę się w nie swoją dyskusje i nieśmiało napiszę, że guro na polskim rynku jest moim marzeniem - stąd razi podział na "Wy" i "My". I przyłączam się do wypowiedzi Baka-oni-ri.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn mar 26, 2012 10:52 pm

Tallulah, dam z siebie wszystko, aby jak największa liczba moich postów Cię raziła i obruszała :P

A Waneko podało tę informację na kilka miesięcy przed obecnym shitstormem w Omikami.

Zablokowany

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości