Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Koichi » czw gru 01, 2022 12:42 am

Yuriko pisze:
śr lis 30, 2022 6:25 pm
Na pewno to yaoi skoro pisali o tym na asku. Ja czekam na te zapowiedź, bo oni lubią trafiać w mój gust.
W mój też, zwłaszcza mangami Ogeretsu Tanaki czy Harady, więc fajnie byłoby dostać coś w tym stylu :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt gru 02, 2022 3:59 pm

Idzie luty, kuj… nowe tytuły (chyba tak szło to przysłowie) 😉 Przed Wami nasza nowość na ten właśnie miesiąc – jednotomowe BL “Bokurano Tsuzuki” od Amamiyi, autorki znanej z chwytających za serce historii ❤️ Liczymy, że ta przeurocza opowieść przyniesie Wam mnóstwo radości i wzruszeń.

Preordery znajdziecie już w naszym sklepiku 😊
👉 mangastore.pl/drugi-poczatek-preorder-p-5038.html

--------------

• autor: Amamiya
• tytuł roboczy: Drugi początek
• liczba tomów: 1
• okładka: miękka ze skrzydełkami
• gatunek: yaoi, romans, komedia
• cena okładkowa: 26,90 zł
• przekład: Tomasz Molski
• premiera: luty 2023

Wypadek z dzieciństwa na długie lata popsuł relacje między Shu Nanase a Yosuke Sakuraiem, mimo że każdy z nich miał wiele okazji, by je naprawić. Dopiero przymusowa przeprowadzka Shu do mieszkającej niedaleko Yosuke babci zmusza obu chłopaków do rozmowy. Czy będzie to dla nich nowy początek? Yosuke bardzo na to liczy, choć opryskliwość i małomówność Nanase nie wróży niczego dobrego.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Koichi » pt gru 02, 2022 6:42 pm

Yaaay! :dance:

Miałem to kiedyś dać jako propozycje, ale wyleciało mi z głowy kompletnie. Dlatego cieszę się, że manga zostanie wydana. Bo jest urocza, klimatyczna i melancholijna. Zresztą jak reszta prac tej autorki, które do tej pory widziałem.
Trochę szkoda coprawda, że nie będzie pasować do okładki "Blue Blue Blue" od Dango, ale trudno. I tak mnie to nie powstrzyma przed kupnem :wink:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt gru 02, 2022 7:30 pm

bl, więc ni chu chu.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Iris » pt gru 02, 2022 8:19 pm

Mnie się podoba ta zapowiedź :D Historia jest fajnie napisana, więc dobrze, że zostanie to wydane w Polsce

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Gokiburi » sob gru 03, 2022 12:04 am

Bl więc bierę jak zawsze.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » sob gru 03, 2022 11:34 am

Amamiyę biorę w ciemno :D
Obrazek

Gryzoniak
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:38 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Gryzoniak » pn sty 09, 2023 4:00 pm

Kotori w piątek ma ogłosić nową serię - i to nie BL!!! Są nadzieje na coś ciekawego.

(info z aska)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 09, 2023 4:25 pm

Gryzoniak pisze:
pn sty 09, 2023 4:00 pm
Kotori w piątek ma ogłosić nową serię - i to nie BL!!! Są nadzieje na coś ciekawego.

(info z aska)
Tuż to szok. :o. Ciekawe jak na to zareagują yaoistki. Bo jak to, nie yaoi jako nowość, ostatnio non stop widzę takie posty na fejsie, i nie tylko. :|

Liczę na coś ciekawego. Może kolejny seien. :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Akiho » pn sty 09, 2023 7:34 pm

Itachi Uchiha pisze:
pn sty 09, 2023 4:25 pm
Ciekawe jak na to zareagują yaoistki. Bo jak to, nie yaoi jako nowość, ostatnio non stop widzę takie posty na fejsie, i nie tylko.
Nie rozumiem tego uszczypliwego tonu :| Tak samo nie zauważyłam tego typu zachowań co opisałeś, choć co prawda nie śledzę wszystkich postów. Nie mniej po co? Zauważyłam ogólnie dosyć często posty, które non stop mają jakieś "ale" jak ktoś zapowie coś z BL, uważam że mamy ogromny rynek na tę chwilę i na wszystko jest miejsce, zwłaszcza że te wszystkie zapowiadane yaoi to w 90% 1 tomówki .
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 09, 2023 7:57 pm

Akiho pisze:
pn sty 09, 2023 7:34 pm
Itachi Uchiha pisze:
pn sty 09, 2023 4:25 pm
Ciekawe jak na to zareagują yaoistki. Bo jak to, nie yaoi jako nowość, ostatnio non stop widzę takie posty na fejsie, i nie tylko.
Nie rozumiem tego uszczypliwego tonu :| Tak samo nie zauważyłam tego typu zachowań co opisałeś, choć co prawda nie śledzę wszystkich postów. Nie mniej po co? Zauważyłam ogólnie dosyć często posty, które non stop mają jakieś "ale" jak ktoś zapowie coś z BL, uważam że mamy ogromny rynek na tę chwilę i na wszystko jest miejsce, zwłaszcza że te wszystkie zapowiadane yaoi to w 90% 1 tomówki .
Bo mam do tego prawo? No chyba, że to już zbrodnia na najlepszy sposób na zarobienie szybkich pieniędzy? Poza tym, x razy był ten temat już wałkowany, więc nie ma sensu go odgrzewać, bo to będzie już nudne. Tak, zaraz się zlecą fani tego gatunku, i się zacznie - bo jak mógł tak napisać, tak się nie godzi. Z resztą, nie musiałaś nawet na to odpowiadać, jak cię to razi. :roll:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: MrOrochimaru » pn sty 09, 2023 8:20 pm

Nareszcie coś dla ludzi!

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: MonsterBebe » pn sty 09, 2023 8:51 pm

Ech, nie wiem, skąd się wzięło to przekonanie, że yaoi to jest jakiś mega super biznes i każdy tytuł BL się sprzedaje jak ciepłe bułeczki. Rynek mamy tak tym wysycony, że teraz ludzie zaczęli przebierać w tytułach i nawet jeśli kiedyś można było na tym zarobić, to teraz już tak nie jest. Poza tym to, co mówi Akiho - yaoi w większości to jednotomówki, dlatego ludziom się wydaje, że jest tego tyle, a tak naprawdę to maleńka część z całości wydawanych w Polsce mang.
Tu akurat się cieszę, że będzie coś dłuższego. Może coś fantasy dla odmiany albo jakaś przygodówka.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Krzych Ayanami » pn sty 09, 2023 9:32 pm

MrOrochimaru pisze:
pn sty 09, 2023 8:20 pm
Nareszcie coś dla ludzi!
Vagabond na twardo :D .
Skoro reanimują klasyki :D
Albo Bezrobotnego.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pn sty 09, 2023 11:17 pm

Na nic się nie nastawiam, bo o ile Kotori trafia w mój BLkowy gust, tak w innych gatunkach jest słabo.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Gokiburi » pn sty 09, 2023 11:23 pm

Z reanimacji to bym chciała Pet shop of horror, pomarzyć można. :pray:

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Koichi » wt sty 10, 2023 12:50 am

Akiho pisze:
pn sty 09, 2023 7:34 pm
Itachi Uchiha pisze:
pn sty 09, 2023 4:25 pm
Ciekawe jak na to zareagują yaoistki. Bo jak to, nie yaoi jako nowość, ostatnio non stop widzę takie posty na fejsie, i nie tylko.
Nie rozumiem tego uszczypliwego tonu :| Tak samo nie zauważyłam tego typu zachowań co opisałeś, choć co prawda nie śledzę wszystkich postów. Nie mniej po co? Zauważyłam ogólnie dosyć często posty, które non stop mają jakieś "ale" jak ktoś zapowie coś z BL, uważam że mamy ogromny rynek na tę chwilę i na wszystko jest miejsce, zwłaszcza że te wszystkie zapowiadane yaoi to w 90% 1 tomówki .
Też zauważyłem to samo co Ty, Akiho. Chyba ogólnie jest to zawsze ta sama grupa ludzi, która ma ból d, że coś takiego jak yaoi w ogóle jest wydawane i za każdym razem muszą się pożalić. Nie ma sensu im tłumaczyć, że BL to tylko niewielka ilość w zalewie wydawanych mang, książek, czy komiksów.
Yuriko pisze:
pn sty 09, 2023 11:17 pm
Na nic się nie nastawiam, bo o ile Kotori trafia w mój BLkowy gust, tak w innych gatunkach jest słabo.
Mam tak samo :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Meliona » wt sty 10, 2023 11:48 am

Pamiętajcie, że Kotori ma isekaja do zapowiedzenia, więc niekoniecznie zapowiedzą coś dobrego :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » wt sty 10, 2023 12:05 pm

MonsterBebe pisze:
pn sty 09, 2023 8:51 pm
Ech, nie wiem, skąd się wzięło to przekonanie, że yaoi to jest jakiś mega super biznes i każdy tytuł BL się sprzedaje jak ciepłe bułeczki. Rynek mamy tak tym wysycony, że teraz ludzie zaczęli przebierać w tytułach i nawet jeśli kiedyś można było na tym zarobić, to teraz już tak nie jest. Poza tym to, co mówi Akiho - yaoi w większości to jednotomówki, dlatego ludziom się wydaje, że jest tego tyle, a tak naprawdę to maleńka część z całości wydawanych w Polsce mang.
Tu akurat się cieszę, że będzie coś dłuższego. Może coś fantasy dla odmiany albo jakaś przygodówka.
Może napiszę to inaczej, by nie wyjść na hipokrytę, zwłaszcza. że jednak kilka BL zdarzyło mi się przeczytać. Pewnie biłem o to, że ostatnimi czasy, praktycznie od nich niczego nie kupuję, a od nowości prawie odbijam się murem [zwłaszcza, że większość tych nowości stanowią słabe moim zdaniem shounen-aie lub BL, a nie jakieś wyższej półki horrory, szołneny, seieny, które mogłby zainteresować nawet osoby, które na co dzień nie czytają mang]. Dla wielu ludzi, zwłaszcza tych wiecznie niezadowolonych - ogłoszenie kolejnej BL, nawet jeśli to tylko jednotomówka, kiedy inne gatunki są mocno zapomniane, daje im kolejny pretekst do narzekań. Nie pomaga też sam fakt, sposób jaki sporo fanów BL, komentuje nowości. Wiele razy widziałem komentarze pokroju:
- Zapowiedź nie BL - Nie kupię, czekam na więcej BL - chociaż dopiero co wydawnictwo ogłosiło jednotomówkę
- Zapowiedź BL - a ja cię super, kupuję, szkoda, że tak mało BL wydajecie, czekam na więcej - to raczej tego pokroju komenty, ludzi denerwuje.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » wt sty 10, 2023 12:18 pm

Itachi Uchiha pisze:
wt sty 10, 2023 12:05 pm
ogłoszenie kolejnej BL, nawet jeśli to tylko jednotomówka, kiedy inne gatunki są mocno zapomniane,
zapomniane? Serio? XD przecież to logiczne jak wydadzą jednotomowke to zwalnia się slot na kolejne BL xD tak samo jest z innymi gatunkami, a skoro te inne gatunki maja zdecydowanie więcej tomów, to nie są tak często zapowiadane. Ale po co tłumaczyć skoro zawsze ktoś będzie narzekać na BLki tylko ze względu na to, ze są to BLki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości