Neon Sign Amber

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: SallyCzarownica » ndz mar 17, 2019 5:45 pm

Autor: Ogeretsu Tanaka
Liczba tomów: 1
Gatunek: dramat, romans, yaoi
Opis: Ogata, ochroniarz pracujący w klubie nocnym, poznaje Sayę – przystojniaka o rozrywkowym charakterze, który każdego wieczora bawi się w towarzystwie innej kobiety. Pewnego dnia pożycza spłukanemu chłopakowi pieniądze, a ten z wdzięczności zaprasza go do siebie na śniadanie. Wtedy okazuje się, że pozornie pewny siebie i uwodzicielski Saya jest znacznie bardziej ułożony i nieśmiały, niż daje po sobie poznać. Po jakimś czasie Ogata ze zdziwieniem odkrywa, że chłopak o bursztynowej skórze coraz częściej zaprząta jego myśli…
Obrazek

Moje śliczności, moje miłości. *_* Nie mogę się doczekać. <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Yuriko » ndz mar 17, 2019 7:33 pm

Śliczna okładka. Ciekawe jak będzie wyglądać na żywo :D

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Koichi » pn mar 18, 2019 11:50 pm

Kolejne cudo. Ta manga jest świetna :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: miaka88 » wt mar 19, 2019 8:09 am

Opis nie zwiastuję niczego ciekawego, ot standardowa historia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Koichi » wt mar 19, 2019 9:50 pm

Opis jest średni, ale fabuła daje radę, jak na jednotomówkę to akcja rozkręca się powoli i delikatnie. Postacie są ukazane całkiem realistycznie, w sumie taka historia mogła się kiedyś rozegrać w jakimś klubie czy barze. Nie ma większych dram, może za jednym wyjątkiem, gdzie można wstrzymać na chwilę oddech. Ale jest happy end, więc jest git, wszystko czyta się przyjemnie i miło. No i kreska jest ładna. W każdym razie ja to raczej kupię, bo czytałem kilka razy i wspominam sympatycznie.


----------------

Przeczytałem jeszcze raz, po angielsku i przypomniało mi się dlaczego podobał mi się ten tytuł.
► Pokaż Spoiler
Teraz "raczej" zmienię na "zdecydowanie" kupię.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Koichi » pt maja 17, 2019 1:41 am

Edytowałbym post, ale po raz kolejny to bez sensu. Dlaczego nikt nie pisze o tej mandze, czy tylko mi przypadła do gustu? Czuję się trochę odosobniony, a to taki uroczy tytuł. Nie rozumiem.
Zakupiłem tomik i po pierwszej euforycznej radości przyszła refleksja... Dlaczego myśli są napisane szarą czcionką? Serio? Dlaczego? Przecież to ledwo widać! Jak zblaknie to mam sobie sam poprawić? Płaczę... ale dla Sayi jestem w stanie to znieść.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: ociesek » pt maja 17, 2019 7:12 am

Koichi pisze:
pt maja 17, 2019 1:41 am
Zakupiłem tomik i po pierwszej euforycznej radości przyszła refleksja... Dlaczego myśli są napisane szarą czcionką? Serio? Dlaczego? Przecież to ledwo widać! Jak zblaknie to mam sobie sam poprawić? Płaczę... ale dla Sayi jestem w stanie to znieść.
Chyba we wszystkich mangach od Kotori tak jest - graficzna sugestia na myśli, ciekawy i oryginalny pomysł. Nie wiem, skąd wziąłeś pomysł, że Ci to wyblaknie. Musiałbyś to trzymać otwarte na słońcu na tej konkretnej stronie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Angu » pt maja 17, 2019 7:36 am

ociesek pisze:
pt maja 17, 2019 7:12 am
Koichi pisze:
pt maja 17, 2019 1:41 am
Zakupiłem tomik i po pierwszej euforycznej radości przyszła refleksja... Dlaczego myśli są napisane szarą czcionką? Serio? Dlaczego? Przecież to ledwo widać! Jak zblaknie to mam sobie sam poprawić? Płaczę... ale dla Sayi jestem w stanie to znieść.
Chyba we wszystkich mangach od Kotori tak jest - graficzna sugestia na myśli, ciekawy i oryginalny pomysł.
Tak, we wszystkich z tego co kojarzę :D IMO dobry zabieg. W japońskich mangach czy w wydaniach Dango to na takie dymki jest osobny/inny font. Ja osobiście preferuje rozwiązanie Kotori, lepiej, estetyczniej wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Koichi » pt maja 17, 2019 2:38 pm

ociesek pisze:
pt maja 17, 2019 7:12 am
Koichi pisze:
pt maja 17, 2019 1:41 am
Zakupiłem tomik i po pierwszej euforycznej radości przyszła refleksja... Dlaczego myśli są napisane szarą czcionką? Serio? Dlaczego? Przecież to ledwo widać! Jak zblaknie to mam sobie sam poprawić? Płaczę... ale dla Sayi jestem w stanie to znieść.
Chyba we wszystkich mangach od Kotori tak jest - graficzna sugestia na myśli, ciekawy i oryginalny pomysł. Nie wiem, skąd wziąłeś pomysł, że Ci to wyblaknie. Musiałbyś to trzymać otwarte na słońcu na tej konkretnej stronie.
:(
Dzięki. Faktycznie, to ja chyba po prostu prędzej oślepnę. Już i tak kiepsko widzę.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Naama » sob maja 18, 2019 2:14 pm

Koichi pisze:
pt maja 17, 2019 1:41 am
Dlaczego nikt nie pisze o tej mandze, czy tylko mi przypadła do gustu? Czuję się trochę odosobniony, a to taki uroczy tytuł. Nie rozumiem.
Jak tylko zobaczyłam ten ten tytuł w zapowiedziach, miałam takie "MUSZĘ GO MIEĆ!". Na Pyrkonie to była moja pierwsza nowość, którą zakupiłam. Uwielbiam tę historię, po angielsku czytałam kilka razy.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Neon Sign Amber

Post autor: Koichi » sob maja 18, 2019 11:16 pm

Naama pisze:
sob maja 18, 2019 2:14 pm
Koichi pisze:
pt maja 17, 2019 1:41 am
Dlaczego nikt nie pisze o tej mandze, czy tylko mi przypadła do gustu? Czuję się trochę odosobniony, a to taki uroczy tytuł. Nie rozumiem.
Jak tylko zobaczyłam ten ten tytuł w zapowiedziach, miałam takie "MUSZĘ GO MIEĆ!". Na Pyrkonie to była moja pierwsza nowość, którą zakupiłam. Uwielbiam tę historię, po angielsku czytałam kilka razy.
O! To tak jak ja :D Jak tylko się dowiedziałem, że ta manga zostanie wydana, to już wiedziałem że ją kupię. Czytałem mnóstwo razy (nie wiem nawet ile) i wcale mnie nie nudzi. Dla mnie to taki dobry pocieszacz po fatalnym dniu, kiedy nie chce sięgać po kolejną lampkę wina :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości