Hatsukoi Limited tom 4

Forum dotyczące mangi Hatsukoi Limited
MelodyChan
Status: Offline

Hatsukoi Limited tom 4

Post autor: MelodyChan » wt lip 30, 2013 12:11 pm

Obrazek
Chłopaki wyruszają w podróż, żeby odnaleźć swoje "JA" i stanąć na nogi. Dziewczyny, dowiedziawszy się o ich wyprawie ruszają za nimi! Czy uda im się spotkać? Miłosne błędne koło! Na końcu czeka was także dodatkowy rozdział i bonus!

Obecnie jedna z moich ulubionych serii przez was wydanych. Bohaterowie sympatyczni, często się śmiałam.
Jeśli chodzi o błędy...:
Grzbiet - w trzech pierwszych tomach logo waneko było przyciemnione w środku (szarawe?) natomiast w tomie 4 logo jest już całe białe (jeśli mi sie uda to zamieszcze zdjęcie).
- Ostatnie strony (z przedstawieniem bohaterów):
" O historii: [...] nie jest to długa seria, ale sądze że jej boha-terowie... Po co ta kreska?
" O Rice Dobashi" a widać wyraźnie iż autorka opisuje Koyoi Bessho :I (więc mamy dwie notki o Rice Dobashi)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lip 30, 2013 12:37 pm

Tomik już mam, recenzja się pisze. Fakt, w ostatnich notkach jest kilka baboli. Ale sama manga świetna i wielka szkoda, że nie sprzedała się na tyle dobrze, aby ukazały się kolejne mangi tej pani (a jest ona jedną z moich ulubionych autorek ecchi).

MelodyChan
Status: Offline

Post autor: MelodyChan » wt lip 30, 2013 1:07 pm

Obrazek
A ja myślałam że tylko angielskie wydawnictwa lubią zmieniać wygląd swojego loga w trakcie wydawania serii.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » wt lip 30, 2013 2:28 pm

GrisznakIW pisze:wielka szkoda, że nie sprzedała się na tyle dobrze, aby ukazały się kolejne mangi tej pani (a jest ona jedną z moich ulubionych autorek ecchi).
To pewne? Szkoda, bo bardzo podobała mi się zarówno sama manga jak i styl autorki, sposób opowiadania historii i świetne rysunki.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lip 30, 2013 3:13 pm

biB pisze:
GrisznakIW pisze:wielka szkoda, że nie sprzedała się na tyle dobrze, aby ukazały się kolejne mangi tej pani (a jest ona jedną z moich ulubionych autorek ecchi).
To pewne? Szkoda, bo bardzo podobała mi się zarówno sama manga jak i styl autorki, sposób opowiadania historii i świetne rysunki.
Niestety tak, Waneko potwierdziło na panelu na Animatsuri, że jednak innych mang tej autorki nie będzie u nas. Czego szczerze żałuję, bo "Akane-chan Overdrive" czy "Lilim Kiss" to bardzo udane tytuły.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » wt lip 30, 2013 3:22 pm

Hatsukoi Limited jakoś mi nie podeszło, ale na Lilim Kiss bardzo liczyłam. Szkoda.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » wt lip 30, 2013 11:33 pm

Szkoda. Co zrobić ,że ludzie w polskim fandomie mają różne gusta. Jedni czekają na swoje ulubione tytuły ,a inni jak zobaczą wydany tytuł nie spodoba się ,im okładka ,historia ,postacie, rysunek ,itp.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lip 31, 2013 8:46 pm

Poszła dziś na Tanuki moja recenzja czwartego tomu "Hatsukoi Limited". Myślę, że swój wpływ na niższą sprzedaż miała fama o cenzurze.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » czw sie 01, 2013 3:38 pm

Szczerze to przez cenzurę z zakupu zrezygnował mój kolega. Ja ogólnie tego cenzurowania nie rozumiem. Jedne pozycje cenzurują, a inne pozostawiają w oryginalnej treści i wyglądzie jedynie foliując i dodając oznaczanie 18+ itp. W moim mniemaniu wszystkie problemy tej serii wynikły właśnie przez cenzurę (a właściwie famę o jej wielkości). Kto wie, może wystarczyło dodać oznaczenie 18+ zamiast 16+ i niczego nie zmieniać w rysunkach itp. a seria cieszyłaby się większym wzięciem. Ale to ino moje przemyślenia.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw sie 01, 2013 3:50 pm

Zgadzam się, w moim otoczeniu też jest opinia, że cenzura była główną przyczyną rezygnacji z zakupu, nawet takiego 1 tomu na spróbowanie
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw sie 01, 2013 4:12 pm

Cóż, szczerze mówiąc myślałem, że z tą cenzurą nie jest tak źle... Dopóki nie porównałem ostatniego rozdziału czwartego tomu ze skanslacją. Jak na to patrzę, to mnie trochę cholera bierze.

Decydowanie o rezygnacji z podobnych pozycji skoro wydawnictwo samo mangę uwaliło to chyba jakieś żarty. Może niech Waneko da sobie spokój z komiksami dla chłopaków, jeśli ma to tak wyglądać.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw sie 01, 2013 4:30 pm

Może niech Waneko da sobie spokój z komiksami dla chłopaków, jeśli ma to tak wyglądać.
Ale kto dziś wydaje w Polsce mangi dla facetów? Powiedzmy sobie szczerze, kobiety trzymają nasz rynek, a niska sprzedaż tej mangi to jedynie potwierdza. Jakby była manga na podstawie "Free" i ktoś ją w Polsce wydał, to byśmy mieli większy hit niż "Kuroshit". A ecchi... komu to potrzebne?

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw sie 01, 2013 4:44 pm

GrisznakIW pisze:
Może niech Waneko da sobie spokój z komiksami dla chłopaków, jeśli ma to tak wyglądać.
Ale kto dziś wydaje w Polsce mangi dla facetów? Powiedzmy sobie szczerze, kobiety trzymają nasz rynek, a niska sprzedaż tej mangi to jedynie potwierdza. Jakby była manga na podstawie "Free" i ktoś ją w Polsce wydał, to byśmy mieli większy hit niż "Kuroshit". A ecchi... komu to potrzebne?
Po prostu potrzebne jest dobre podejście do targetu, reklama, hype czy coś w ten deseń. Ecchi z cenzurą ?To tak jak uciąć bokserowi ręce i liczyć, że wygra, a potem jak się jednak nie udało to zrezygnować z promowania boksu, bo jest bez perspektyw :P

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw sie 01, 2013 4:48 pm

To prawie jak majtkowiec bez majtek... oh wait.... :wink:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw sie 01, 2013 5:15 pm

Mephisto pisze:
GrisznakIW pisze:
Może niech Waneko da sobie spokój z komiksami dla chłopaków, jeśli ma to tak wyglądać.
Ale kto dziś wydaje w Polsce mangi dla facetów? Powiedzmy sobie szczerze, kobiety trzymają nasz rynek, a niska sprzedaż tej mangi to jedynie potwierdza. Jakby była manga na podstawie "Free" i ktoś ją w Polsce wydał, to byśmy mieli większy hit niż "Kuroshit". A ecchi... komu to potrzebne?
Po prostu potrzebne jest dobre podejście do targetu, reklama, hype czy coś w ten deseń. Ecchi z cenzurą ?To tak jak uciąć bokserowi ręce i liczyć, że wygra, a potem jak się jednak nie udało to zrezygnować z promowania boksu, bo jest bez perspektyw :P
A to już kwestia doboru tytułu. Waneko wybrało mangę, w której 14-latkę pokazuje się jedynie w kolanówkach, co w świetle polskiego prawa jest mocno ryzykowne. W wiekowo bezpieczniejszym HOTD żadnej cenzury nie było.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw sie 01, 2013 5:16 pm

Krzych_Ayanami pisze:Cóż, szczerze mówiąc myślałem, że z tą cenzurą nie jest tak źle... Dopóki nie porównałem ostatniego rozdziału czwartego tomu ze skanslacją. Jak na to patrzę, to mnie trochę cholera bierze.
:shock: Jest aż tak źle? [Przesyłka z prenumeratą się zapodziała, gdzieś w drodze do mnie, więc jeszcze nie widziałam tego tomu]

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » czw sie 01, 2013 5:44 pm

zandam pisze:
Krzych_Ayanami pisze:Cóż, szczerze mówiąc myślałem, że z tą cenzurą nie jest tak źle... Dopóki nie porównałem ostatniego rozdziału czwartego tomu ze skanslacją. Jak na to patrzę, to mnie trochę cholera bierze.
:shock: Jest aż tak źle? [Przesyłka z prenumeratą się zapodziała, gdzieś w drodze do mnie, więc jeszcze nie widziałam tego tomu]
No sporo musieli zakryć, bo i sporo było odkryte ;)

Szkoda, że Waneko nie da już szansy tej autorce. Może gdyby wydali jakiś inny tytuł (ma raczej same krótkie) i przede wszystkim bez cenzury, to ludzie by się skusili, bo same komiksy są bardzo wdzięczne.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw sie 01, 2013 6:11 pm

zandam pisze: :shock: Jest aż tak źle? [Przesyłka z prenumeratą się zapodziała, gdzieś w drodze do mnie, więc jeszcze nie widziałam tego tomu]
Obrazek
Obrazek

Na ostatniej wykastrowanej stronie cenzura zajmuje POŁOWĘ obrazka :evil: :evil: :evil:

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw sie 01, 2013 6:41 pm

GrisznakIW pisze: A to już kwestia doboru tytułu. Waneko wybrało mangę, w której 14-latkę pokazuje się jedynie w kolanówkach, co w świetle polskiego prawa jest mocno ryzykowne.
Ile lat miała Ai? No dobra, miała ~miesiąc...(na początku nawet mniej) ale ciało 14 latki.

W HL wcześniej cenzurę dało się czasem nawet przeoczyć ale w tym ostatnim rozdziale to aż bolało w środku jak się na to patrzyło :<

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw sie 01, 2013 6:47 pm

Chrno pisze:le lat miała Ai? No dobra, miała ~miesiąc...(na początku nawet mniej) ale ciało 14 latki.
Chodzi o Ai Amano z VGAi? Jeśli tak, to teoretycznie miała ciało 16-latki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Hatsukoi Limited"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości