Tomik 2

Forum dotyczące mangi Hatsukoi Limited
GrisznakIW
Status: Offline

Tomik 2

Post autor: GrisznakIW » sob lut 23, 2013 10:25 am

Jest już okładka drugiego tomu. Moim zdaniem lepsza niż w przypadku pierwszego. Inna sprawa, że "świąteczny tomik" w marcu...

Moje drogie Waneko, nie zaczyna się zadania od "ale". Bodaj to nawet jest dopuszczalne (tak mi się wydaje), jednak nie wygląda najlepiej. Proponowałbym to zmienić na "Dziwnym trafem okazuje się jednak, że...".

Przy okazji, w drugim też nas czeka cenzura?

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Re: Tomik 2

Post autor: romanova » sob lut 23, 2013 11:29 am

GrisznakIW pisze:Jest już okładka drugiego tomu. Moim zdaniem lepsza niż w przypadku pierwszego. Inna sprawa, że "świąteczny tomik" w marcu...

Moje drogie Waneko, nie zaczyna się zadania od "ale". Bodaj to nawet jest dopuszczalne (tak mi się wydaje), jednak nie wygląda najlepiej. Proponowałbym to zmienić na "Dziwnym trafem okazuje się jednak, że...".

Przy okazji, w drugim też nas czeka cenzura?
Rozpoczynanie zdań od spójników to raczej kwestia stylistyki niż poprawności. Poloniści w szkołach tępią, językoznawcy nie widzą nic złego (http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11944). Nie mniej jednak zaproponowana przez Ciebie wersja rzeczywiście brzmi lepiej.
Za to na pewno brakuje przecinka przed "co" na skrzydełku :P

alicerobert
Status: Offline

Post autor: alicerobert » wt mar 05, 2013 1:45 pm

Dziękuję ... Lubię to forum bardzo, bo jest bardzo pouczające ...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt mar 29, 2013 9:59 am

GrisznakIW pisze:Moim zdaniem lepsza niż w przypadku pierwszego. Inna sprawa, że "świąteczny tomik" w marcu...
Pogoda jest adekwatna do zawartości tomu, więc można powiedzieć, że to taki celowy zabieg. :wink:

Po raz pierwszy od dłuższego czasu zamówiłam prenumeratę i dołączyłam komentarz do zamówienia, który ku mojej radości, został wzięty pod uwagę, więc ze stanu komiksu jestem bardzo zadowolona (muszę pomyśleć o wpisywaniu podobnych komentarzy w prenumeratach od Studia JG...).

Dodatkowym plusem są koperty bąbelkowe. Bez niej los mojego zamówienia byłby o wiele gorszy (listonosz tak poupychał przesyłki w skrzynce, że nawet milimetra nie zostawił wolnego...a ja je wyciągałam później przez 5 min. Poczułam się, jakby domofon był tylko atrapą, a nie rzeczywistym urządzeniem, które pozwala na skontaktowanie się z domownikami... :roll: )

Jeśli chodzi o treść, to jak zwykle historie bardzo mi się podobały. Było kilka bardzo zabawnych momentów i mniej majtek raniących moje oczy, niż poprzednio, więc jestem naprawdę zadowolona z zakupu. Osobiście, jak skończy się Kagen i HL, to smutno mi się zrobi, bo dawno żadne z wydawanych tytułów tak miło mnie nie zaskoczyło. ;)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pt mar 29, 2013 3:30 pm

Pogoda jest adekwatna do zawartości tomu, więc można powiedzieć, że to taki celowy zabieg. :wink:
Wykryłem spisek! To zapewne szamani wynajęci przez Waneko zaserwowało nam tą pogodę żeby pasowało do tomiku.. :|

Rozbroił mnie kadr z dzieciakami w restauracji, jeden obrazek a jak potrafi poprawić humor :lol:
Jak HL się dobrze sprzeda(a mam taką nadzieję) to może będziemy mogli liczyć na więcej mang w tym stylu.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pt mar 29, 2013 4:30 pm

Chrno pisze: Wykryłem spisek! To zapewne szamani wynajęci przez Waneko zaserwowało nam tą pogodę żeby pasowało do tomiku.. :|
O nie! Wydało się! :(

Cóż, wydaje mi się, że się sprzeda i to nieźle. Dobra fama poszła o tym tytule, z tłumaczeniem na czele.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt mar 29, 2013 4:36 pm

Nasi szamani dostaną premię :D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt mar 29, 2013 4:46 pm

Faust pisze:
Chrno pisze: Wykryłem spisek! To zapewne szamani wynajęci przez Waneko zaserwowało nam tą pogodę żeby pasowało do tomiku.. :|
O nie! Wydało się! :(

Cóż, wydaje mi się, że się sprzeda i to nieźle. Dobra fama poszła o tym tytule, z tłumaczeniem na czele.
Po cichu pozostaje liczyć, że może później Ichigo 100%...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt mar 29, 2013 5:27 pm

Chrno pisze:Rozbroił mnie kadr z dzieciakami w restauracji, jeden obrazek a jak potrafi poprawić humor :lol:
Mnie też. :) Ale najbardziej podobały mi się sceny z tym otaku, który gardził ludzkimi (kobiecymi) niedoskonałościami i pouczał kolegę, jak powinien się zachowywać w danych sytuacjach. :P
kuras pisze:Nasi szamani dostaną premię :D
To może teraz czas na jakieś wiosenne klimaty? :wink: Nie żebym śniegu nie lubiła, ale czekałam za nim w Wigilię (a go nie było), a nie w Wielkanoc...
GrisznakIW pisze:Po cichu pozostaje liczyć, że może później Ichigo 100%...
Mam nadzieję, że nie... HL jest dobre tylko dlatego, że jest w nim kilku alternatywnych bohaterów i jest krótkie (brak niepotrzebnych przedłużeń). Jak jedna postać mi się nie spodoba, to zawsze mogę znaleźć jakąś inną. :)
Osobiście nie tęsknię za tytułami z kolejnymi wersjami Keitaro (LH) i wątpię, żebym kupowała jakieś długie ecchi, bo dwa razy się na nich zawiodłam (VGA, LH). Z podobnych tytułów tylko "The World God Only Knows" byłby w stanie mnie przekonać do kupowania tak wielu tomów (ale to nie ecchi). :P

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt mar 29, 2013 7:15 pm

Mnie z oczywistych względów najbardziej podobała się "królowa demonów" i efekty walki jakie stoczyła z nią Koyoi :twisted: :twisted: :twisted: Przy okazji liczę na jakiś drobny wątek lesbijski :wink:
Chociaż pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Ogólnie tomik bardzo fajny i w sumie boli mnie tylko, że będą jeszcze tylko dwa...

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt mar 29, 2013 7:18 pm

Po cichu pozostaje liczyć, że może później Ichigo 100%...
Jedyna manga od tej autorki,której nie kupie.Ostatnio próbowałam czytać,ale poległam :| .Ja mam nadzieję,że po dobrej sprzedaży waneko wyda Ane doki. Tytuł jest krótki(3 tomy) i jest znany i lubiany.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt mar 29, 2013 7:59 pm

Przy okazji liczę na jakiś drobny wątek lesbijski
Być może dziwnie to zabrzmi w moich ustach, ale mi akurat takie motywy zupełnie do tej mangi nie pasują. Z bohaterek już zaprezentowanych nie dałoby się nawet stworzyć żadnego sensownego pairingu, trzeba by wprowadzić jakieś nowe. Za nawet gdyby, to i tak średnio bym to widział.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt mar 29, 2013 10:15 pm

Kazirodcze fiksum dyrdum Koyoi pasuje, a małe homo już nie :wink: ?
Myślałem o tym, żeby zakręciła się koło Yamamoto (czym ta mogłaby być zainteresowana) celem odciągnięcia jej od brata :twisted: .

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt mar 29, 2013 10:19 pm

Incesty mi generalnie nie pasują, zresztą wiele wskazuje na to, że żaden z nich nie pójdzie tam w poważniejszą stronę. Bo jeśli pójdzie, to w recenzji zrugam jak burą sukę.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt mar 29, 2013 10:46 pm

Moim zdaniem Hatsukoi to manga typowo rozrywkowa i żadne poważniejsze kwestie jej nie pasują.
Po za tym doskonale widać, że na przykład uczucia Koyoi są czysto jednostronne, więc cokolwiek by tam nie dali, byłoby jakoś zgrabnie wytłumaczone.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » sob kwie 06, 2013 5:58 pm

GrisznakIW pisze: Przy okazji, w drugim też nas czeka cenzura?
Niestety też jest, zauważyłem na stronach 56 i 157.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob kwie 06, 2013 8:52 pm

W którym miejscu? Na pierwszym Kei od kilku kadrów jest w ręczniku, a na drugim unosi się para. Więc jeśli już, to jest to wymysł autora, a nie wydawnictwa.

miya
Status: Offline

Post autor: miya » sob kwie 06, 2013 8:59 pm

Porównałam te kadry ze skanami. Faktycznie jest lekka cenzura. Na ręczniku nie ma marszczenia, a na kadrze z parą zostały wymazane piersi... Ok, tak jak w pierwszym tomie cenzurę mogłam jeszcze zrozumieć, to tutaj już nie bardzo :|

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn kwie 08, 2013 8:30 pm

Nie spodziewałem się, że aż tak miło będzie się czytało tę mangę. Ogólnie nie przepadam za tym gatunkiem, ale Hatsukoi czyta się naprawdę bardzo przyjemnie, podobne odczucia miałem wcześniej chyba tylko przy Love Hina. Do tego bardzo ładnie wydane (czemu wszystkie mangi Waneko tak nie wyglądają?!), dobre tłumaczenie- nawet cenzurę wybaczam (która mi w sumie nie przeszkadza).

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr kwie 10, 2013 11:30 am

A ja mam takie pytanie - czemu w HL nie ma kolorowych stron? Widać wyraźnie, że czwarta i piąta strona pierwszego tomui powstały w oryginale w kolorze. Zresztą, taką wersję miały - proszę bardzo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Hatsukoi Limited"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości