Hatsukoi Limited - wątek ogólny

Forum dotyczące mangi Hatsukoi Limited
Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw sty 31, 2013 10:17 pm

A ja mam pytanko. Zazwyczaj jest pokazywana przykładowa obwoluta. Dlaczego teraz jej nie ma?

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw sty 31, 2013 10:23 pm

Przecież została pokazana, w czym rzecz?
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater


Swoją drogą manga jest bardzo sympatyczna, a cenzura stanowi dodatkowy element humorystyczny :D .

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw sty 31, 2013 10:51 pm

Dzięki, nawet nie zauważyłem. :D

Kyle
Status: Offline

Post autor: Kyle » czw sty 31, 2013 11:01 pm

Madoka pisze:Po pierwsze: zamiast zakończyć bezsensowną"dyskusję"
Zgodnie z tym, osoby in favour of cenzura także zachowały się źle podtrzymując "dyskusję". Więc nie tylko ja jestem "złoczyńcą". Chyba że tylko poglądy niepożądane/niepozytywne dla Wydawnictwa są niedobre (cenzura- not nice).
Madoka pisze:Jak rozumiem słowo "geniusz" ma wydźwięk ironiczny.
Owszem. Tak samo jak "milord" przedmówcy. A co- kubek w kubek. Czemu tylko mi się oberwało.
Madoka pisze:Dalsza część wypowiedzi wskazuje na to, że obrażasz drugiego użytkownika
Nie dokonałem takowego czynu. Zwróciłem merytoryczną uwagę oraz dorzuciłem koment w formie rady. Obiecuję że od teraz będę mówił "pohamuj się od czynu mogącego wywołać uśmiechy na twarzach"- ok?

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt lut 01, 2013 9:47 am

Kyle pisze: Zgodnie z tym, osoby in favour of cenzura także zachowały się źle podtrzymując "dyskusję". Więc nie tylko ja jestem "złoczyńcą". Chyba że tylko poglądy niepożądane/niepozytywne dla Wydawnictwa są niedobre (cenzura- not nice).
Chodziło mi raczej o wymianę zdań na temat "kompetencji" Grisznaka do wypowiedzi a nie o samą rozmowę o cenzurze.
Kyle pisze: Owszem. Tak samo jak "milord" przedmówcy. A co- kubek w kubek. Czemu tylko mi się oberwało.
Przyznaję. Mój błąd, nie tylko tobie powinno się oberwać.
Kyle pisze:Nie dokonałem takowego czynu. Zwróciłem merytoryczną uwagę oraz dorzuciłem koment w formie rady.
Ok, ale następnym razem uważaj.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt lut 01, 2013 11:04 am

Przyznaję. Mój błąd, nie tylko tobie powinno się oberwać.
Oczywiście, choć w takich sprawach istotnym pozostaje, kto zaczął pyskówkę. Acz przyznaję, źle zrobiłem reagując na wypowiedź ww. Bo powinienem był ją zignorować.

Kyle
Status: Offline

Post autor: Kyle » pt lut 01, 2013 8:38 pm

GrisznakIW pisze:kto zaczął
GrisznakIW pisze:pyskówkę
Trudne to, ale ignoruję.
Madoka pisze:Ok, ale następnym razem uważaj.
Fear do not, for I always do.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pn lut 04, 2013 8:58 am

Przeczytałam wczoraj pierwszy tom Hatsukoi i powiem, że byłam mile zaskoczona. Czytało się to to całkiem przyjemnie, nic nie szwankowało w odbiorze i z wielką chęcią sięgnę po kolejny tom. :)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pn lut 04, 2013 9:20 am

widziałam wczoraj w Martasie pierwszy tomik, bardzo zachęcająco wyglądał :)

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pn lut 04, 2013 10:48 am

dzisiaj idę dopiero kupić. poczytam sobie w autobusie z Kato do Kraka ;) mam spore oczekiwania po tych szumnych zapowiedziach i recenzjach. zobaczymy

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn lut 04, 2013 1:47 pm

Po lekturze dwóch pierwszych rozdziałów - śliczne, soczyste i dosadne tłumaczenie, o ileż lepsze od coraz bardziej drętwego w JPFie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lut 04, 2013 7:47 pm

Jeszcze nie było mi dane zapoznać się z HK w języku polskim, ale kolega żalił mi się, że jest cenzura :shock: . Czy to prawda? Czy ktoś, kto ma już tomik może to potwierdzić/zaprzeczyć?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 04, 2013 7:50 pm

Tak to prawda, masa gadania o tym była :P hatsukoi i NHK ^^

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn lut 04, 2013 7:52 pm

Canis pisze: Czy to prawda? Czy ktoś, kto ma już tomik może to potwierdzić/zaprzeczyć?
Jezuu, 8 stron tematu na nic :P
Jeśli nie chce Ci się przeglądać, to w skrócie- zostały ocenzurowane 4 obrazki, ponieważ zdaniem prawnika u którego konsultowało się Waneko, naruszały polskie prawo.

Grelinsky
Status: Offline

Post autor: Grelinsky » pn lut 04, 2013 7:57 pm

Dziś dostalem przesyłkę. Wszystko świetnie. Pomimo, że to nie była koperta babelkowa manga była owinieta grubo w folię.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn lut 04, 2013 8:01 pm

Po skończonej lekturze mogę powiedzieć - najlepiej przetłumaczona przez Waneko manga w ostatnich latach. Generalnie, widać, że Waneko zrobiło tu postęp, nawet nie obawiając się wulgaryzmów tam, gdzie powinny one być (inaczej niż JPF, gdzie bohaterowie non stop spamują tylko "szlag"). Poza tym, to po prostu dobra historyjka (a raczej zbiór tychże) z sympatycznymi bohaterami. Aż szkoda, że tylko dwa tomy, bo potencjału ma dużo więcej. Zresztą, już z tego co mamy w pierwszym tomie inni autorzy pewnie zrobiliby ze 3 tomiki.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn lut 04, 2013 8:06 pm

Aż szkoda, że tylko dwa tomy
Eeee, cztery są.
Też właśnie skończyłem czytać i jestem bardzo zadowolony

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pn lut 04, 2013 8:35 pm

Faust pisze:Jezuu, 8 stron tematu na nic :P
Jeśli nie chce Ci się przeglądać, to w skrócie- zostały ocenzurowane 4 obrazki, ponieważ zdaniem prawnika u którego konsultowało się Waneko, naruszały polskie prawo.
Tylko 4 obrazki? W takim razie to nie problem. I chyba nie warto czytać 8 stron, skoro manga jest w sklepach od dzień-dwa :P Niemniej jednak, jeśli kwestia ta była już poruszana, to przepraszam.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn lut 04, 2013 9:34 pm

Miałem sobie odpuścić, ale skoro piszecie takie pozytywne opinie, to się chyba skuszę. Tym bardziej, że Waneko coraz bardziej mnie zaskakuje, więc staram się ich wspierać jak tylko mogę.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn lut 04, 2013 11:22 pm

Ja na razie odpuściłem kupno, ale kiedyś się zaopatrzę, skoro aż tyle pozytywów leci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Hatsukoi Limited"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości