Hatsukoi Limited - wątek ogólny

Forum dotyczące mangi Hatsukoi Limited
Kyle
Status: Offline

Post autor: Kyle » śr lut 06, 2013 3:28 pm

Quithe pisze:Tym bardziej ładnie narysowany tyłeczek
To już akurat kwestia dalszego planu- jakby to były środkowe palce, tatuaż przedstawiający scenę np seksu albo "symbolu religijnego"- to rysunek zniszczony.
Ale to też fakt xD

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr lut 06, 2013 3:37 pm

Swoją drogą, tak przeglądam sobie teraz VGA a tam co 3 strony Ai świeci swoimi małoletnimi majtkami(nawet tymi dorysowanymi) w co raz to innych(bardziej czy mniej) wyzywających pozach...

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lut 06, 2013 9:17 pm


Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt lut 22, 2013 6:44 pm

Wczoraj przeczytałem HL i jestem zadowolony z zakupu, ale zastanowiło mnie pozostawienie słowa stalker zamiast przetłumaczenia tego na prześladowca. Przecież zazwyczaj się nie używa tego słowa w języku polskim, a przynajmniej nie spotkałem się z jego użyciem.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt lut 22, 2013 6:53 pm

Z tego co widzę u wujka, to jednak jest używane, w prasie także. Jednak polska wersja to bardziej "nękanie".

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt lut 22, 2013 8:09 pm

Wczoraj przeczytałem HL i jestem zadowolony z zakupu, ale zastanowiło mnie pozostawienie słowa stalker zamiast przetłumaczenia tego na prześladowca. Przecież zazwyczaj się nie używa tego słowa w języku polskim, a przynajmniej nie spotkałem się z jego użyciem.
Owszem, jest używane, spotkałem się nawet z sytuacją, gdy w sądzie było oskarżenie o, cytuję, "stalking, czyli uporczywe nękanie". W mangach też sie pojawiało, m.in. w "Beautiful People", gdzie jeden z odcinków nosił tytuł "Kobieta-stalker".
Poza tym, "prześladowca" w naszym języku ma nieco inny, większy ciężar gatunkowy. Używa się go w przypadku np. prześladowania jakiejś grupy etnicznej. Zaś słowa "nękacz" w naszym języku nie ma. Wszystko to przemawia za pozostaniem przy "stalkerze".

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » sob lut 23, 2013 10:25 am

GrisznakIW pisze: gdy w sądzie było oskarżenie o, cytuję, "stalking, czyli uporczywe nękanie"
Nie tylko w sądzie, ale nawet i w kodeksie karnym, z tego co znalazłem, znajduje się ustęp o "stalkingu". Zrobiło na tyle modne, że nie dziwi użycie go w mandze; ALE co innego "stalking", a co innego sam "stalker", który wchodzi do języka znacznie bardziej nieśmiało i zachowawczo. I przy tym zastanawiam się, czy czasem "prześladowca" to nie ciekawsza i bardziej naturalna wersja.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz mar 03, 2013 2:41 pm

Jako ciekawostkę podać mogę, że recenzja pierwszego tomu "Hatsukoi Limited" była pobiła ogladalnością wszystkie pozostałe recenzje tomików opublikowane u nas w lutym. Mam nadzieję, że to zwiastun tego, iż manga sprzedaje się przyzwoicie.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob lis 09, 2013 9:57 am

Okej, w końcu na zamówieniu znalazło się miejsce dla dwóch ostatnich tomów HL. Szczerze mówiąc, to trochę się obawiałem ostatniego tomu (informacja o zmasakrowaniu połowy strony nieco mnie zaniepokoiła).
Szkoda, że nie będzie kolejnych tytułów tej autorki, bo HL czytało mi się bardzo przyjemnie. Taka ciepła, komedia romansowa z (niestety wykrojonymi) elementami ecchi.
Z tą całą cenzurą to dziwna sprawa, o ile w tomach 1 i 4 to aż oczy bolą jak się na to patrzy, o tyle w 2 i 3 jakoś nic takiego nie zapadło mi w pamięć... ale może to dlatego, że akurat te tomy najbardziej mnie wciągnęły :roll: .
Ciekawy zabieg z całą gromadą głównych bohaterów, co na początku było nieco irytujące, bo dopiero po drugim tomie zacząłem ogarniać kto jest kto (chociaż do samego końca Mamoru mylił mi się z Yoshihiko :roll: ), przez co cała seria wydaje mi się nieco zbyt krótka... przydałby się jeszcze jeden tomik.
Rozwalił mnie ostatni, bonusowy rozdział - jak usłyszałem, że ma zostać wydana komedia ecchi, to myślałem, że cała seria będzie w klimatach tego ostatniego rozdziału.
Mimo wszystko nie żałuję, szkoda tylko, że wydawnictwo cenzurą zamknęło drogę do kolejnych tytułów tej autorki...
A tak na marginesie, orientuje się ktoś, czy jakiekolwiek wydawnictwo wydaje, bądź ma w planach wydanie jakiejś komedii ecchi? Ostatnio tyle się zrobiło tych nowych tytułów, planów i zapowiedzi, że już nie ogarniam^^'...

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob lis 09, 2013 11:27 am

Moim zdaniem jedna z podanych ostatnio wskazówek sugerowała "Hachi Ichi".
Czy faktycznie o to chodzi, to diabli wiedzą.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob lis 09, 2013 12:16 pm

Ine-chan pisze:A tak na marginesie, orientuje się ktoś, czy jakiekolwiek wydawnictwo wydaje, bądź ma w planach wydanie jakiejś komedii ecchi?
U nas boją się cokolwiek wydawać z ecchi... :(

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob lis 09, 2013 12:24 pm

Ine-chan pisze:A tak na marginesie, orientuje się ktoś, czy jakiekolwiek wydawnictwo wydaje, bądź ma w planach wydanie jakiejś komedii ecchi? Ostatnio tyle się zrobiło tych nowych tytułów, planów i zapowiedzi, że już nie ogarniam^^'...
W Polsce nic się takiego nie zapowiada. No chyba, że zaliczysz do tego Fairy Tail? :P
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob lis 09, 2013 10:09 pm

A tak na marginesie, orientuje się ktoś, czy jakiekolwiek wydawnictwo wydaje, bądź ma w planach wydanie jakiejś komedii ecchi?
No way. W zapowiedziach niemal same babskie serie i tru mrok & darkness.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz lis 10, 2013 6:54 pm

O, Ine napisał, że fajne. W takim razie, gdy już będę miał gdzie to wszystko stawiać, kupię (teraz czwarta i ostatnia półka się zapełnia :/).

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » ndz lis 10, 2013 11:33 pm

Quithe pisze:W takim razie, gdy już będę miał gdzie to wszystko stawiać, kupię (teraz czwarta i ostatnia półka się zapełnia :/).
Ja już wszystkie półki zapełniłem i teraz zaczynam mangi ustawiać w stosy... zamierzam dokupić kolejny regał, ale dopiero w okolicach stycznia... czyli po kolejnym zamówieniu^^'...
Krzych_Ayanami pisze:Moim zdaniem jedna z podanych ostatnio wskazówek sugerowała "Hachi Ichi".
Czy faktycznie o to chodzi, to diabli wiedzą.
Jakaś wskazówka od JPF-u? Bo na chwilę obecną chyba tylko oni są w stanie wydać coś Kodanshy...

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn lis 11, 2013 12:43 pm

Ine-chan pisze:
Quithe pisze:W takim razie, gdy już będę miał gdzie to wszystko stawiać, kupię (teraz czwarta i ostatnia półka się zapełnia :/).
Ja już wszystkie półki zapełniłem i teraz zaczynam mangi ustawiać w stosy... zamierzam dokupić kolejny regał, ale dopiero w okolicach stycznia... czyli po kolejnym zamówieniu^^'...
To masz luz, ja muszę się przeprowadzić, żeby mieć gdzie dodać jakąkolwiek nową półkę, nie mówiąc o regale xD

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn lis 11, 2013 2:50 pm

Ine-chan pisze:Jakaś wskazówka od JPF-u? Bo na chwilę obecną chyba tylko oni są w stanie wydać coś Kodanshy...
Z warszawskiego wydawnictwa...
Wskazówka wyglądała tak: ♀ ▉‑
A Japończycy Hachi Ichi zapisują tak: 8♀1♂ .

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn lis 11, 2013 2:51 pm

Krzych_Ayanami pisze:
Ine-chan pisze:Jakaś wskazówka od JPF-u? Bo na chwilę obecną chyba tylko oni są w stanie wydać coś Kodanshy...
Z warszawskiego wydawnictwa...
Wskazówka wyglądała tak: ♀ ▉‑
A Japończycy Hachi Ichi zapisują tak: 8♀1♂ .
To nie od JPFu, tylko od JG :D

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn lis 11, 2013 10:41 pm

Przecież nie napisał, że z JPF-u ;)

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » wt lis 12, 2013 4:39 am

Z dalszymi dywagacjami sugeruję udać sie na priv albo do odpowiedniego działu.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Hatsukoi Limited"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości