Tom 3

Wątek dotyczący wszystkiego związanego z Kagen no Tsuki autorstwa Ai Yazawy.
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn kwie 22, 2013 10:39 pm

Marei, tak zachwalasz, że aż chyba kupię :D
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn kwie 22, 2013 10:42 pm

Zachwalam i szczerze polecam- tym bardziej, że to tylko trzy tomy. Najwyżej jak się nie spodoba to można spokojnie sprzedać :wink: Chociaż niczego nie gwarantuję, bo jako fan Yazawy nie jestem pewnie w 100% obiektywny.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt kwie 30, 2013 9:42 am

Hador pisze:W dodatku nie wiem czy trafił mi się pechowy egzemplarz, ale na wielu stronnach miałam rozmazany tusz, głównie przy dialogach postaci.
U mnie jest tak samo
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt kwie 30, 2013 3:19 pm

A u mnie wszystko gra i śpiewa, żadnych problemów.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » wt kwie 30, 2013 9:45 pm

U mnie też wszystko w porządku jest. Manga już przeczytana jakiś czas temu, ale fajnie przeczytać jeszcze raz w wersji tomikowej po polsku :). Nie mogłam sobie przypomnieć jak to się wszystko kończy. Historia cudowna, magiczna uwielbiam mangi Yazawy Ai. Mam nadzieję, że jeszcze Waneko coś wyda tej autorki (Nane lub Gokinjo).

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr maja 01, 2013 4:41 pm

Trzeci tom przeczytany. Wrażenia bardzo pozytywne, lektura była przyjemna i zupełnie nie przeszkadzał mi fakt, iż domyśliłam się zakończenia. Nie wyobrażam sobie, by opowieść mogła się zamknąć inaczej.

Od razu przeczytałam też całość i z pewnością będę wracać do tego tytułu nie raz. Wspaniała, magiczna opowieść, taka "inna" od większości tego, co mam na półce.

Tylko zabrakło mi ukazania jak prawie dorośli bohaterowie otwierają "kapsułę czasu". Autorka narobiła mi "smaka", "nastawiłam się" na to, a tu nic :(. Szkoda...

Tłumaczenie jak zwykle mi się podobało, wyłapałam bodajże tylko jedną literówkę. Rozmazanego tuszu też nie zauważyłam. Wszystko w najlepszym porządku. Fakt, parę razy musiałam mocniej rozgiąć tomik by coś doczytać ale klej wydaje się mocny i nic nie "trzeszczy". Trochę przeszkadza nazwisko autorki "skaczące" po okładce z tomu na tomik i ta wielka trójka na grzbiecie. Dwa pierwsze tomiki mają idealnie równe grzbiety (napisy i numery), więc tym bardziej TRÓJA rzuca się w oczy :?.

PS. To teraz poproszę "Gokinjo" albo coś innego od Yazawy :wink:.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr maja 01, 2013 5:47 pm

ninna pisze:Tylko zabrakło mi ukazania jak prawie dorośli bohaterowie otwierają "kapsułę czasu". Autorka narobiła mi "smaka", "nastawiłam się" na to, a tu nic :( .
Fakt, ja też uwielbiam takie dodatki. Szkoda, że tego zabrakło...

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » wt maja 07, 2013 1:13 pm

Ine-chan pisze:ninna napisał/a:
Tylko zabrakło mi ukazania jak prawie dorośli bohaterowie otwierają "kapsułę czasu". Autorka narobiła mi "smaka", "nastawiłam się" na to, a tu nic .
Fakt, ja też uwielbiam takie dodatki. Szkoda, że tego zabrakło...
popieram, taki epilog to byłaby piękna sprawa :)

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » wt maja 07, 2013 11:47 pm

Dahlia pisze:
Ine-chan pisze:ninna napisał/a:
Tylko zabrakło mi ukazania jak prawie dorośli bohaterowie otwierają "kapsułę czasu". Autorka narobiła mi "smaka", "nastawiłam się" na to, a tu nic .
Fakt, ja też uwielbiam takie dodatki. Szkoda, że tego zabrakło...
popieram, taki epilog to byłaby piękna sprawa :)
Też się zgadzam :). Co do grzbietów to jeszcze nie patrzyłam jak tomiki wyglądają na półce, bo ostatni tomik jest w stoliku nocnym. Lubię tak przed spaniem czasami sobie odświeżyć ostatni tomik :).

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt maja 07, 2013 11:53 pm

Lina pisze:Lubię tak przed spaniem czasami sobie odświeżyć ostatni tomik .
Ja tak samo :D

Awatar użytkownika
Mokuren
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 03, 2013 11:18 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mokuren » śr maja 08, 2013 6:34 pm

Na początku powiem, że już wątpiłam, że po takim czasie od wydania "Paradise Kiss", dostaniemy kolejny tytuł od Yazawy. Tutaj duże podziękowania i ukłony ode mnie dla wydawnictwa. Zrobiliście mi w ubiegłym roku niezłą niespodziankę :D

Wracając do trzeciego tomu "Kagen no Tsuki" - przeczytałam go dwa razy. Do całej serii będę na pewno jeszcze nie raz wracać. Nawet dobrze, że wcześniej nie miałam styczności z tym tytułem i nie wiedziałam jak się kończy ta historia (mogłam snuć tylko własne podejrzenia). Historia tak bardzo mnie wciągnęła, że wręcz odliczałam dni do kolejnego tomu. Po lekturze całości bardzo pozytywnie odbieram Hotaru i jej przyjaciół. To było naprawdę coś pięknego jak wspierali Mizuki, ale i również siebie nawzajem. Ogólnie rzecz biorąc, ta manga genialnie podnosi na duchu.

I też jak pozostali trochę się nastawiałam, że na końcu zobaczę trochę doroślejsze wcielenia naszych dziecięcych bohaterów. Ale może autorka nie chciała wszytko podawać nam na tacy. Muszą nam wystarczyć własne wyobrażenia nienarysowanego epilogu :wink:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt maja 21, 2013 10:10 am

Wczoraj skończyłam "Kagen no Tsuki" i muszę przyznać,że jest to bardzo dobra manga.Błędów w 3 tomie nie ma(przynajmniej ja ich nie zauważyłam).Tą mangę kupiłam,ponieważ przyciągała mnie okładka i autorka.Przyznam,że nie wiedziałam,że napisała inne mangi oprócz Nany.Jeszcze dowiedziałam się,że napisała"Paradise Kiss" i zostało to u nas wydane! Obawiałam,że będzie od niej słabsza,ale na szczęście jest trochę słabsza od Nany.W sumie mangi są inne tak więc nie powinno się ich porównać.Tylko jedno mnie boli w polskim wydaniu,że nie został PRZETŁUMACZONY TYTUŁ! :evil:

Może to lepiej,że nie dała wszystkiego na tacy.Użyjmy swojej wyobraźni. Zróbmy swoją historię dotyczącą tej czwórki dzieciaków.Ostatnio wszyscy autorzy dają wszystko na tacy,albo upraszczają fabułę.Tak więc wielkie brawa =D> dla autorki,że tak zrobiła.

Yoshiko
Status: Offline

Post autor: Yoshiko » pn lip 22, 2013 3:10 pm

Jeden z moich ulubionych tytułów na polskim rynku. Podobało mi się szczególnie złożone zakończenie i dziecięce postaci. Jeszcze kiedyś na pewno do tej mangi wrócę.

Kuppuru
Status: Offline

Post autor: Kuppuru » czw lis 14, 2013 8:38 pm

Szkoda, że takie krótkie. mogłabym przeczytać jeszcze jeden. :) <3
Moja całą opinię o trzecim tomiku oraz całej serii można przeczytać na: http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013 ... rzeci.html

Pozdrawiam i Zapraszam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kagen no Tsuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości