Tom 2

Wątek dotyczący wszystkiego związanego z Kagen no Tsuki autorstwa Ai Yazawy.
Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pn mar 11, 2013 10:57 am

Marei pisze:Zdanie "Mymy kwiaty, więc ni powinniśmy wzbudzać podejrzeń" przejdzie do historii :lol:
Ja już wprowadziłam osobistą korektę za pomocą długopisu. Wcześniej dłuższą chwilę dumałam, czy to może miał być jakiś dziecięcy slang czy cos w tym stylu, którego nie zrozumiałam :lol:
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » śr mar 13, 2013 10:19 pm

Drugi tom bardzo mi się podobał, podobnie jak pierwszy. Oprócz wspomnianego wcześniej zdania "Mymy kwiaty, więc ni powinniśmy wzbudzać podejrzeń" nie jestem w stanie przypomnieć sobie innych literówek. Kilka stron miało trochę rozmazany druk, ale bez problemu można było odczytać tekst. Za to rzuciło mi się w oczy, że zaraz po, nazwijmy to, głównej treści tomiku, są reklamy, a potem stopka redakcyjna. Nie sądzę, by można to było nazwać błędem, bo w zasadzie nie przeszkadza w lekturze, ale przeczytawszy ten tom byłam zdziwiona- w dotychczas czytanych przeze mnie mangach reklamy, jeśli się pojawiały, były umieszczone po stronie ze stopką redakcyjną. Tutaj jest odwrotnie. (Przynajmniej w moim egzemplarzu). W sumie nie jest to takie istotne, w końcu to tylko kwestia kolejności (zwłaszcza że nie dotyczy to stron z fabułą, tylko reklam), ale się pojawiło. Według mnie po ostatniej stronie mangi chyba lepiej wygląda strona ze stopką redakcyjną niż z reklamą...

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt mar 22, 2013 4:08 pm

Me-ouch pisze:Marei napisał/a:
Zdanie "Mymy kwiaty, więc ni powinniśmy wzbudzać podejrzeń" przejdzie do historii :lol:

Ja już wprowadziłam osobistą korektę za pomocą długopisu. Wcześniej dłuższą chwilę dumałam, czy to może miał być jakiś dziecięcy slang czy cos w tym stylu, którego nie zrozumiałam :lol:
Po waszych komentarzach na forum zastanawiałam się jakiż to wyraz został przekręcony bo nie mogłam wyłapać po samym cytacie i dopiero po przeczytaniu się domyśliłam ;p

Generalnie bardzo mi się podobał ten tom. Kagena czytałam dosyć dawno więc zapomniałam nawet dokładnie jak cała historia się zakończy. Ale już nie mogę doczekać się trzeciego tomu :)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn mar 25, 2013 6:10 pm

Abcd pisze:"Mymy kwiaty, więc ni powinniśmy wzbudzać podejrzeń"
Szczerze to za któryś razem ten błąd znalazłam :shock: .Ciągle czytałam poprawnie.Zauważyłam dopiero wtedy,gdy byłam bardziej skupiona na tekście.Muszę przyznać,że drugi tom jest o wiele ciekawszy od pierwszego.Zwłaszcza przy końcówce.

Kuppuru
Status: Offline

Post autor: Kuppuru » sob paź 26, 2013 10:30 pm

<3 Lofffciam <3 Wszystko co wychodzi spod ręki pani Yazawy jest takie wzruszające i... no po prostu kocham to! <3 Więcej przemyśleń na temat drugiego tomiku możecie znaleźć na moim blogu --> http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013 ... drugi.html

Pozdrawiam i zapraszam! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kagen no Tsuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości