Kagen no Tsuki - wątek ogólny

Wątek dotyczący wszystkiego związanego z Kagen no Tsuki autorstwa Ai Yazawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt lis 16, 2012 12:29 pm

Kupiłam pierwszy tom w przedsprzedaży. PK mnie nie zachwycił, ale mam przeczucie, że ten tytuł bardziej przypadnie mi do gustu.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt lis 16, 2012 3:57 pm

@ Abcd - oczywiście bohaterka nazywa się Mizuki, jak to już bywało obwoluty które wrzucamy na sieć często są przed jakąkolwiek korektą, stąd takie literówki.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » pt lis 16, 2012 5:18 pm

Dziękuję za informację. Nie miałam wcześniej styczności z tym tytułem, dopiero dzięki polskiemu wydaniu go poznam, więc nie miałam pojęcia, która wersja imienia jest poprawna.
Co do samej mangi, fabuła pewnie mnie zainteresuje, bo opis na stronie internetowej wydawnictwa jest bardzo intrygujący, a wygląd obwoluty utwierdza mnie w przekonaniu, że nie powinnam żałować zakupu. Mam nadzieję, że rzeczywiście tak będzie.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lis 17, 2012 4:31 pm

Przykładowe strony z Kagen no Tsuki - http://waneko.pl/knt2/knt1.swf
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lis 17, 2012 4:40 pm

Przykładowe strony super. Tłumaczenie też wydaje się w porządku. Tylko te dwa zdania na stronie drugiej brzmią jak wypociny z jakiegoś pseudoartystycznego bloga :P.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob lis 17, 2012 4:47 pm

KnT czytałam bardzo dawno temu, ale zdaje się, że to jest piosenka Adama?

W każdym razie malutko tych stron :< No, ale wygląda to na pierwszy rzut oka całkiem dobrze.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » sob lis 17, 2012 4:53 pm

Okładka i przykładowe strony wyglądają świetnie. Tylko baaaardzo proszę, wrzucajcie obwoluty te kilka dni później, ale za to z korektą, bo następnym razem pewna czytelniczka padnie na zawał i kto wtedy będzie wasze mangi kupował ;)

Mam nadzieję, że "Kagen no tsuki" dobrze się sprzeda i sięgniecie po "Gokinjo"...
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lis 17, 2012 5:00 pm

Ajsza pisze:KnT czytałam bardzo dawno temu, ale zdaje się, że to jest piosenka Adama?
A to przepraszam artystę... Widocznie przy tym fragmencie cierpiał na niemoc twórczą :P.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » sob lis 17, 2012 5:39 pm

romanova pisze:
Mam nadzieję, że "Kagen no tsuki" dobrze się sprzeda i sięgniecie po "Gokinjo"...
Po raz kolejny popieram te piękne słowa :wink:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob lis 17, 2012 9:13 pm

Przykładowe strony bardzo mi się podobają :)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob lis 17, 2012 9:48 pm

A ja sie przykładowym stronom nie przyglądam. Wolę poczekać, aż przyjdzie do mnie cały tomik :)
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob lis 17, 2012 10:04 pm

Spojrzałem ja, spojrzała Hiki, rezygnujemy z zakupu :)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob lis 17, 2012 10:38 pm

Ładna czcionka, taka sama jak w ParaKiss? :D Nie mogę się doczekać wydania.

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » ndz lis 18, 2012 7:03 pm

Również podobają mi się przykładowe strony. :D

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » ndz lis 18, 2012 10:56 pm

mid29 pisze:
romanova pisze:
Mam nadzieję, że "Kagen no tsuki" dobrze się sprzeda i sięgniecie po "Gokinjo"...
Po raz kolejny popieram te piękne słowa :wink:
tez mam taką nadzieję :). Strony przykładowe prezentują się super *___*. Nadal nie mogę uwierzyć, że będę miała na swojej półce kolejną mangę Yazawy Ai i to po polsku :D.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn lis 19, 2012 6:09 pm

a jaka będzie obwoluta ? matowa?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt lis 20, 2012 11:29 am

Obwoluta Kagena nie będzie matowa.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr gru 12, 2012 3:15 pm

Muszę powiedzieć, że manga jest bardzo sympatyczna, aż się zdziwiłem. Może nie jest to "Bride story", ale poziom zbliżony. Żeby jeszcze ta Mizuki nie była taką beksą... Chociaż główna bohaterka jest w porządku.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr gru 12, 2012 3:30 pm

Miła niespodzianka, oby więcej takich :D W weekend wyruszę na poszukiwania, nie mogę się doczekać

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob gru 15, 2012 7:11 pm

Dziś kupiłam mój tomik (na półce w Empiku były całe dwa :wink:). Muszę powiedzieć, że okładka "na żywo" średnio mi się podoba... O ile uwielbiam kolor turkusowy, to tutaj całość wyszła strasznie ciemna. No i te oczy... O wiele bardziej podoba mi się rysunek pod obwolutą. W opisie fabuły (na skrzydełku obwoluty) pozostawiono te nieszczęsne "przeszywające serce, smutne melodie" :roll:. No i moim zdaniem "T" w tytule wygląda bardziej jak "C", niemniej jednak sama czcionka jest bardzo ładna.

Teraz co nieco o fabule. Na początku lektury byłam nastawiona nieco sceptycznie. Na początku mamy ten grafomański tekst piosenki, na szczęście potem się już nie pojawia. Para bohaterów przywodziła mi na myśl takie "życiowe niedorajdy" i o ile dziewczynę jeszcze rozumiem (młoda jest to i więcej jestem w stanie jej wybaczyć), o tyle Adam nieustannie działał mi na nerwy. Był strasznie dziecinny i zaborczy. Pod koniec rozdziału pierwszego zdarzyło się coś, co można było łatwo wywnioskować z poprzedzających całe zdarzenie kadrów. Skojarzyło mi się to z jakimś filmem i jest w sumie dość ogranym motywem, jednak tutaj stanowiło wstęp do naprawdę ciekawej historii.
Bardzo polubiłam Hotaru. Na początku przeszkadzali mi trochę jej przyjaciele (myślałam, że będzie sama starała się pomóc E. i manga będzie bardziej "kameralna") ale potem przekonałam się do nich. Są tutaj naprawdę potrzebni. Hotaru jako mała dziewczynka mogłaby sama nie poradzić sobie z "problemem". Ich wspólne "dochodzenie" przywodzi mi na myśl stary serial "Czy Boisz Się Ciemności" :D.
Manga bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać poznania "tajemnicy E." i jej dalszych losów. Czekam z niecierpliwością na kolejny tomik.

Tłumaczenie jest bardzo dobre, wszystko czyta się płynnie i bez większych zgrzytów.

A teraz parę "baboli" :P:
-str. 19 - "Proszą pana!" (powinno być "proszę pana!")
-str. 160 - "Tak, się martwię" (niepotrzebny przecinek)
-str. 162 - "I te niebieskie oczy, które zdawały się... wciąga mnie w głąb" ("wciągać")
-str. "i nosiła żeńskiego liceum Sasahara" (zjedzono słowo "mundurek").

Ponadto miejscami czcionka jest potwornie mała (np. na stronie 16). Podobna bolączka towarzyszyła tomikowemu wydaniu "Paradise Kiss".

Str. 130 - KONIEC - prawie zrzuciło mnie to z kanapy na podłogę :lol:.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kagen no Tsuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość