Kagen no Tsuki - wątek ogólny

Wątek dotyczący wszystkiego związanego z Kagen no Tsuki autorstwa Ai Yazawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Kagen no Tsuki - wątek ogólny

Post autor: wataken » pt sie 10, 2012 1:03 pm

Tłumaczenie, okładka, itp. - piszcie tu o wszystkim co dotyczy polskiego wydania Kagen no Tsuki.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pt sie 10, 2012 1:15 pm

Może zacznę od tego, że bardzo się cieszę i dziękuję Wam, że wydajecie mangi Yazawy Ai:D Kagen no Tsuki kupię na pewno i już nie mogę się doczekać:)
Format jak Dengeki Daisy w sumie mi odpowiada, w końcu bywają jeszcze mniejsze np. Vampire Knight.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt sie 10, 2012 1:22 pm

Zablokujcie nowe działy dla gości, bo znowu zlecą się spamboty :wink:

Ja również bardzo cieszę się z Kagen no Tsuki, w końcu coś drgnęło w związku z mangami Yazawy w naszym kraju. Wciąż mam nadzieję, że za jakiś czas będzie ich u nas jeszcze więcej.

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » pt sie 10, 2012 1:25 pm

Wszystko co kiedykolwiek wydacie od Yazawy trafi u mnie na półkę, bezwarunkowo =D>

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pt sie 10, 2012 1:47 pm

Kupię :3

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » pt sie 10, 2012 2:39 pm

Czy polskie wydanie będzie miało polski podtytuł, np. ,,Ostatnia kwadra księżyca''? A jeśli chodzi o format to taki jak DD, tylko żeby sama manga było nieco szersza, bo jak patrzę na poucinane kadry to mnie krew zalewa. :x A obie nowości kupię, na pewno.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt sie 10, 2012 2:49 pm

Marei pisze:Zablokujcie nowe działy dla gości, bo znowu zlecą się spamboty :wink:
Prócz tego przydałoby się te dwa działy przenieść na samą górę :P

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pt sie 10, 2012 2:53 pm

telajel pisze:Czy polskie wydanie będzie miało polski podtytuł, np. ,,Ostatnia kwadra księżyca''?
Wolałabym bez podtytułów:( Samo "Kagen no Tsuki" wystarczy:)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt sie 10, 2012 3:09 pm

@ Ogórek Kiszony - teraz lepiej? Trochę pomieszałem i wszystkie zakończone mangi wrzuciłem do podkategorii, i tak mało kto się na ich temat wypowiadał.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt sie 10, 2012 3:22 pm

Podtytuł będzie taki jak w Japonii (pochodzi on od tytułu piosenki) czyli "The Last Quarter"
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt sie 10, 2012 3:33 pm

Od razu lepiej, jak te działy były za nisko to trochę trudno było je odnaleźć ;) Dziękować.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pt sie 10, 2012 3:58 pm

Już zamówiłam prenumeratę; zakładam, ze manga pani Yazawy mi się spodoba.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt sie 10, 2012 5:13 pm

Szczerze mówiąc, to miałem nadzieję, że manga wyjdzie z polskim tytułem...
Dlaczego skoro dialogi tłumaczy się, żeby były po naszemu, nie zrobić tego samego właśnie z tytułem?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt sie 10, 2012 5:24 pm

Hmm, zacznę od okładki. Czy istnieje możliwość pozbycia się tej bieli? Środkowy obrazek jest bardzo klimatyczny, ale ta biała otoczka psuje cały efekt...
Odnośnie formatu. Co tu ukrywać, chciałabym żeby był większy. Mały format, jak widać w DD (a tym bardziej w Ouranie), się nie sprawdza i przez to część kadrów jest poucinana. Wolę zapłacić trochę więcej i nie martwić się, że na którejś stronie coś zniknie (albo pojawi się coś dodatkowego - biały pasek), niż później doznawać takiego rozczarowania, jak w DD.
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2012 8:52 pm przez zandam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt sie 10, 2012 7:42 pm

Mi się mały format podoba. Co do tytułu, tez bym wolała jakby był po polsku. No i zgadzam się co do okładki.
zandam pisze:Czy istnieje możliwość pozbycia się tej bieli? Środkowy obrazek jest bardzo klimatyczny, ale ta biała otoczna psuje cały efekt...

Scrappedp
Status: Offline

Post autor: Scrappedp » pt sie 10, 2012 9:10 pm

Nie tłumaczy się tytułów piosenek...

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt sie 10, 2012 9:16 pm

A tytuły książek - i owszem.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt sie 10, 2012 9:31 pm

@ Zandam - nasza okładka będzie zupełnie inna, zazwyczaj staramy się robić okładki jak najbliższe oryginałowi ale w przypadku Kagen no Tsuki oryginalne okładki są...jak by to ująć? Strasznie słabe i tyle, dlatego postaramy się zrobić coś bardziej klimatycznego i pasującego do nastroju samej mangi.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt sie 10, 2012 10:19 pm

Zawsze można wziąć przykład z okładek niemieckich i francuskich ;) Nie wyglądają one tak źle. Klimat na pewno mają :)

Może niektórych to zdziwi, ale nie obraziłabym się jeśli KnT miało taki sam format jak Paradise Kiss (czyli dość mały). Mangi ustawiam na półce wielkościami, a chciałabym żeby te 2 tytuły od Yazawy stały obok siebie ;D

Co do innych życzeń to standardowo bez "kolegów", z dobrym tłumaczeniem, bez błędów. Przekład PK był świetny i miło by bylo, jakby ta sama osoba wzięła się też za Kagen (czyli jeśli dobrze pamiętam p. Aleksandra Watanuki). No i nie ucinajcie kadrów jak w DD.

Edit. Właśnie doczytałam, że Kagen będzie miał format Dengeki Daisy. Ten akurat format średnio mi się podoba, wolałabym Kuro lub ParaKissu. Trudno, jakoś się to przeżyje :P

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt sie 10, 2012 10:30 pm

U nas pewnie będzie sylwetka kota na tle księżyca :wink: .
Zwierzak z uwagi na sympatię wydawnictwa, a księżyc dla tajemnicy :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kagen no Tsuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość