Tom 1

Forum dla fanów mangi Pandora Hearts.
OgóreKiszony
Status: Offline

Tom 1

Post autor: OgóreKiszony » śr lip 25, 2012 12:21 am

Obrazek
Premiera: 1 października 2012.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pt lip 27, 2012 1:00 pm

Okładka fajna , tylko grzbiet mógłby być trochę inny , tak to nic nie mam. Ale mógłby być obrazek jeszcze na grzbiecie XD

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » pt lip 27, 2012 7:38 pm

Okładka bardzo dobra, ale jedno mnie ciekawi: Dlaczego jest od 16 lat? :shock: Z tego co pamiętam to nie ma tam jakiś straszliwych rzeczy... :lol: toż przecież 1 tom Kuroshita nie miał czegoś takiego.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt lip 27, 2012 10:07 pm

Okładka fajna, ale rzeczywiście grzbiet już dość średni. Ten szary pasek jest dziwny, ale w japońskiej wersji jest podobnie, więc nie ma co narzekać...

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pt lip 27, 2012 10:33 pm

Teraz jak zobaczyłem wersję z miniaturką na grzbiecie, polska wersja przestała mi się podobać... :P

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn lip 30, 2012 11:34 am

Ja również jestem za miniaturką na grzbiecie :mrgreen: miło by było jakby waneko odpowiedziało w tej sprawie czy to jest ostateczna wersja okładki czy jednak taka malutka zmiana jest możliwa?
Obrazek

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » pn lip 30, 2012 4:35 pm

Jak wyżej, bardzo chciałabym obrazek na grzbiecie :D

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pn lip 30, 2012 5:07 pm

Również jestem za tym obrazkiem.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn lip 30, 2012 5:26 pm

Ja też jestem za miniaturką na grzbiecie.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn lip 30, 2012 6:17 pm

Mnie się zdaje, ze okładka jest publikowana po męczarniach z dogadywaniem każdego szczególiku z Japonią, kiedy całość jest już gotowa do druku. Czyli ciężko będzie cholernie ciężko odkręcić i dodać miniaturkę.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pn lip 30, 2012 6:23 pm

Faust pisze:Mnie się zdaje, ze okładka jest publikowana po męczarniach z dogadywaniem każdego szczególiku z Japonią, kiedy całość jest już gotowa do druku. Czyli ciężko będzie cholernie ciężko odkręcić i dodać miniaturkę.
Ale z drugiej strony premiera tomu jest dopiero w październiku... Chociaż, rzeczywiście, raczej już się to nie zmieni. Nie żebym chciała obrazek, mi to obojętne ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn lip 30, 2012 6:28 pm

Mi się tam podoba 8-)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn lip 30, 2012 8:44 pm

A ja jestem mimo wszystko przeciwko, na mój gust nie wygląda to zbyt ładnie. Z grzbietów Battle royale też usunięto obrazki i przez to wygląda to o wiele lepiej.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » wt lip 31, 2012 2:18 pm

Mi się tam podoba tak jak jest, byle dostać Pandorę w swoje łapki :D

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » wt lip 31, 2012 4:09 pm

W sumie z miniaturką byłoby ładniej... Ale kij z tym, ja i tak będę kupowała to tylko ze względu na siostrę :) Tomiki nie będą stały w "mojej" kolekcji, tylko u niej w pokoju, więc mi obojętnie.

Larfein
Status: Offline

Post autor: Larfein » wt paź 02, 2012 12:39 pm

Dzis dostalam moj tomik. Jeszcze nie czytalam, ale na razie Waneko dostaje ogromny plus za fakture okladki! Jesli o mnie chodzi, mozecie przestawic sie na takie na stale! =D (przynajmniej dla nowych tytulow, zeby nie razila zmiana nagle w polowie jednej serii)

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt paź 02, 2012 6:03 pm

Larfein pisze:Waneko dostaje ogromny plus za fakture okladki! Jesli o mnie chodzi, mozecie przestawic sie na takie na stale! =D (przynajmniej dla nowych tytulow, zeby nie razila zmiana nagle w polowie jednej serii)
Mam dokładnie takie same zdanie. Poproszę takie okładki w Kagen no Tsuki!
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt paź 05, 2012 1:28 pm

Wokół tego tytułu zrobiono tyle szumu, że postanowiłam z ciekawości sprawdzić, co wywołało u niektórych osób taką ekscytację.
Wydanie prezentuje się bardzo przyjemnie (może z wyjątkiem tłumaczenia w pewnym aspekcie, ale o tym wspomnę później), więc nie będę się nad tym dłużej rozwodziła, kreska jest przeciętna (piętnastolatek wygląda w tej mandze, jak dwunastolatek, a niektóre postacie przypominają bliźniaki jednojajowe - siostra głównego bohatera i Sharon (?)), elementy humorystyczne w ogóle mnie nie bawią i byłabym zdecydowanie bardziej zadowolona, gdyby autorka z nich zrezygnowała (wydaje mi się, że poziom "żartów" w Kuroshu był taki sam...), natomiast zaintrygowała mnie fabuła w tej mandze i to ze względu na nią kupię następny tom. Może wtedy się przekonam do tej serii... albo kogoś uszczęśliwię przerywając swoją przygodę z tym tytułem. :wink:
Mangę czytało się płynnie, ale te angielskie imiona i nazwy... :evil: Nie będę ukrywała, że od samego początku popierałam opcję tłumaczenia angielskich imion, o ile posiadają swoje polskie odpowiedniki, a podczas czytania tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że te wszystkie "Alice" , "Pani Kate" etc. brzmią, delikatnie mówiąc, dziwnie.
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2012 9:12 pm przez zandam, łącznie zmieniany 1 raz.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt paź 05, 2012 6:58 pm

Wydanie jest świetne, grzbiet całkiem ładnie się prezentuje. Jedyne co mi przeszkadza to czcionka o której wspominałem wcześniej, ale nie można mieć wszystkiego :D
Co do fabuły na razie się nie wypowiadam, oglądałem anime jakieś 2 lata temu i byłem zachwycony, ale trochę mi się gusta zmieniły, więc nie wiem jak to będzie dalej. Na razie jestem na tak.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob paź 06, 2012 5:20 pm

zandam pisze:niektóre postacie przypominają bliźniaki syjamskie - siostra głównego bohatera i Sharon
Znaczy że wyglądają jakby były złączone głowami, w biodrze etc? :o
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Pandora Hearts"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości