Video Girl Haruno, czyli ile jest tych tomów...

Zapraszamy wszystkich miłośników Ai, Yoty i reszty do dyskusji na temat wspaniałej mangi Video Girl Ai
Zablokowany
Shig
Status: Offline

Video Girl Haruno, czyli ile jest tych tomów...

Post autor: Shig » pn cze 16, 2003 12:45 pm

Wyszperałem w sieci takie info:

ABOUT VIDEO GIRL AI
"The Video Girl Ai Manga is written and drawn by the notable Manga author Masakazu Katsura. It consists of a compilation of 15 volumes, first published by Shueisha between the period of 1990 - 1993. The first 13½ volumes is about Video Girl Ai, 1 volume's worth is on Video Girl Len and ½ volume is on Video Girl Haruno."

Z kolei znalazłem też skany i VGH jest tam opisane jako tom 16
Znaczy jak to jest?
Waneko wspominało o 15 tomach (13 tomach VGA i 2 tomach VGL).

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pn cze 16, 2003 1:13 pm

nyo Shig szczerze powiem ze nie wiem o co biega. na temat VGA nigdy nie szperalem w sieci. z tego forka dowiedzialem sie ze jest 15 tomow. ty mowisz ze jest jeszcze jakies VGH i VGL O_o. i'm confused!

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pn cze 16, 2003 1:24 pm

Wiem o jakiej stronce mówisz Shig.
Widziałem przeczytałem i przeanalizowałem i stwierdzam co następuje: :wink:
Waneko podał prawidłowe informacje. Video Girl Ai to równe 13 tomów (rozdziały: 1-116) następnie jest Video Girl Lem w liczbie 2 tomów (rozdziały: 117-131).
Wszystkie dane opieram na japońskim wydaniu "Jump Comics". Być może autor stronki pisze o jakimś fanowskim nazewnictwie tomu 15.
(osobiście myśle że coś namieszał i sam nie wiedział o czym pisze :wink: ).
Z mojej strony to tyle. :P

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn cze 16, 2003 1:31 pm

Z moich informacji wynikało zawsze że vga ma 15 tomów. O następnych nie słyszałem. I's też ma 15 tom który jest krótki i nazywany "alternatywnym zakończeniem". LHA4 anime też ponoć istnieje albo ma zaistnieć. Dużo tych niewiadomych..^^

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » pn cze 16, 2003 1:47 pm

A ja się spotkałem z takim info na temat VGAi:
" Video Girl Ai is a very amusing tale about what young men want, and what they really need instead. It was published in Japan, and collected in 15 tankoubon, the first 13 & 1/2 which were devoted to the Video Girl Ai story and the other 1 & 1/2 which were devoted to Video Girl Len and Video Girl Mai.
Mamy tutaj niewielką rozbieżność, jeśli chodzi o nazewnictwo (tutaj Haruno to Mai), ale sens pozostaje taki sam. Z tej informacji wynika, że Ai jest poświęcone 13 tomów VGAi i pół tomu VGL. Natomiast Len i Mai (będę się trzymał "swojego" nazewnictwa) pozostałe półtora tomu VGL. O tomie nr.16 nic nie słyszałem, jest to zapewne jakiś dojinshi albo po prostu zwykła pomyłka.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn cze 16, 2003 2:50 pm

Musiałby się wypowiedzieć ktoś z Waneko.
Ewentualnie ściągnę te skany VGA, przeczytam i będę wiedział o co biega.

PS: To że przeczytam skany nie oznacza, że nie kupię polskiego wydania :)

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pn cze 16, 2003 3:57 pm

Wystarczy spojrzeć na oryginalne okładki.
Tam wyraźnie widać jak się poszczególny tomy nazywają.
01-13 Video Girl Ai
14-15 Video Girl Lem
Wiem bo mam skany wszystkich okładek :)

Zablokowany

Wróć do „"Video Girl Ai"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości