Cenzura w VGAi

Zapraszamy wszystkich miłośników Ai, Yoty i reszty do dyskusji na temat wspaniałej mangi Video Girl Ai

Cenzura w VGAi --> TAK czy NIE ?

tak
2
3%
tak
2
3%
nie
38
48%
nie
38
48%
 
Liczba głosów: 80

Muti
Status: Offline

Cenzura w VGAi

Post autor: Muti » pt sie 29, 2003 5:06 pm

W ostatnie dni poruszono temat cenzury w VGAi.
Postanowiłem sprawdzić co o tym myślą inni.
Proszę o opinie z krótkim uzasadnieniem :
Czy powinno się cenzurować VGAi ?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt sie 29, 2003 5:22 pm

Cenzurze mówię nie.
Jednak nie zależy to od Waneko.

GonZo
Status: Offline

Re: Cenzura w VGAi

Post autor: GonZo » pt sie 29, 2003 5:25 pm

Muti pisze:Czy powinno się cenzurować VGAi ?
Dla mnie to pytanie retoryczne... Ale niech się wypowiedzą inni...

Pasuzuko
Status: Offline

Post autor: Pasuzuko » pt sie 29, 2003 5:28 pm

Cenzura moim zdaniem w ogole jest bez sensu. Ludzie najchętniej wszystko by ocenzurowali...

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pt sie 29, 2003 5:55 pm

Chyba proste jest, że jestem za tym by nie było cenzury. Ale skoro ona wystepuje w Polskim wydaniu mówi się trudno. Waneko wydało VGA, i to jest powód do zadowolenia. Człowiek jest taką istotą, że zawsze mu coś nie pasuje. A to okładki, a to papier, a to cenzura, a to tusz itp.. itd.. Powiem tak. Jeżeli nie jest to wielkim problemem dla Waneko to walałbym nieocenzurowane. A jeśli jest.. to trudno.. spokojnie się z tym pogodzę..

Pasuzuko
Status: Offline

Post autor: Pasuzuko » pt sie 29, 2003 6:20 pm

Obejrzałam te skany _Keitaro_ --> może wybaczę dorysowanie majtek, mi to kalafiorem, baby mnie nie podniecają, ale jestem zła że wycieli te 2 strony. W ocenzurowanej wersji mozna odnieśc wrazenie, ze ten gostek tylko sie zaspokaja (jak mu tam...), a na tamtych 2 stronach... co się okazało? Ze mysli o Mai jak o swojej bylej (czyli pewnie choć trochę uczucia w nim jest) <-- może...

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » sob sie 30, 2003 1:29 am

Pasuzuko pisze:Obejrzałam te skany _Keitaro_ --> może wybaczę dorysowanie majtek, mi to kalafiorem, baby mnie nie podniecają, ale jestem zła że wycieli te 2 strony. W ocenzurowanej wersji mozna odnieśc wrazenie, ze ten gostek tylko sie zaspokaja (jak mu tam...), a na tamtych 2 stronach... co się okazało? Ze mysli o Mai jak o swojej bylej (czyli pewnie choć trochę uczucia w nim jest) <-- może...
Też tak to odebrałem (a czytając polskie wydanie wziąłem go za centralnego frajera który korzysta z sytuacji) I dlatego cenzurze mówię nie...to już chyba nie te czasy...-_-"
_Keitaro_ pisze:Człowiek jest taką istotą, że zawsze mu coś nie pasuje. A to okładki, a to papier, a to cenzura, a to tusz
...a to grzbiety :twisted:

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » pn wrz 01, 2003 8:20 am

Hmmm, jeszce raz obejrzałem skany - mam je z pewnej rosyjskiej strony, ale to chyba te o których tu mowa (?)
RZECZYWIŚCIE - wycięcie tych stron (a właściwie jednej z nich) zaburzyło CAŁY sens tego fragmentu VGAi!!! Chodzi mi oczywiście o fragment w którym Matsui (tak to imię się pisze?) myśli:
  • I beginning to think of Mai as my old-time
    girlfriend. I don't care who she is anymore. Anyway,
    I just want to be with her forever.
Mam nadzieję, że nie uznacie tego za spoiler?!!! :?
Swoją drogą, takie działania to już prawdziwy zamach na sztukę!!! :evil:

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » pn wrz 01, 2003 11:10 pm

Nie nie i jeszcze raz nie :evil:
Szczególnie w tak marnym rysowniczym wydaniu (chyba elementy bielizny dorysowywało 4-letnie dziecko)

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » wt wrz 02, 2003 10:16 am

Radziu pisze:... (chyba elementy bielizny dorysowywało 4-letnie dziecko)
Też to zauważyłem - fatalna jakość rysunku bielizny razi oczy! :evil:

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt wrz 09, 2003 10:36 am

Podobno w Polsce cenzura juz nie obowiązuje... najwidoczniej się mylę

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt wrz 09, 2003 10:47 am

Ineluki pisze:Podobno w Polsce cenzura juz nie obowiązuje... najwidoczniej się mylę
Na samym początku dyskusji o cenzurze w VGAi (jeszcze w temacie o 5 tomie)
Lilu wyjaśniła dlaczego tak jest.
Lilu pisze:"Mili Czytelnicy! Widzieliscie wydanie japonskie wydanie VGA5 by Shueisha? Na pewno nie. Inaczej nikt by tu nie podnosil szumu, ze cos ocenzurowalismy. Nasz tomik zawiera wszystko to, co jest w wydaniu shueishi. Jesli ktos ma inne wydanie (np. zachodnie, to nie nasza sprawa). Mysmy podpisywali licencje w takiej, a nie innej formie. "

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt wrz 09, 2003 11:49 am

Setokun pisze:Na samym początku dyskusji o cenzurze w VGAi (jeszcze w temacie o 5 tomie)
Lilu wyjaśniła dlaczego tak jest.
Lilu pisze:"Mili Czytelnicy! Widzieliscie wydanie japonskie wydanie VGA5 by Shueisha? Na pewno nie. Inaczej nikt by tu nie podnosil szumu, ze cos ocenzurowalismy. Nasz tomik zawiera wszystko to, co jest w wydaniu shueishi. Jesli ktos ma inne wydanie (np. zachodnie, to nie nasza sprawa). Mysmy podpisywali licencje w takiej, a nie innej formie. "
Rzeczywiście, było coś takiego. Starość nie radość.

Wracając do tematu, znajomy po przeczytaniu 5-go tomu stwierdził, że tylko w jednym miejscu dopatrzył sie dorysowanej bielizny, ja mu wyjaśniłem że gdzieniegdzie trzeba się uważnie przypatrzeć i pokazałem kilka stron które zapamiętałem.

Jeszcze jedna sprawa. Gdzieś czytałem plotę, że Pan Katsura narysował 15 tomów VGAi z tym, że dwa ostatnie nigdy nie zostały wydane, ponieważ były zbyt hmmm... pikantne. Czy ktos wie coś na ten temat?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt wrz 09, 2003 12:21 pm

Ineluki pisze:Jeszcze jedna sprawa. Gdzieś czytałem plotę, że Pan Katsura narysował 15 tomów VGAi z tym, że dwa ostatnie nigdy nie zostały wydane, ponieważ były zbyt hmmm... pikantne. Czy ktos wie coś na ten temat?
Trzeba by Go spytać :)

Yaponchick
Status: Offline

Post autor: Yaponchick » wt wrz 09, 2003 4:36 pm

Wracając do tematu, znajomy po przeczytaniu 5-go tomu stwierdził, że tylko w jednym miejscu dopatrzył sie dorysowanej bielizny, ja mu wyjaśniłem że gdzieniegdzie trzeba się uważnie przypatrzeć i pokazałem kilka stron które zapamiętałem.

Które to były strony? :)
A wracając do tematu to po to jest napis ' Polecane od lat 15 ', żeby nie kupiło tego 10-letnie dziecko i nie zapytalo mamy 'Mama, a co oni tu robia? I czemu nie mają spodni? ' ( i oczywiscie manga jest be, bo ludziom nie chce sie czytac napisow na okladkach ) .
A jaki jest sens tego postu ( poczatkowo myslalem ze nie ma zadnego :D ) ? Cenzura nie jest potrzebna!
(odbiegajac od tematu: czytaliscie kiedys 'Kaczora Donalda'? Oni nawet nie nosza tam spodni ani majtek. to jest dopiero prnografia :) )

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » ndz wrz 14, 2003 5:58 pm

A może byłby sposób aby obejść w pewien sposób cenzurę. Ja wiem skany są z zasady be, a już w szczególności tych mang, które zostały wydane u nas, ale gdyby umieścić te dwie brakujące strony na sajcie k2r Clubu? (tylko te dwie i ani jednej więcej, no chyba że znowy jakich będzie "brakować" w innych tomikach) Ostatecznie nie wszyscy mają dostęp do sklancji (niektórzy nawet jak mają to w nie nie spoglądają), a chyba większość chciałaby zobaczyć co jest na tych dwóch stronach pominiętych w naszym wydaniu. Ogólnej zasady to by raczej nie zburzyło - ostatecznie tych kilkunastu kadrów nie ujrzysz w tomiku wydanym w Polsce, a bez nich wydźwięk rozdziału i sam odbiór charakteru tego chłopaka jest troszeczkę przekłamany.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz wrz 14, 2003 6:03 pm

Yellon pisze:A może byłby sposób aby obejść w pewien sposób cenzurę. Ja wiem skany są z zasady be, a już w szczególności tych mang, które zostały wydane u nas, ale gdyby umieścić te dwie brakujące strony na sajcie k2r Clubu? (tylko te dwie i ani jednej więcej, no chyba że znowy jakich będzie "brakować" w innych tomikach) Ostatecznie nie wszyscy mają dostęp do sklancji (niektórzy nawet jak mają to w nie nie spoglądają), a chyba większość chciałaby zobaczyć co jest na tych dwóch stronach pominiętych w naszym wydaniu. Ogólnej zasady to by raczej nie zburzyło - ostatecznie tych kilkunastu kadrów nie ujrzysz w tomiku wydanym w Polsce, a bez nich wydźwięk rozdziału i sam odbiór charakteru tego chłopaka jest troszeczkę przekłamany.
Się pomyśli.
Całkiem możliwe, że będą.
Tylko trzeba by je przetłumaczyć na polski, żeby fuszerki nie odstawiać.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pt lis 14, 2003 11:31 pm

Nie zauważyłam żadnych dorysowanych majtek (to znaczy zauważyłam, ale nie wiem gdzie są dorysowane :? ). Czy NAPRAWDĘ wycięto jakieś strony :?:
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob lis 15, 2003 1:24 am

Me-ouch pisze:Nie zauważyłam żadnych dorysowanych majtek (to znaczy zauważyłam, ale nie wiem gdzie są dorysowane :? ).
Numery stron podawałem w jakimś temacie.

Czy NAPRAWDĘ wycięto jakieś strony :?:
Tak, dwie.

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » sob lis 15, 2003 9:42 am

Na
http://waneko.joint.eu.org/forum/viewto ... c&start=40
strony podane są przez Shig-a i troche dalej też są podawane przez GonZo

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Video Girl Ai"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości