Kreska I''s czy Video Girl Ai?

Zapraszamy wszystkich miłośników Ai, Yoty i reszty do dyskusji na temat wspaniałej mangi Video Girl Ai

Kreska której mangi podoba Ci się bardziej?

Video Girl Ai
9
15%
Video Girl Ai
10
16%
I''s
21
34%
I''s
21
34%
 
Liczba głosów: 61

Chomik
Status: Offline

Kreska I''s czy Video Girl Ai?

Post autor: Chomik » śr sie 06, 2003 3:34 pm

Wybaczcie kolejną ankietę, ale żre mnie ciekawość...

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » śr sie 06, 2003 4:13 pm

I''s
Uwielbiam ogólnie kreske Katsury niezależnie od mangi ale jednak z uwagi na sentyment jakim dażę I''s zagłosowałem właśnie na tą pozycję. :D

P.S. Szykują się dwie ostatnie przed moim wyjazdem aktualizacje rozdziałów. Ale nie płaczcie, jak wrócę to będzie kontynuacja.
No i nie cieszcie się zbytnio, jade dopiero za tydzień.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr sie 06, 2003 4:59 pm

Hmm kreska.. chyba I"s, podobnie jak Setokun z sentymentu wybieram ten tytuł. Chociaż czytając I"s fabuła mnie tak wciągneła, że mniejszą uwagę przywiazywałem do kreski (tylko nie bijcie za to :D), podobnie było z vga..

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » śr sie 06, 2003 9:28 pm

I"S ^^ !!czytałam narazie 2 tomiki, ale śmiem twierdzić, ze kreska i fabułka lepsza od VGAi. Z I''S'em miałam niedawno niezbyt przyjemną przygodę: na konwencie przy sklepiq Hony'i qmpel otworzył 15 tomik na samiutkim koncu....to liczy sobie 15 tomikooff?? :'( - jesli tak to rozpacz znam zakończenie :evil: ...buuuuuuuuu

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » czw sie 07, 2003 8:38 am

Szczerze mówiąc spodziewałem się takich odpowiedzi! ;)
Długo myślałem nad swoimi odczuciami, i... chyba jednak I''s!
Dlaczego? Trochę nad tym myślałem - pomijając fabułę (jest bardzej prawdziwa, a przez to chyba nam bliższa), stwierdzam, że kreska jest inna...
Szczegół - autor zrezygnował z cieniowania nosa (sprawdźcie I''s i VGAi!) - czyżby TO powodowało, że bardziej wpada w oko? No i sposób wyrażania rysunkiem emocji i myśli bohaterów - tego prawie nie było w VGAi!
Inna sprawa, że do Video Girl Ai mam wielki sentyment - wpadła mi w oko wiele lat temu...
Moje odczucie - Katsura się rozwija (co widać nawet w samej VGAi - spójrzcie tutaj: http://www.leospage.de/animemanga/vgai_evo.htm ...) :twisted:
Tylko dlaczego nie wydają I''s w Polsce? Buuuu.... :cry:

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » czw sie 07, 2003 4:38 pm

Oj... przepraszam... nie wiedziałm, że poszło 3 razy... :cry: Nie ma co płakać...już naprawiłem ;]. - GonZo

Chomiq tesh sie nad tym zastanawiam :'(

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » czw sie 07, 2003 11:32 pm

"the art is not so good" - jak słysze takie treści (Chomikowy link) to aż mnie korci żeby być właścicielem serwera z taką stronką mwahahahah!!! A co do pytania...po 1 rozdziale -_-" I`sa (bo więcej nie chce czytać...po co mam niszczyć se radochę ;]) niewiele wywnioskowałem (co do kreski ofkorz) i róznicy nie widzę wielkiej (nie zwracam uawgi na 1mm krótsze paznokcie, lepiej ułożone włosy itp...to mnie mało obchodzi (w przeciwieństwie do Quba ;]) kreska za fabułą...tak samo jest u mnie z grami kompowymi...nie ważna grafa...ważna miodność...a więc nie głosuję (dodajcie 3 opcje obie mi sie bardzo podobają)

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pt sie 08, 2003 2:01 am

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:kreska za fabułą...tak samo jest u mnie z grami kompowymi...nie ważna grafa...ważna miodność...a więc nie głosuję (dodajcie 3 opcje obie mi sie bardzo podobają)
Dla mnie każde m&a jest inne. Niektóre serie anime ogladałem tylko dla tego że mi się podobała fabuła, inne z kolei tylko dla kreski. Szczerze to na anime zwróciłem uwagę właśnie dzięki specyficznej kresce. Może dlatego, że ogólnie lubię malarstwo, a zwłaszcza rysunki wystepujące w mangach^^. reasumując m&a = kreska (przedewszystkim ;]) Czytając VGA i I"s (jak pisałem powyżej) pierw zwróciłem uwagę na fabułę.

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » pt sie 08, 2003 9:44 am

Widzę, że niektórzy się wzbudzili! :twisted:
Co do mnie - na VGAi zwróciłem uwagę właśnie z powodu kreski!
Owszem, scenariusz jest też ważny - to on decyduje, że po pierwszej fascynacji kreską nie mażna się oderwać od lektury (VGAi i I''s napewno spełniają ten warunek!)...
Jeśli chodzi o 1mm krótsze paznokcie, lepiej ułożone włosy, to cóż - ja tam zwracam uwagę na takie rzeczy, choć nie od razu. Po prostu czytając I''s coś mi nie pasowało - niby ta sama kreska co w VGAi, a jednak jakoś inaczej - więc zacząłem drążyć temat...

Swoją drogą, ciekawe dlaczego Katsura zmienił styl?

Aha - co do "the art is not so good" - dajmy temu spokój - każdy ma prawo mieć swoje zdanie...
Pozdrawiam!

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » sob sie 09, 2003 11:30 am

Może znudził mu się jego stary styl albo poprostu uznał że tak będzie wyglądać lepiej...nie wiem...ostatnio widziałem tapety z I`sa ;] więc pokieruję się tym ^^ i postawię głosik na Ai

Joelo
Status: Offline

Post autor: Joelo » pn sie 11, 2003 6:42 pm

Moją pierwszą mangą Katsury byla Video Girl Ai. Wlasnie dlatego no to zaglosowalem...Nie! Podoba mi sie bardziej styl w ktorym wtedy rysowal,
jak sam napisal w mandze probowal jak najlepiej od wzorowac realizm na twarzach postaci(udalo mu sie to!).Moze i w I's tez to jest(moze i lepiej dopracowane bo pan Katsura wkoncu nabral doswiadczenia), ale mi i zdecydowanie podoba sie Video Girl Ai!!!!!!!

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn sie 11, 2003 10:40 pm

Jakoś wolę starszą kreskę Katsury.
Miałem okazję (dzięki pobieżnemu przeglądnięciu skanów) porównać sobie zmiany jakie zachodziły w kresce w VGA i odpowiada mi kreska tak gdzieś do 10 tomu. Potem też jest ok, ale IMO to już nie to.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » wt sie 12, 2003 12:01 am

Ja w czytaniu mniej się sugeruję kreską a bardziej opiniami...jeżeli fabuła mi odpowiada to kreska automatycznie się udomawia...jeżeli fabuła mi się jednak nie podoba to kreska i tak może robić na mnie wrażenie ale sam anime/manga nie zrobi dużego...ja oglądam po to żeby się wczuć w bohatera i poprzeżywać razem z nim albo po to żeby się ciągle śmiać...jeśli nie ma jednego z tych dwóch elementów to m/a jest dla mnie nie warta uwagi

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sie 12, 2003 12:12 am

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:jeżeli fabuła mi się jednak nie podoba to kreska i tak może robić na mnie wrażenie ale sam anime/manga nie zrobi dużego...
Tak samo jak w komiksach.
Vide Tomb Raider, gdzie kreska jest taka, że ślinotoku dostaję, a fabuła po prostu jest drętwa.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » wt sie 12, 2003 11:15 am

Najbardziej mnie zastanawia jak ktoś może zrezygnować z pozycji m/a (nawet jeśli wcześniej była chwalona) ze względu na kreskę -_-" znam taką osobę i dziwię się jej czasem (Witam Qub ^^)

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » wt sie 12, 2003 3:17 pm

Długo się wahałem, ale ostatecznie oddałem głos na I"S. Coś trzeba było wybrać, a ponieważ ostatnio zaczytuję się właśnie w tym tytule...stąd taki wybór.

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » wt sie 12, 2003 3:26 pm

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:Najbardziej mnie zastanawia jak ktoś może zrezygnować z pozycji m/a (nawet jeśli wcześniej była chwalona) ze względu na kreskę -_-" znam taką osobę i dziwię się jej czasem (Witam Qub ^^)
Rzeczywiście - dziwne :-o
Jeśli chodzi o kreskę Katsury - mogę stwierdzić, że coś bardziej mi się teraz podoba (np. I''s), ale zrezygnować -NIGDY!!!

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » wt sie 12, 2003 9:05 pm

Jeśli chodzi o kreskę Katsury - mogę stwierdzić, że coś bardziej mi się teraz podoba (np. I''s), ale zrezygnować -NIGDY!!!


No i tak 3mać Chomiq :wink: !

[GonZo big kiss ode mnie :* ]

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » wt sie 19, 2003 7:11 pm

ja zaglosowalam na I"s'a.....chyba nawet z tych samych powodow co GonZo.... :twisted:

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » sob paź 11, 2003 6:46 pm

Wybierając pomiędzy kreską VGAi a I"s wybrałem tą pierwszą.
Nie moge dokładnie uzasadnić dlaczego ale bliższa mi jest VGAi.
I"s niepoznałem na tyle aby jego kreska "wciągneła" mnie
może to przez te różnice w cieniowaniu :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Video Girl Ai"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości