VGA- Sprawy techniczne

Zapraszamy wszystkich miłośników Ai, Yoty i reszty do dyskusji na temat wspaniałej mangi Video Girl Ai
ODPOWIEDZ
CIN25
Status: Offline

VGA- Sprawy techniczne

Post autor: CIN25 » wt lip 08, 2003 11:18 am

Hmm.. nie wiem czy temat ten byl juz poruszany czy nie, jednak w tym dziale takowego nie widzialem...

Mam tu glownie pytanie do wydawnictwa, otoz czy w sprawie jakosci wydan tomikowych VGA cos sie zmieni w najblizszym czasie? bo tak z przerazeniem obserwuje ze raz jest lepiej raz jest gorzej.

Pierwszy tomik, to ogolnie byla porazka, gdyz byl on tak tragicznie wydany ze czytanie go nie sprawialo zbyt duzej przyjemnosci, kiepski wydruk, tu za ciemno, tu brak farby, a gdzie indziej jeszcze inne wpadki.
Wraz z tomikiem drugim widac bylo lekka poprawe, jednak to co zobaczylem w tomiku czwartym to az zaglowe sie malo nie zlapalem... wielu z was widzialem ze cieszylo sie z poprawy jakosci, ale ja tak zapytam, w ktorym miejscu??? VGA kosztuje prawie 16 zl, czyli tyle co najdrozsza manga Jpfu, tylko dlaczego biorac do reki ich manga , a mange Waneko to widac straszna przepaaasc.
Od strony jakosciowej nawet nie ma co porownywac... Nie chodzi tutaj o papier, gdyz ten ktory jest bardzo mi sie podoba, bardziej w stylu japonskich wydan. Ale jakos wydruku jest fatalna, w jednych miejscach rysunki sa tak ciemne ze nic nie widac, a w innych widac jak farba "odchodzi" ogolnie robi to fatalne wrazenie.

Wiem, ze jus moj post przypomina litanie, ale mam pytanko czy to ulegnie zmianie????
Moze ja trafiam zawsze na takie tomiki, czy inni doswiadczaja tego samego? katsura jest znany glownie z bardzo ladnych rysunkow, ale jak sie tutaj nimi cieszyc skoro tomiki od strony jakosciowej sa wydawane FATALNIE.

No i jeszcze jedna rzecz, czy Ai w oryginale mowi o sobie jak facet?
No bo jesli to jest blad, to korekta u was chyba spi, bo obserwuje to juz od 1 tomu, no i caly czas zastanawiam sie czy tak mialo byc czy nie.

Ps. Ale nie lamcie sie, mimo ze tak grzmie ciesze sie ze wydajecie mangi Katsury :)))

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt lip 08, 2003 12:27 pm

Witam serdecznie. Miło że do nas zawitałeś CIN. :P
Pierwszy post w temacje VGAi ? No to nie ma innej możliwośći jak zaprosić Cię do wstąpienia do K2R Club'u zbierającego miłośników twórczości Masakazu Katsury.

Wracając do tematu.
Jesli chodzi o sprawę z mówieniem Ai to w wersji angielskiej takiej sytuacji nie ma (jak oni sie mają dobrze z tym swoim prostymi zasadami jezykowymi :wink: ). Myśle że te "kontrowersyjne" wypowiedzi można było przetłumaczyć unikając jakichkolwiek "męskich zwrotów osobowych" (czy ktoś wie o czym ja pisze? :? ).
Co do ceny/jakość to ja zamawiam przez sklepik J.P.F. tam VGAi kosztuje 14.50. :P

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » wt lip 08, 2003 1:19 pm

CIN>> Temat o jakości wydań VGAi oraz innych mang Waneko był poruszany na tym forum wielokrotnie (rozejrzyj się po forum, a znajdziesz).Samo VGAi z tomu na tom ulegało "rewolucyjnym" przeróbkom. Zaczynając od okładek, a kończąc na jakości druku. Zmiany te było spowodowane początkowo problemami z Shueishą, a ostatnio próbą poprawienia jakości mang (jak widać tylko częściowo udaną). Uważam jednak, że z tomu na tom jakoś wydań VGAi będzie coraz lepsza. Co prawda w chwili obecnej jest jeszcze wiele do zrobienia, ale Waneko stara się jak może, aby dogodzić ("dogodzić", ale to dziwnie brzmi ;] ) swoim czytelnikom i według mnie za jakiś czas osiągnie ten cel.
Jeśli chodzi o "męską" Ai to:
" Jak wiemy, Ai posiada pewien defekt, który można by określić jako częściowa maskulinizacja. W związku z tym, posługuje się ona nagminnie językiem, stosowanym jedynie przez męską część japońskiego społeczeństwa. W języku polskim odpowiada użyciu rodzaju męskiego i "niedbałym" sformułowaniom. Jednak czasami Ai przypomina sobie o swojej żeńskości, wtedy jej wypowiedzi są bardziej miękkie, a użyta forma jest żeńska." (info z FAQ)

CIN25
Status: Offline

Post autor: CIN25 » wt lip 08, 2003 3:10 pm

ya ya, no coz po pierwsze dzieki Setokun, sam takze jestem wielkim wielbicielem tworczosci Katsury :)))

Z drugiej strony, przepraszam ze nie rzucilem okiem po calym forum za tymi topicami, ale przekopanie sie przez cale forum zajelo by mi chyba wiecznosc...
Masz racje Gonzo, ze jakosciowo VGA sie poprawia, ale mozna to okreslic poprawianiem sinusoidalnym, bo gdy mysle ze juzst jest dobrze.. to jednak w nastepnym tomiku jestem sprowadzany na ziemie :)))

Ale cierpliwie bede czekal, moze masz racje i w koncu i Waneko dorowna JPF jakoscia wydan swoich mang...

Dzieki tez za to info o meskiej Ai ^^ coz w j polskim nie brzmi to zbyt przekonywujaco i ciekawie, ale skoro oryginal taego wymaga

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » śr lip 09, 2003 1:27 am

CIN25 pisze:Dzieki tez za to info o meskiej Ai ^^ coz w j polskim nie brzmi to zbyt przekonywujaco i ciekawie, ale skoro oryginal taego wymaga
jesli chodzi o takie gadanie dziewczyny po meskiemu to znam takowa niewiaste (o kurde a nawet jak pomysle to ze dwie :roll: ) wiec nie mialem problemu z przelknieciem tego faktu, a nawet doprowadzilo to do zobaczenia w Ai pewnej osobosci (nadalo jej to w moich oczach wiecej cech szczegolnych :wink: )

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » wt lip 15, 2003 1:12 pm

Witam!
A tak przy okazji - Ai Amano. Jak zastanawiam się nad jednym problemem - zawszę uważałem, że Ai to imię, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości...
Może ktoś raz na zawsze wyjaśni mi tą kwestię? ;)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt lip 15, 2003 1:52 pm

Ai to imię, Amano to nazwisko.

W oryginale jest Amano Ai, a jak wiadomo Japończycy najpierw podają nazwisko.

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » wt lip 15, 2003 2:02 pm

Dokładnie - tylko nie miałem czasu sprawdzić jak się przedstawia w anime...
Dzięki!

Joelo
Status: Offline

Post autor: Joelo » pn sie 11, 2003 7:22 pm

Hm...co do tekstu ze sie rozmazuje to fakt , ale ja chyba wole taki papier niz (tak mysle , a moze mi akurat takie wydania sie trafiaja)niektore mangi jpf:
- sa tak jak kserowane masowo (a nie drukowane)
A papier w Waneko jest swojscie mangowy moze troche za cienki ,ale tla zdecydwanie wychodza dobrze(co nie zawsze mozna powiedziec o jpf,patrz manga X - tylko pierwsze dwa tomy byly na super papierze).

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn sie 11, 2003 11:29 pm

Joelo pisze: A papier w Waneko jest swojscie mangowy moze troche za cienki.
Bo to jest specjalny papier antyksero/antyskanerowy :)
Spróbuj skserować lub zeskanować, to Ci równocześnie obie strony kartki wyjdą :twisted:

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pn sie 11, 2003 11:51 pm

A co Shig...próbowałeś że wiesz :twisted:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sie 12, 2003 12:02 am

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:A co Shig...próbowałeś że wiesz :twisted:
Nie, znajomy próbował komiks sprowadzony z USA, drukowany na podobnym (o ile nie takim samym) papierze.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » wt sie 12, 2003 11:26 am

kidding kidding ^^

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sie 12, 2003 9:27 pm

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:kidding kidding ^^
Się domyśliłem :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Video Girl Ai"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość