Manga czy anime?

Zapraszamy wszystkich miłośników Ai, Yoty i reszty do dyskusji na temat wspaniałej mangi Video Girl Ai

W jakiej formie wolisz "Video Girl Ai"?

Manga
26
43%
Manga
26
43%
Anime
4
7%
Anime
4
7%
 
Liczba głosów: 60

Shig
Status: Offline

Manga czy anime?

Post autor: Shig » pt kwie 25, 2003 1:00 am

Chciałbym skierować pytanie do osób, które widziały anime VGA (seria OAV, 6 odcinków):
Co podoba wam się bardziej? Manga czy anime?
Albo może pytanie bardziej ogólne:
Co wam się podoba w mandze, a co w anime?
(W ten sposób będą mogły się również wypowiedzieć osoby, które czytają bądź czytały mangę a nie widziały anime)

Ja miałem okazję obejrzeć anime i pomimo że jest dobre to uważam, że jednak manga jest lepsza.
Anime jest jakby spłycone, obejmuje tylko pierwsze 2,5 tomu mangi i kończy się na uwolnieniu Ai ze świata video przez Moteuchiego.

UWAGA SPOILER!!! (Jeżeli ktoś ma zamiar oglądać anime to niech lepiej nie czyta):
OSTRZEGAŁEM...
W ostatniej scenie widzimy Ai, Moteuchiego, Moemi i Takashiego idących razem, a w endingu jest zdjęcie całej czwórki siedzącej na ławce. Nic nie jest do końca dopowiedziane i możemy się jedynie domyślać, czy cała czwórka pozostała przyjaciółmi, czy też powstały dwie pary, Moemi i Takashi oraz Ai i Moteuchi.

Jeżeli ktoś chce przeczytać tekst powyżej to niech go zaznaczy i skopiuje do jakiegokolwiek edytora tekstu.
Ostatnio zmieniony pt cze 13, 2003 4:36 pm przez Shig, łącznie zmieniany 1 raz.

ToMik
Status: Offline

Post autor: ToMik » pt kwie 25, 2003 10:05 am

Ja zdecydowanie wolę mange.
Widziałem tylko 2 odcinki anime ale to co w nich się działo zdecydowanie mnie odrzuciło... jakieś romansidło się z tego zrobiło bez krzty humoru :(

Cage
Status: Offline

Post autor: Cage » pt kwie 25, 2003 1:46 pm

A ja zdecydowanie stawiam na anime. Tam akcja koncentruje się na najważniejszych wątkach, nie ma takiego przynudzania jak w mandze, rozciągnięć typu: Ai, możesz jeszcze zostać z Jotą, tylko nie bądz zazdrosna... Akcja jest bardziej wartka. Zdecydowanie lepiej w anime przedstawia się bóg świata video - zarówno z charakteru (agresywny typek) jak i z wyglądu (w mandze wygląda jakby był trochę przymulony, w ogóle nudziarz). O wiele ciekawiej moim zdaniem została przedstawiona w anime scena ze szklanymi schodami (wspomagana piękną "Frozen flower") - jest bardziej dramatyczna, podobają mi się też komentarze boga. Wielkim plusem anime jest Megumi Hayashibara - dla mnie seyuu numer 1. Poza tym - wolę kreskę z anime, a mangę dobija jeszcze fatalne tłumaczenie. Papierowa wersja robi się ciekawa dopiero od połowy trzeciego tomu, czyli od części nie zanimowanej. Mam nadzieję, że utrzyma taki poziom do końca.

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pt kwie 25, 2003 4:03 pm

Cóż, anime nie oglądałam, a w mandze podobają mi się tylko niektóre rysunki. Fabularnie do trzeciego tomu to dla mnie nic ciekawego, ale miało być o tym, co się podoba... Okładki są ładne - nie to co w Marsie, gdzie okładka jest najgorszym elementem komiksu.

if

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt kwie 25, 2003 5:07 pm

Cage pisze:Papierowa wersja robi się ciekawa dopiero od połowy trzeciego tomu, czyli od części nie zanimowanej.
Masz rację, dopiero tam akcja się rozkręca.
Cage pisze:Mam nadzieję, że utrzyma taki poziom do końca.
Ja też.
Ithil pisze:Okładki są ładne - nie to co w Marsie, gdzie okładka jest najgorszym elementem komiksu.
Jeżeli chodzi o całość to kwestia jest dyskusyjna (grzbiety... :evil:)

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pt kwie 25, 2003 5:49 pm

Co prawda to prawda, ale chodzi mi o ilustracje i projekt graficzny - nawet mi się podoba, a ze mnie generalnie straszna malkontentka. ;)

if

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » pn kwie 28, 2003 9:58 pm

Nie wiem czy takie porównywanie ma sens. Jakby anime opisywało całą serię to może, a tak? Co można powiedzieć po sześciu krótkich odcinkach?
Ładna kreska, trochę pastelowe kolorki, postacie dobrze oddane, wspaniały głos Megumi i tyle. Tak to możemy porównywać anime tylko z niecałymi 3 tomami mangi. Ciekawe czy twórcy anime tak samo dobrze poradziliby sobie z resztą ? Moim zdaniem znacznie trudniejszą do ekranizacji.
Cage pisze:Papierowa wersja robi się ciekawa dopiero od połowy trzeciego tomu, czyli od części nie zanimowanej. Mam nadzieję, że utrzyma taki poziom do końca.
Spoko, będzie jeszcze lepiej :wink:

kizzu
Status: Offline

Post autor: kizzu » wt kwie 29, 2003 6:07 pm

ja sie serio wzruszylem podczas czytania mangi! ale tak serio serio! 8) no co jestem wrazliwym chlopcem hehehe :twisted:

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » śr kwie 30, 2003 11:21 pm

kizzu pisze:ja sie serio wzruszylem podczas czytania mangi!
Nietylko ty kizzu :) . Ta manga potrafi wycisnąc łzy nawet z największego twardziela, a czy to ze wzruszenia, czy śmiechu to już inna sprawa :wink: .

Kati
Status: Offline

Post autor: Kati » pt maja 02, 2003 4:22 pm

ja wole mange mimo wszystko... moshe dlatego ze w ogole wole mangi od anime ___^___.... nie umiem nawet powiedziec dlaczego... poprostu dla mnie w mandze jest mozliwosc zatrzymania czasu... patrze na rysunek jak zahipnotyzowana i moge tam byc przez tyle czasu ile chce... w anime zatrzymanie obrazu nic mi nie daje =='''.... a jesli chodzi o VGAi to te kryteria sa dla mnie bardzo washne...

kizzu
Status: Offline

Post autor: kizzu » sob maja 03, 2003 12:26 pm

oj oj, czasami anime moze byc naprawde piekne - piekniejsze od mangi. na przyklad tenchi muyo! to jest majsterszyk komedio-akcjowy-romansowy ale tak wciaga i wzrusza czasem - na tenchim mozna sie wzruszyc (oavka)

Kati
Status: Offline

Post autor: Kati » sob maja 03, 2003 4:48 pm

nie twierdze ze kazda manga jest lepsha od anime... ale jakos tak... nie wiem... ale kiedy mialam anime i dla porownania mange to zawsze manga wychodzila w moich ocach lepiej... nie moge jednak nikomu mojego zdania narzucac jako niedoswiadczony fan :wink:

kizzu
Status: Offline

Post autor: kizzu » sob maja 03, 2003 11:42 pm

kati doswiadczaj sie doswiadczaj :D

Kati
Status: Offline

Post autor: Kati » ndz maja 04, 2003 9:37 am

kizzu pisze:kati doswiadczaj sie doswiadczaj :D
[to zabrzmialo jak obietnica ;P]... tak poza tym to ciagle staram sie rozwijac w tym kierunku... nyo ale w przypadku VGAi na serio sadze ze manga jest lepsha ==

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz maja 04, 2003 12:24 pm

Kati pisze: w przypadku VGAi na serio sadze ze manga jest lepsha ==
Bo jest :D

Kati
Status: Offline

Post autor: Kati » ndz maja 04, 2003 1:04 pm

Shig pisze:
Kati pisze: w przypadku VGAi na serio sadze ze manga jest lepsha ==
Bo jest :D
:D:D:D:D [wlasciwie ten post nie ma nic do rzeczy ale kcialabym okazac wspolnote jaka czuje z Shig'iem kiedy to on sie ze mna zgadza :lol:

Danuel-san
Status: Offline

SZCZÓRZA PRAWDA

Post autor: Danuel-san » wt maja 06, 2003 12:30 pm

Siedzą dwa szczury na śmietniku zajadając kliszę filmową - jeden głośno beka i stwierdza - eee tam manga była lepsza...
no koments >:)

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » ndz maja 25, 2003 3:26 pm

Ja sądzę, że manga była lepsza... chociaż tylko nieznacznie

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » czw cze 12, 2003 6:54 pm

Temat ma czas do najbliższego poniedziałku, jeżeli do tego czasu nie
nastąpi w nim "ożywienie" wykasuję go.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » czw cze 12, 2003 7:25 pm

Auć. A ja mam teraz sesje :cry: . Ale jak tylko skończe to wezme się za rozkręcenie kilku tematów.
Naiya => pomożesz ? :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Video Girl Ai"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości