Manga czy anime?

Zapraszamy wszystkich miłośników Ai, Yoty i reszty do dyskusji na temat wspaniałej mangi Video Girl Ai

W jakiej formie wolisz "Video Girl Ai"?

Manga
26
43%
Manga
26
43%
Anime
4
7%
Anime
4
7%
 
Liczba głosów: 60

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » czw cze 12, 2003 8:39 pm

Setokun pisze:Naiya => pomożesz ? :wink:
Możesz na mnie liczyć :twisted:

No i żeby było do tematu, to nie mam zdania bo nie oglądałam anime :P

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw cze 12, 2003 9:53 pm

To musisz nadrobić.
Niestety w naszej sytuacji pozostaje wybór: Kupić DVD czy ściągnąć z p2p :(

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pt cze 13, 2003 12:19 pm

nyo nie wiem jak ale wczesniej nie zaowazylem tego tematu.
nyo anime bylo bardzo fajne i ogladalem je jak do tej pory chyba ze 3 razy. lecz ma jedna wade jest tego za malo.
tej wady nie ma manga gdyz siega o wiele dalej i to juz w 3 tomie.
2 tomy mangi i cale anime ma prawie te same wydarzenia (choc bardziej podobalo mi sie zakonczenie animki niz zakonczenie tego samego tematu w mandze)
ps(mozna by tu dolozyc ankiete do tematu)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt cze 13, 2003 4:35 pm

kuso pisze:ps(mozna by tu dolozyc ankiete do tematu)
Hmm...
Przysiągłbym, że zakładałem ten temat jako ankietę.
Może się mylę [size=0](za dużo masła w diecie tyrana)[/size] :wink:

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pt cze 13, 2003 4:37 pm

Shig pisze:Może się mylę [size=0](za dużo masła w diecie tyrana)[/size] :wink:
chyab za duzo '48 stron' :wink:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt cze 13, 2003 4:38 pm

Chyba tak.

PS: Dodałem ankietę :wink:

Gumis
Status: Offline

Post autor: Gumis » sob cze 14, 2003 6:04 pm

8) Dla mnie seria anime jest lepsza mimo iż zostało wyciętych sporo wątków i jest krótka.
Powód: w mandze nie da sie przedstawić za pomocą obrazków pewnych scen które działy sie w anime...
Przykłady [wziąłem text na biało (taki lajt spoil) bo troszke mogą popsuć klimat komuś kto nie oglądał serii anime]:

-Moment jak Ai pojawia sie u Yoty i jego radocha
-Momenty kąpieli Ai i Yoty :D:D:D
-Sceny jak Ai była "przewijana" pilotem przez Yote

Było ich troche...
No ale manga zawsze ma ten miły klimacik i zawsze można sobie ją w wolnej chiwili i wszędzie poczytać...
Widze że tylko ja do tej pory zagłosowalem na anime :twisted: ...
Tymczasem...borym lasem...

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » pn cze 23, 2003 11:47 am

A ja uważam, że manga i anime są super - dla mnie te dwie formy artystycznego wyrazu ;) dopełniaja się i RAZEM dają czadowy klimat. Owszem - anime spłyca i skraca, czy wręcz pomija wiele wątków, ale VGAi w ruchu i z dźwiękiem daje zupełnie nowy odbiór... mangi!
Pozdrawiam!

nepi
Status: Offline

Post autor: nepi » ndz lip 13, 2003 5:15 pm

w mandze podoba mi sie to, że jest poruszonych tak dużo wątków, jest wiele postaci i jest dłuższa niż seria OAV

w OAV nie podoba mi się to, że to tylko 6 odcinków :( ale ta ruszająca się Ai... :D no i jeszcze jest mało postaci... bo zaledwie Ai, Yota, Takashi, Moemi, dziadek i Rolex... (tzn. głównych postaci jest mało) a w mandze się aż od nich roi!!! :D:D

Katsura tha best!!! wygrywa manga!!!

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pn sie 04, 2003 10:57 pm

no to ja rozkręcam temat (1.5 m-ca od ostatniego posta...oj Gonzo ;] niesłownyś ;])Niesłownyś ? Temacik "ożył", poza tym doszedłem do wniosku, że to bardzo "perspektywiczny" temat, a więc został. A tamten post w tej chwili jest nieaktualny ;].

Anime oglądałem jako pierwsze i barco mnie zakręciło ;] więc moja euforia była na Mt. Everest jak usłyszałem że Waneko wydaje VGA w tomach. Wszystko było świetnie dopóki nie przeczytałem do końca 2 tomu...patrzę a tu mi się film (czyt. anime ^__^) urywa. Pomyślałem...co to ma tylko 3 tomy? patrze na wanekowy website...a tu 15 tomów...zostałem mile zaskoczony. Więc głos oddaję na mangę...i tto nawet nie ze względu na obszerność ale w mandze przesłanie całej tej serii wydaje się jakieś głębsze

Joelo
Status: Offline

Post autor: Joelo » pn sie 11, 2003 6:57 pm

Ja ogladalem tylko dwa pierwsze odcinki(anime moze ma swoje plusy - ale manga to manga,a anime to anime),dla mnie manga jest -the best.
Jeszcze pytanko w tych dwoch odcinkach anime trzymalo sie mangi , a jak jest pozniej :?:

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pn sie 11, 2003 7:14 pm

Więc tak wszystkie OAV`ki trzymają się mangi a historia OAV kończy się dokładnie jak SPOILER!!! Yota ratuje Ai wchodząc po szklanych schodach w telewizyjnym świecie (nie wiem jak to miałem nazwać ^^) Czyli okolice początku 3 tomu Ten kto czytał wszystkie dotychczas wydane tomiki mangi może śmiało przeczytać ten spoiler

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn sie 11, 2003 11:23 pm

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:Więc tak wszystkie OAV`ki trzymają się mangi a historia OAV kończy się dokładnie jak SPOILER!!! Yota ratuje Ai wchodząc po szklanych schodach w telewizyjnym świecie (nie wiem jak to miałem nazwać ^^)
No niezupełnie.
Potem jeszcze:
Yota, Ai, Takashi i Moemi idą razem do parku i w sumie to możemy się jedynie domyślać, czy są to dwie pary, czy tylko czwórka przyjaciół.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pn sie 11, 2003 11:58 pm

No tak...pamięć płata mi figla (seria anime VGA to była jedna z pierwszych serii które oglądałem - jakieś 1.5 roku temu pozatym oglądałem ją raz i nie utkwiło mi tak zakończenie ^^) pozatym w sumie tak wam szczerze powiem że dużo bardziej podoba mi się wątek ten co jest teraz z Nobuko (i wpizdu innych postaci) niż wcześniejszy z Ai i Moemi...nie wiem jest taki...obszerniejszy, ciekawszy no i nie znam go dlatego może wciąga bardziej

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sie 12, 2003 12:07 am

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:dużo bardziej podoba mi się wątek ten co jest teraz z Nobuko
No "baranek" był kawaii Obrazek

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt sie 12, 2003 11:03 am

Shig pisze: No "baranek" był kawaii
Owszem tylko, że później sprawy się nieco pokomplikowały...

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » wt sie 12, 2003 11:09 am

Nie wypowiadam się póki nie zobaczę całości...ale do tej pory ten wątek jest dużo lepszy bo się właśnie dużo więcej dzieje...może i to takie romansidło w stylu Bold & Beautiful (jak to ktoś wcześniej określił) ale mnie się podoba ^^

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » wt sie 12, 2003 4:26 pm

Shig pisze:No niezupełnie.
Potem jeszcze:
Yota, Ai, Takashi i Moemi idą razem do parku i w sumie to możemy się jedynie domyślać, czy są to dwie pary, czy tylko czwórka przyjaciół.
Ta scena została wrzucona tam chyba tylko na pocieszenie (chyba tylko ona mi się podobała w tym odcinku...) - OAV ma tragiczne zakończenie - bardzo mnie rozczarowało... :(
VGAi to może i romansidło (I''s też), ale bardzo, bardzo je lubię!!! (Nie sądziłem, że kiedyś tak napiszę nt. romansów... :twisted: )

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sie 12, 2003 9:29 pm

Ineluki pisze:
Shig pisze: No "baranek" był kawaii
Owszem tylko, że później sprawy się nieco pokomplikowały...
Nie uprzedzaj faktów.
Jak będę chciał wiedzieć co będzie dalej i nie będę mógł wytrzymać, to sobie skany przeczytam :P

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » śr sie 13, 2003 12:36 pm

Mając do wyboru mange lub anime zdecydowanie wole mange.
Anime za szybko się kończy i nie wciąga jak manga, chociaż za "dodatki" w anime (min. wywiad z Katsurą Makasazu) daje im dużego +

PS. Pokaz mody z Ai jest rozbrajający :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Video Girl Ai"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości