Manga czy anime?

Zapraszamy wszystkich miłośników Ai, Yoty i reszty do dyskusji na temat wspaniałej mangi Video Girl Ai

W jakiej formie wolisz "Video Girl Ai"?

Manga
26
43%
Manga
26
43%
Anime
4
7%
Anime
4
7%
 
Liczba głosów: 60

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » śr sie 13, 2003 7:06 pm

Jak dla mnie manga jest zdecydowanie lepsza. Co prawda z amime ogładałem dopiero 2 odcinki ale w porównaniu z mangą jest strasznie okrojone = to co widziałem to dopiero 2/3 pierwszego tomu. Straszni dużo wątków poprostu zostanie pominięte. To jest jak kupić lody w pieciu smakach i polizać tylo kilka razy jednego smaku. nie mówię że nie podoba mi się anime. Humor jest dokładnie ten sam, genialne "OMAKE", a soundtrack - "Ano Hi Ni", "Frozen Flower" i "Messeji" to jak na razie najlepsze utwory jakie usłyszałem w anime (szczególnie ten pierwszy zawsze mnie wzrusza). Ale zdecydowanie opowiadam się za mangą.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr sie 20, 2003 1:55 pm

Ja również jestem za mangą. Seria anime jest zdecydowanie za krótka i pozostawia pewne uczucie niedosytu... Nie powiem, że mi się nie podobało, było świetne ale "tylko" swietne. Manga natomiast jest genialna, zwala z nóg. No i jest znacznie dłuższa, niektóre wątki sa lepiej rozwinięte...
Tak na marginesie, za najsłabszy tom uważam 2-gi, reszta jest w porządku^^.

Witch_Robin
Status: Offline

Post autor: Witch_Robin » wt paź 28, 2003 1:31 pm

a mi to się wogole vgai niepodoba zewzględu na kreskę , fabula fajna no , ale kreska.......................pozostawia wiele do życzenia lecz innych uwag niemam

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt paź 28, 2003 2:41 pm

Witch_Robin pisze:a mi to się wogole vgai niepodoba zewzględu na kreskę , fabula fajna no , ale kreska.......................pozostawia wiele do życzenia lecz innych uwag niemam
Krecha w VGAi jest "robiona" wybitnie pod facetów, ale jednak nie rozumiem co Ci się w niej nie podoba... Za bardzo realistyczna? Za małe oczy? ;)

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » wt paź 28, 2003 2:47 pm

Ja tam bardzo lubię kreskę w vga.. :) Pamiętam jak przy anime Iria mi się badzo podobała.. nie wiedziałem wtedy że to tytuł Katsury^^

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt paź 28, 2003 2:58 pm

_Keitaro_ pisze:Ja tam bardzo lubię kreskę w vga.. :) Pamiętam jak przy anime Iria mi się badzo podobała.. nie wiedziałem wtedy że to tytuł Katsury^^
Do Irii Katsura robił tylko design postaci, nic więcej :P

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » wt paź 28, 2003 8:17 pm

Na razie nie mogę oddać głosu bo nie obejrzałem jeszcze anime, więc moja ocena byłaby nie obiektywna. Moim problemem jeśli chodzi o anime jest zbyt wolne łącze. Ale pozwólcie, że wypowiem swoją opinię w innych kwestiach. Na razie to z anime słyszałem tylko soundtrack i muszę powiedzieć, że utwory są naprawdę fajne. Zwłaszcza ballada Ano Hi Ni (tutaj podzielam opinię sympatyków tego utworu) - inne utwory ze ścieżki też mi się podobają. Zaś w mandze najbardziej się podoba kreska a przede wszystkim sposób przedstawienia postaci. O reszcie się wypowiem jak obejrzę anime. I dopiero wtedy oddam głos w ankiecie.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt paź 28, 2003 8:36 pm

Takashi pisze:Na razie nie mogę oddać głosu bo nie obejrzałem jeszcze anime, więc moja ocena byłaby nie obiektywna.
Mam nadzieję, że ściągnąłeś dwa pierwsze odcinki z www.k2rclub.prv.pl ?
Za jakiś czas kolejna aktualka, więc będą musiały wylecieć, żeby zrobić miejsce na nadchodzący stuff.

Xantus
Status: Offline

Post autor: Xantus » śr maja 12, 2004 9:34 am

A ja mam całe anime z angielskimi napisami, całą mangę po angielsku już też przeczytałem, ale i tak kupuję wydanie tomikowe Waneko.
Stwierdziłem, że anime jest o wiele przyjemniejsze, ma taki spokojny klimat. Zaś w mandze dalsze, niezanimowane wątki stają się naciągane. A scenki erotyczne to chyba, żeby jakoś uratować popularność mangi przez przyciągnięcie napaleńców... Yota, który nieomal zgwałcił Moemi... To jest chore - szesnastoletnie dzieci tak się napalające na "zabawy dla dorosłych"... :? Może jak już będę miał wszystkie tomiki to je sprzedam (oczywiście w cenie kolekcjonerskiej, he he :twisted: ), ale zastanowię się. Najbardziej mnie zniechęciło w mandze całowanie się Yoty co chwila z inną dziewczyną - Ai, Nobuko i Moemi... Mateusz Idiota staje się jakimś zboczonym napaleńcem, zaś pozostałe dziewczyny chyba powinny zwymiotować na myśl, że on się już całował z innymi... /CHYBA SPOILER?Ostatecznie Moteuchi wych**ał Moemi i Nobuko, żeby zostać z Ai - wnerwiające, nie ma co... ;PKONIEC CHYBA SPOILERA

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr maja 12, 2004 4:30 pm

Xantus pisze:A ja mam całe anime z angielskimi napisami, całą mangę po angielsku już też przeczytałem, ale i tak kupuję wydanie tomikowe Waneko.
Stwierdziłem, że anime jest o wiele przyjemniejsze, ma taki spokojny klimat. Zaś w mandze dalsze, niezanimowane wątki stają się naciągane. A scenki erotyczne to chyba, żeby jakoś uratować popularność mangi przez przyciągnięcie napaleńców... Yota, który nieomal zgwałcił Moemi... To jest chore - szesnastoletnie dzieci tak się napalające na "zabawy dla dorosłych"... :? Może jak już będę miał wszystkie tomiki to je sprzedam (oczywiście w cenie kolekcjonerskiej, he he :twisted: ), ale zastanowię się. Najbardziej mnie zniechęciło w mandze całowanie się Yoty co chwila z inną dziewczyną - Ai, Nobuko i Moemi... Mateusz Idiota staje się jakimś zboczonym napaleńcem, zaś pozostałe dziewczyny chyba powinny zwymiotować na myśl, że on się już całował z innymi... /CHYBA SPOILER?Ostatecznie Moteuchi wych**ał Moemi i Nobuko, żeby zostać z Ai - wnerwiające, nie ma co... ;PKONIEC CHYBA SPOILERA
dla mnie jest chory styl twojej wypowiedzi :evil:
zreszta,co to za stwierdzenie,o tym calowaniu??miales kiedys dziewczyne??jesli tak to wymiotujesz na sama mysl,ze calowala sie z innym??bo jesli tak,to to jest dla mnie chore :roll: a ze chlopak w jego wieku mysli o seksie,dziewczynach i chce sie z nimi calowac dlam nei jest zupelnie normalne,nie wiem czemu nazywasz go zboczonym napalencem,bylby nim gdyby gwalcil kazda z tych dziewczyn :roll:
co do tego czy anime czy manga jest lepsza,to ostatnimi czasy wole tylko mange,anime jakos slabo do mnie przemawia :roll:

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » śr maja 12, 2004 11:25 pm

Xantus powstrzymaj się trochę z tonem wypowiedzi :twisted: .
Troszkę zapomniałem o tym temacie ale mimo wszystko chwała moim przedmówcom że go przypomnieli. Co do anime udało mi się ściągnąć pierwsze dwa odcinki już w lutym, a trzeci zaraz po aktualce. I co moge powiedzieć? Jednak pomimo wszystko manga jest zdecydowanie lepsza. Wadą tego anime jest zbyt duże zlewanie się kolorów. Zaletą zaś ograniczenie liczby postaci i większe uwypuklenie wątku miłosnego Ai-Yota. Jednak w mandze jest lepsza orientacja przestrzenna wiadomo gdzie co się znajduje, no i znaczne skomplikowanie przez autora życia głównego bohatera.

Xantus
Status: Offline

Post autor: Xantus » śr maja 12, 2004 11:54 pm

Sheril napisał:
dla mnie jest chory styl twojej wypowiedzi
Dla mnie zaś wstrętne jest Twoje określenie mojego stylu wypowiedzi. Zwróc uwagę na treść, a nie na sposób. Jeśli życzysz sobie omówić sprawę upodobań w kwestii formy dyskusji, to znakomitym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie nowego tematu, który dotyczyłby stylu wypowiedzi. Co do odruchu wymiotnego odnośnie świadomości, że partner całował się w życiu z innymi osobami to nie ten temat. A więc upraszam, by nie zbaczać z toku myślowego zadanego w niniejszej dyskusji.


Takashi napisał:
Wadą tego anime jest zbyt duże zlewanie się kolorów.
To jest racja - od strony technicznej anime nie prezentuje się zadowalająco. Z grafiki to również kolor włosów Takashi'ego bardziej dopasowany był moim zdaniem w mandze.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw maja 13, 2004 12:32 am

Xantus pisze:A scenki erotyczne to chyba, żeby jakoś uratować popularność mangi przez przyciągnięcie napaleńców...
A mnie się zawsze wydawało, że Katsura tworzy mangi aby mieć pretekst do pochwalenia się swoją "erotyczną kreską" :)

To jest chore - szesnastoletnie dzieci tak się napalające na "zabawy dla dorosłych"... :?
Jest takie powiedzenie "Kucharz, kucharz, nie oszukasz.".
Tak już jest zbudowany człowiek.
Ty myślisz, że co ja miałem w głowie i na co się napalałem te 7 lat temu? :roll:
W sumie przez ten czas wiele się u mnie nie zmieniło :|
To się nazywa popęd seksualny. Wyeliminować się go nie da, można co najwyżej starać się nad nim panować, choć mnie to akurat wychodzi tak średnio na jeża :roll:

Co do odruchu wymiotnego odnośnie świadomości, że partner całował się w życiu z innymi osobami to nie ten temat.
Przecież sam napisałeś wcześniej:
pozostałe dziewczyny chyba powinny zwymiotować na myśl, że on się już całował z innymi...

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw maja 13, 2004 4:16 am

Xantus pisze:Sheril napisał:
dla mnie jest chory styl twojej wypowiedzi
Dla mnie zaś wstrętne jest Twoje określenie mojego stylu wypowiedzi. Zwróc uwagę na treść, a nie na sposób.
wlasnie to zrobilam :roll: i to tresc jest jak najbardziej dla mnie nieodpowiednia.nie wszystko oczywiscie :roll:
Jeśli życzysz sobie omówić sprawę upodobań w kwestii formy dyskusji, to znakomitym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie nowego tematu, który dotyczyłby stylu wypowiedzi.
nie widze w tym sensu.nie wymagam elokwentnych i literackich postow,kazdy ma swoj sposob wypowiedzi,co nie zmienia faktu,ze twoj moglby byc bardziej ze tak powiem przyzwoity.
Co do odruchu wymiotnego odnośnie świadomości, że partner całował się w życiu z innymi osobami to nie ten temat.
pffff....to po co o nim pisales??Sziku to dosc obrazowo chyba ci przedstawil?? :roll:
A więc upraszam, by nie zbaczać z toku myślowego zadanego w niniejszej dyskusji.
to zacznij upraszac od siebie :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Video Girl Ai"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość