SPECIAL A

Forum dotyczące Special A i wszystkiego co z nim związane.
julia95
Status: Offline

Post autor: julia95 » pt kwie 29, 2011 9:49 pm

Ja jestem na tak. Oglądałam anime i powiem, że mi się bardzo podobało. Nie jest to może wielki hit ale przyjemnie spędziłam czas i chciałabym przeczytać tą mangę.

Joanna
Status: Offline

Post autor: Joanna » śr cze 08, 2011 7:44 am

Tej mandze mówię zdecydowane nie (zbyt dużo tomów i niezbyt interesująca według mnie historia). Dużo ciekawsze było anime, a przede wszystkim krótkie.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr cze 08, 2011 4:40 pm

17 tomów? O nie, tasiemcowych romansów nie trawię.

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » śr cze 08, 2011 5:43 pm

Hm.. Już anime stanowiło dla mnie wyzwanie (choć jakoś dałam radę), a skoro manga miałaby być jeszcze 'ciekawsza' to już na pewno bym nie dała rady. Także nie byłabym zbytnio za tym tytułem..

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw cze 09, 2011 5:25 pm

Recenzje mangi czytałam na tanuki. Wydaje mi się, że może być fajny romans, ale.... zdecydowanie za duża liczba tomów:/.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw cze 09, 2011 5:35 pm

kurcze na prawdę 17 tomów to nie jest tragedia a ile tomów mają shoneny co poniektóre,a myślę że manga będzie lepsza niż anime :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw cze 09, 2011 10:27 pm

Akiho pisze:kurcze na prawdę 17 tomów to nie jest tragedia a ile tomów mają shoneny co poniektóre,a myślę że manga będzie lepsza niż anime :oops:
jak jest dobra manga to liczba tomów nie jest przeszkodą ;). Wolałabym mangę w stylu Paradise Kiss albo inną od Yazawy Ai^^. A co do Special A, jeżeli Waneko zdecyduje się wydać tą mangę to może kupię. Zobaczy się, bo póki co zbieram tylko Vampire Knight. Brakuje mi mang wydawanych kiedyś przez Waneko (Kindaichi, Love Hina, Kiss, Michael) :cry: .

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » pt cze 10, 2011 12:57 am

Lina pisze:Brakuje mi mang wydawanych kiedyś przez Waneko (Kindaichi, Love Hina, Kiss, Michael) :cry: .
Skopiuję Ci coś z Facebooka :P
Waneko na Fejsie pisze:Od lipca do salonów Empik w całym kraju trafią reedycje takich serii Waneko jak:

-"Love Hina"

-"Paradise Kiss"

-"Kana na Wesoło"

tomiki będą wprowadzane po kolei począwszy oczywiście od tomu pierwszego.

Przypominamy, że w takim trybie można nabyć już w Empikach serie "GTO" i "Jak powstaje manga"!

Osoby, które nie chcą czekać zapraszamy do naszego sklepiku internetowego, gdzie już można zamawiać dodruki poszczególnych tytułów.
:)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt cze 10, 2011 10:40 am

Akiho pisze:kurcze na prawdę 17 tomów to nie jest tragedia a ile tomów mają shoneny co poniektóre,a myślę że manga będzie lepsza niż anime :oops:
Dla mangi shonen serialoza jest stanem naturalnym, ale dla romansu niekoniecznie. Owszem, są i tasiemcowe romanse, ale kto czytał np "Oh! My Goddess!" z tymi ponad 40 tomami czysto platonicznego (o tempora, o mores!) związku dwójki młodych ludzi, gdzie przez połowę serii nawet ich wargi były dziewicze, ten wie, jakie ryzyko idzie z takimi seriami. Inną, wcale nie lepszą alternatywą, jest tu tzw. metoda rzucania kłód pod nogi związkowi bohaterów, tak długo aż się wyczerpią pomysły autorki/a.
Osobiście wychodzę z założenia, że do nawet mocno pokręconego romansu wystarczy 4-5 tomów (vide mangi Chiho Saito, takie jak choćby "Basilis no Musume", "Lady Masquarade" czy "World of S&M" ). W momencie, kiedy autor/ka idzie w +10 tomów, można się spodziewać czegoś w rodzaju telenoweli. Owszem, istnieje grupa fanek (a może i fanów, nie wiem), którzy to lubią. Ja jednak do nich nie należę.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » śr cze 15, 2011 1:50 pm

Zabawne jest to, że jak tylko poszła fama że tytuł ten może u nas zostać wydany, od razu wszyscy jednym głosem są na "nie". :P
Kiedyś tam widziałam pierwszych kilka rozdziałów, ale wynudziłam się okropnie. Raczej nie byłabym zainteresowana kupnem.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr cze 15, 2011 7:13 pm

E tam, już wcześniej było więcej głosów przeciw niż za ;)

yuki00chan
Status: Offline

Post autor: yuki00chan » sob lip 02, 2011 6:22 pm

jestem na tak ale wolałabym lovely complex

YoannaSan
Status: Offline

Post autor: YoannaSan » pn lip 04, 2011 8:02 pm

A już miałam zamawiać pierwszy tomik po angielsku. Tak się cieszę, że się wstrzymałam :D

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » wt lip 05, 2011 10:48 am

Obejrzałam anime i nawet ciekawe chociaż dziewczyna jest nieco...dziwna. Na razie mam inne plany no i w dodatku ta liczba tomów nie jakaś astronomiczna ale jednak sporo. Czyli leci na miejsce "jak będzie za dużo kasy" czyli prawdopodobnie nigdy.

Zablokowany

Wróć do „"Special A"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość