Tom 10

Forum dla miłośników Dengeki Daisy!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Tom 10

Post autor: Ame » wt cze 18, 2013 8:54 pm

Obrazek
Premiera tego tomu to 18 lipca 2013.
Podobają mi się zmiany jakie zrobiła autorka na okładce i według mnie ta okładka jest najładniejsza. :D

CoolKidofDeath
Status: Offline

Post autor: CoolKidofDeath » wt lip 09, 2013 5:13 pm

Faktycznie, okładka jest świetna, zdecydowanie lepsza od poprzednich. Szkoda, że te zmiany zaszły dopiero w 10 tomie... jakoś zawsze lepiej, jak seria wygląda tak samo. No ale co tam :D

_Saya
Status: Offline

Post autor: _Saya » wt lip 09, 2013 8:33 pm

CoolKidofDeath pisze:Faktycznie, okładka jest świetna, zdecydowanie lepsza od poprzednich. Szkoda, że te zmiany zaszły dopiero w 10 tomie... jakoś zawsze lepiej, jak seria wygląda tak samo. No ale co tam :D
Zgadzam się, autorka mogła wprowadzić zmiany wcześniej (lub w ogóle nic nie zmieniać). Też nie lubię jak tomiki różnią się od siebie, a poza tym, nie podobają mi się te szare pasy.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt lip 09, 2013 8:56 pm

Też nie lubię takich zmian w środku serii, ale jakoś szybko przebolałam to w DD. Może dlatego, że obydwie wersje mi się podobają.

Ciekawa tylko jestem jak Waneko rozwiąże kwestie kolejnych okładek - czerwony tytuł, a paski z autorem w kolorze oryginalnym? Nie będzie zbyt pstrokato?
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

_Saya
Status: Offline

Post autor: _Saya » wt lip 09, 2013 9:24 pm

Ajsza pisze:Ciekawa tylko jestem jak Waneko rozwiąże kwestie kolejnych okładek - czerwony tytuł, a paski z autorem w kolorze oryginalnym? Nie będzie zbyt pstrokato?
Zerknęłam przed chwilą na japońską okładkę 11 tomu i myślę, że tytuł będzie biały/przeźroczysty z niebieską "otoczką".

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » śr lip 24, 2013 10:04 am

Przeczytałam wczoraj swój tomik. Końcówka i zapowiedź następnego tomu mnie bardzo zaintrygowały nie powiem.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw lip 25, 2013 8:48 pm

Nie miałam czasu czytać w domu, więc w busie czytałam mangę. Droga do domu krótka, więc na trzy razy czytałam DD. Tomik bardzo fajny i też mnie zaintrygowała zapowiedź kolejnego tomu. Myślałam, że akcja dobiega końca, a tu sie okazuje, że wiele spraw zostało do wyjaśnienia. Cieszę się, że nie tylko czytelnicy, ale i również bohaterowie mangi za wiele nie wiedzą, więc można razem z nimi zgadywać/domyslać się. Mam nadzieję, że kolejne shoujo wydane przez WANEKO będzie tak dobre jak DD. Czy ja dobrze widziałam, że na końcu jest napisane:"Kolejny tomik już w drugiej połowie lipca 2013"? O_o.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw lip 25, 2013 9:32 pm

Widziałaś dobrze, ale my napisaliśmy źle, kolejne DD zgodnie z terminem wypuścimy dopiero we wrześniu...
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw lip 25, 2013 9:57 pm

wataken pisze:Widziałaś dobrze, ale my napisaliśmy źle, kolejne DD zgodnie z terminem wypuścimy dopiero we wrześniu...

szkoda:/. No nic.... poczekam :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr sie 07, 2013 10:42 am

Wreszcie zebrałam się w sobie i przeczytałam tom 10. O ile dziewiątka mi się bardzo podobała, tak tutaj lektura znów szła mi jak po grudzie... Tylko pierwszy rozdział czytało się miło - był zaskakujący i naprawdę zabawny. Potem jest znacznie gorzej: sielankowe, przegadane rozdziały z jednym incydentem (którego finał nawet dziecko by przewidziało). Już mnie wkurza to ciągłe ratowanie Teru :evil:. Bohaterka przez takie wydarzenia coraz bardziej traci w moich oczach. A zapowiedź kolejnego tomu każe przygotowywać się na jeszcze więcej ratowania :roll:.

Co na plus:
-pierwszy rozdział
-świetna parodia okładki tomu szóstego (na początku rozdziału 46) :lol:
-miło, że na początku 49 rozdziału autorka sama przyznaje, że pewna akcja dość mocno rozminęła się z logiką i prawami fizyki.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz wrz 15, 2013 9:53 am

Dopiero dzisiaj zaczęłam czytać tomik i szybko przerwałam. Nikt wcześniej nie zauważył, że na 23 stronie brakuje tekstu w jednym czarnym kwadraciku na dole? -.-
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz wrz 15, 2013 11:05 am

Ajsza, aż z ciekawości zerknęłam do mojego tomiku. Faktycznie! Ale musiałam się porządnie przyjrzeć, żeby w ogóle ten kwadracik zauważyć (jest w takim miejscu, że łatwo go przeoczyć).

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz wrz 15, 2013 1:10 pm

ninna pisze:Ajsza, aż z ciekawości zerknęłam do mojego tomiku. Faktycznie! Ale musiałam się porządnie przyjrzeć, żeby w ogóle ten kwadracik zauważyć (jest w takim miejscu, że łatwo go przeoczyć).
Ja tez nie zauważyłam, nawet samego kwadracika :shock: A co tam powinno pisać?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz wrz 15, 2013 10:00 pm

amerykanie mają tam: "I must never let it happen again."
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » sob paź 19, 2013 10:56 am

Tomik 10. mam od czasu premiery i jakoś nie mogę się za niego wziąć :x Co można jeszcze w tej mandze wymyślić? Powinna się zakończyć na 9. tomie :p Mimo wszystko uzbieram serię do końca, bo początkowe tomy bardzo mi się podobają, a nie lubię mieć na półce niedokończonych serii :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Dengeki Daisy"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości